Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2007 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Radny za sterami

0 5 A A

Krzysztof Siczek został dyrektorem projektu budowy portu lotniczego w Świdniku. A jako miejski radny decyduje o przyszłości spółki,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
w której pracuje. To dwuznaczne i niemoralne - krytykują politycy.

Krzysztof Siczek jest radnym PiS w lubelskiej Radzie Miejskiej. Miesiąc temu zarząd Portu Lotniczego Lublin zatrudnił go na dyrektorskim etacie. - Będzie załatwiał dla nas sprawy przekształceniowe. Zna się na tym - tłumaczy Grzegorz Muszyński, prezes spółki PLL.
Problem w tym, że Siczek - jako miejski radny - bierze udział w głosowaniach, decydujących m.in. o finansowaniu spółki, w której pracuje. Ostatnie dotyczyło przekazania firmie 5 mln zł w ramach podwyższenia kapitału akcyjnego. - Jeśli głosuje się w swojej sprawie, to co najmniej niemoralna sytuacja. Widzę tu konflikt interesów - uważa Jacek Czerniak, wojewódzki radny LiD.
- Należy unikać takich dwuznacznych sytuacji. Bo może powstać podejrzenie o lobbowanie na rzecz swojego pracodawcy - dodaje Marcin Nowak, miejski radny PO.
Zaskoczony jest nawet Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika - miasta, które jest jednym z udziałowców spółki PLL. - Pierwsze słyszę o pracy pana Siczka w spółce. Budzi moje wątpliwości ta podwójna rola, nawet jeśli to zgodne z prawem.
- Ustawodawca przewidział wyjście z takiej sytuacji. Radny, który widzi potencjalną sprzeczność interesów, powinien wyłączyć się z głosowania - podpowiada Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik.
Szkopuł w tym, że Krzysztof Siczek sprzeczności nie widzi. - Brałem udział w ostatnim głosowaniu o podniesieniu kapitału spółki, bo to leży w interesie naszego miasta - tłumaczy Siczek.
W obronę bierze go Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa z PO. - Spółka ma kilku udziałowców i pieniądze z różnych źródeł, nie tylko z miasta. Decyzji personalnych nie będę komentował, ale Krzysztof Siczek to dobry fachowiec - uważa Sobczak.
Radny Siczek w swoich oświadczeniach majątkowych nie wykazuje żadnych dochodów (poza dietą radnego), nie prowadzi też działalności gospodarczej. Ale w środowisku lubelskich przedsiębiorców nie jest postacią anonimową. - Szył dla mnie pokrowce na garnitury, spotkaliśmy się w mojej firmie - przyznaje Muszyński, który równocześnie szefuje budowlanej spółce Karya.
- Nie szyłem, tylko dostarczałem - prostuje Siczek. - A działalności faktycznie nie prowadzę. Natomiast doświadczenie mam szerokie, w różnym zakresie.
Ale dyrektor Siczek nie chciał nam powiedzieć, czym zajmuje się w spółce PLL i jak jest za to wynagradzany. Odesłał nas do zarządu. - Proszę wystąpić z formalnym wnioskiem. Jeśli pan dyrektor wyrazi zgodę, to ujawnimy wysokość jego pensji - mówi Muszyński.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kain / 13 grudnia 2007 o 14:39
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agencją reklamową! Czy przypadkiem za sprawę nie powinien się wziąć prokurator? Bo przecież poświadczanie nieprawdy jest przestępstwem. Za każdego zwykłego człowieka prokuratura już dawno by się wzięła...
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agen... rozwiń
Avatar
świd. / 11 grudnia 2007 o 15:32
Czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest, że w przedsięwzięciu na terenie podległym jurysdykcji starostwa Świdnik kierownicze stanowiska pełnią faceci z rady miasta Lublina. Starosto i burmistrzu Ś! Obudzta się chłopy bo was wyrolują i nawet jak coś się zacznie dziać to się obudzita z ręcami w nocniku i gówno do powiedzenia będzieta mieli.
Avatar
ppp / 10 grudnia 2007 o 21:07
Byłem niedawno na posiedzeniu komisji, bodajże rozwoju, której przewodniczył Pan Siczek. Pomimo, że moja sprawa była od strony proceduralnej dość zawiła, Pan Siczek radził sobie bardzo sprawnie i - w mojej ocenie - udału mu się poprowadzić posiedzenie komisji bardzo profesjonalnie i bez wpadki. Przez tyle lat nabrał doświadczenia w Radzie i będzie dobym dyrektorem!!!
Avatar
Fang / 10 grudnia 2007 o 10:08
Hasło PiS.Zasady zobowiązują ale tylko innych.A swoja drogą to dziwi postawa Pana dr.Jacka Sobczaka.Czyżby inna moralność gdy są wspólne interesy?I jeszcze jedno.W budowę lotniska są angażowane środki publiczne, dlatego finanse powinny być jawne dla każdego obywatela,wynagrodzenie dla pracowników spółki również.
Avatar
Zaz / 10 grudnia 2007 o 07:53
Panowie prokuratorzy PIS już wami nie trzęsie więc weżcie się za to lotnisko póki nie jest za póżno!
Avatar
Kain / 13 grudnia 2007 o 14:39
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agencją reklamową! Czy przypadkiem za sprawę nie powinien się wziąć prokurator? Bo przecież poświadczanie nieprawdy jest przestępstwem. Za każdego zwykłego człowieka prokuratura już dawno by się wzięła...
[url="http://company.yellowpages.pl/Polska/lubelskie/Lublin/40647/index.html"]http://company.yellowpages.pl/Polska/lubel...0647/index.html[/url]

Zobaczcie sobie kto jest wpisany w spółce jako osoba "kontaktowa".

Tymczasem w oświadczeniach majątkowych publikowanych na stronach BIP Urzędu Miejskiego Siczek pisze, że jest bezrobotny. Natomiast polskie prawo nie przewiduje przecież czegoś takiego jak praca za darmo... Tym bardziej, że przecież nie mamy tu do czynienia z jakąś instytucją charytatywną ale z agen... rozwiń
Avatar
świd. / 11 grudnia 2007 o 15:32
Czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest, że w przedsięwzięciu na terenie podległym jurysdykcji starostwa Świdnik kierownicze stanowiska pełnią faceci z rady miasta Lublina. Starosto i burmistrzu Ś! Obudzta się chłopy bo was wyrolują i nawet jak coś się zacznie dziać to się obudzita z ręcami w nocniku i gówno do powiedzenia będzieta mieli.
Avatar
ppp / 10 grudnia 2007 o 21:07
Byłem niedawno na posiedzeniu komisji, bodajże rozwoju, której przewodniczył Pan Siczek. Pomimo, że moja sprawa była od strony proceduralnej dość zawiła, Pan Siczek radził sobie bardzo sprawnie i - w mojej ocenie - udału mu się poprowadzić posiedzenie komisji bardzo profesjonalnie i bez wpadki. Przez tyle lat nabrał doświadczenia w Radzie i będzie dobym dyrektorem!!!
Avatar
Fang / 10 grudnia 2007 o 10:08
Hasło PiS.Zasady zobowiązują ale tylko innych.A swoja drogą to dziwi postawa Pana dr.Jacka Sobczaka.Czyżby inna moralność gdy są wspólne interesy?I jeszcze jedno.W budowę lotniska są angażowane środki publiczne, dlatego finanse powinny być jawne dla każdego obywatela,wynagrodzenie dla pracowników spółki również.
Avatar
Zaz / 10 grudnia 2007 o 07:53
Panowie prokuratorzy PIS już wami nie trzęsie więc weżcie się za to lotnisko póki nie jest za póżno!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 5 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 23 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 325 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 21

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!