sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Radziwiłłowska: Kiedy skończy się ten remont!?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2011, 12:51
Autor: Dominik Smaga

Remont ul. Radziwiłłowskiej w Lublinie (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Remont ul. Radziwiłłowskiej w Lublinie (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Nie ma większych szans na szybkie otwarcie dla ruchu zamkniętego odcinka ul. Radziwiłłowskiej między Staszica a Niecałą. Prawdopodobnie roboty znów zostaną przerwane przez zimę.

– Niestety jesteśmy uzależnieni od pogody – mówi Bartosz Matraszek z firmy San-Bud, która zajmuje się podziemnymi instalacjami biegnącymi pod jezdniami zaplanowanymi do przebudowy. – Tej nocy ma być minus siedem stopni, z piątku na sobotę może spaść śnieg, a w przyszłym tygodniu ma być piętnastostopniowy mróz.

Część kierowców ma za złe robotnikom, że zaczęli prace w zimie i urzędnikom, że na to pozwolili. Magistrat się broni tłumacząc, że im wcześniej prace się zacznie, tym szybciej się je skończy.

– Gdyby się okazało, że cała zima była łagodna i można było prowadzić prace to od razu pojawiłyby się pytania, dlaczego nie zaczęliśmy robót od razu, nie wykorzystując pieniędzy zapisanych na ten cel w budżecie miasta na 2010 rok – wyjaśnia Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta.


Robotnicy się bronią

– Dzięki temu, że zaczęliśmy wcześnie zdążyliśmy sporo zrobić. Prace trwały prawie do końca listopada, kiedy to spadł śnieg, a udało się je wznowić w grudniu – stwierdza Matraszek. Nie jest w stanie podać terminu, w którym zakończy roboty na zamkniętym odcinku Radziwiłłowskiej.

Ale nawet zejście ekipy San-Budu z ulicy nie oznacza jeszcze, że od razu będą mogły nią jeździć samochody. Później wkroczą drogowcy od budowy jezdni. Ma być znacznie solidniejsza od starej i wytrzymać przez wiele lat.

Jest też dobra wiadomość: kolejny odcinek Radziwiłłowskiej (od Niecałej do 3 Maja) zostanie zamknięty dopiero wtedy, gdy drogowcy uczynią przejezdnym fragment od Niecałej do Staszica. Podobnie mają wyglądać prace przy instalacjach sanitarnych i wodociągowych na ul. 3 Maja. Także tu będą prowadzone etapami, m.in. ze względu na konieczność zapewnienia dojazdu do ul. I Armii Wojska Polskiego lub Chmielnej.

Prace przy samych tylko instalacjach sanitarnych potrwają do października.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
inż
TOM
Beret
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

inż
inż (10 lutego 2011 o 18:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedyś remont zrobić trzeba, ta ulica i tak już za długo czekała.
A prace w mieście są trudne, bo zamiast kopać robotnicy muszą kuć i rozbierać stare fundamenty.
Nie narzekajcie, bo nawet gdyby zacząć te prace na wiosnę, to przeciągnęłyby się z kolei na następną zimę.
Rozwiń
TOM
TOM (10 lutego 2011 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten remont utrudnia mi życie. Pracuję niedaleko i od kiedy zamknęli tę ulicę to muszę jeździć naokoło. Masakra! Pogoda nie wybiera, ale można było to przewidzieć!
Rozwiń
Beret
Beret (10 lutego 2011 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie robię - źle. Robią - też źle. Co za ludzie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!