Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lutego 2009 r.
16:36
Edytuj ten wpis

Ranking lubelskich szkół nauki jazdy

0 189 A A

W ubiegłym roku najskuteczniejszy był "Efekt”. Na 810 osób aż 366 zdobyło prawo jazdy za pierwszym podejściem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Efekt” od lat plasuje się wśród najlepszych ośrodków szkolenia kierowców w tzw. starym woj. lubelskim.

- Mamy prostą zasadę. Co pół roku przeprowadzamy audyt skuteczności szkolenia naszych instruktorów. Próg jest ustawiony na 40 proc. zdanych egzaminów za pierwszym podejściem.

Jeżeli instruktor zejdzie poniżej, to się żegnamy. Jednak od półtora roku nikogo nie zwolniliśmy - mówi Mariusz Popko, właściciel szkoły.

Wśród właścicieli szkół statystyki publikowane przez "wordy” nie budzą jednoznacznych opinii. - Często fałszują obraz rzeczywistości. W ubiegłym roku w mojej szkole kurs nauki jazdy przechodziło 2702 kursantów.

A w statystyce WORD ujął tylko 891. Co z resztą? - pyta Maciej Kulka, szef OSK "Kulka”.

W minionym roku lubelski WORD przeprowadził 34 535 egzaminów teoretycznych i 63 931 egzaminów praktycznych.

- W przypadku teorii zdawalność wyniosła 80 proc., w przypadku praktyki - 30 proc. To i tak więcej niż w innych "wordach” w kraju - mówi Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora w lubelskim WORD.

Jednak wszyscy czekają na zmiany zasad egzaminowania na prawo jazdy, które mają wejść od 1 kwietnia.

- Przed wjechaniem na plac osoba egzaminowana będzie musiała wykazać się umiejętnością sprawdzenia stanu technicznego samochodu (dwa losowo wybrane elementy), a jazda po mieście będzie mogła być zakończona już po 25 minutach, o ile zdający wykona wszystkie zadania.

Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, to na pewno wzrośnie zdawalność i skrócą się kolejki oczekujących na egzamin praktyczny - dodaje Artur Banaszkiewicz.

Jutro opublikujemy statystyki z WORD w Chełmie.

Komentarze 189

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Franio / 1 lutego 2018 o 11:32
******fundacjasos.org/za-co-placisz
Avatar
Neymar / 27 listopada 2014 o 12:22
Jak ktoś ma wątpliwości gdzie iść na kurs to polecam Ele z ul Głębokiej. Pan
Darek świetnie prowadzi wykłady, przez co nie ma problemu z testami. Pani Ania uczy jazdy. Super kobieta z pasją. Polecam wszystkim niezdecydowanym.
Avatar
Seba / 26 czerwca 2014 o 10:13

witam

 chce zrobic kurs C+E gdzie najlepiej pojsc?

Avatar
AGNIECHA / 14 czerwca 2014 o 13:33

OSK KULKA TOTALNA PORAZKA. INSTRUKTORZY AROGANCCY MALO ICH INTERESUJE KURSANT, JEDYNIE CHYBA O CZYM MYSLATO KIEDY SKONCZA SIE TE 2GODZ 

Avatar
Rafał / 14 czerwca 2014 o 13:27

Polecam OSK MILA wczoraj mialem egzpraktyczny zdany za pierwszym razem. Bardzo fajni iknstruktorzy mili cierpliwi, duzo tlumacza i powtarzaja jesli nie stosujesz sie do ich polecen. Napewde jestem zadowolony z tej szkoly

Avatar
olga / 23 kwietnia 2014 o 17:49

Ja polecam EWAN w LUBLINIE,jeździłam z Andrzejem,jest to instruktor o dużej cierpliwości ,dobrze tłumaczy ,spokojnie tyle powtarza az sie zrozumie,przede wszystkim przykłada sie do swojej pracy.Pozdrawiam Ewan i mojego instruktora.

Avatar
Znajomy / 2 kwietnia 2014 o 15:50

Mam pytanie a może taką dygresję - czy osoba, która notorycznie karana jest za wykroczenia w ruchu drogowym może być instruktorem ? Otóż jak najbardziej. Znam osobiście dziewczynę , która pracuje - uczy :( przyszłych kierowców ( obecnie RALLY Anna K-P ). Boże ratuj. Może sprawia wrażenie kompetentnej, miłej ale co z tego. Nie wystarczy tylko pojeździć i wyjeżdżić godziny. Taka Pani wykupuje punkty karne i dalej uczy. Przestrzegam !!!

Avatar
Gosia / 27 lutego 2014 o 11:24

Moim zdaniem bardzo dobra szkoła nauki jazdy to ARKA wykłady prowadzone profesjonalnie a nauka praktyczna bezstresowo. Polecam

Avatar
kierowca ABC / 21 stycznia 2014 o 10:44

Ja polecam AMIGO zdałem dwie kategorie za pierwszym razem .Wszyscy podchodzą z wyrozumiałością i serdecznością do kursanta w tej szkole,godziny jazd dostosowali do godzin mojej pracy i dlatego z czystym sumieniem mogę ich polecić-sprawdzcie sami

Avatar
norbert / 16 stycznia 2014 o 14:02

KULKA KULKA KULKA jeszcze raz KULKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba kulka w łeb. Jak byłem tam kursantem to żałowałem potem. Bałagan w papierach i grafikach a instruktor nie bardzo był przejęty tym co robię, bardziej zajmował sie telefonami. I oczywiście nie zdałem. Dopiero dodatkowe jazdy w MILI  sprawiły że zdałem.

Polecam Milę

Chyba kulka w łeb. Jak byłem tam kursantem to żałowałem potem. Bałagan w papierach i grafikach a instruktor nie bardzo był przejęty tym co robię, bardziej zajmował sie telefonami. I oczywiście nie zdałem. Dopiero dodatkowe jazdy w MILI  sprawiły że zdałem.

Polecam Milę

rozwiń
Avatar
Franio / 1 lutego 2018 o 11:32
******fundacjasos.org/za-co-placisz
Avatar
Neymar / 27 listopada 2014 o 12:22
Jak ktoś ma wątpliwości gdzie iść na kurs to polecam Ele z ul Głębokiej. Pan
Darek świetnie prowadzi wykłady, przez co nie ma problemu z testami. Pani Ania uczy jazdy. Super kobieta z pasją. Polecam wszystkim niezdecydowanym.
Avatar
Seba / 26 czerwca 2014 o 10:13

witam

 chce zrobic kurs C+E gdzie najlepiej pojsc?

Avatar
AGNIECHA / 14 czerwca 2014 o 13:33

OSK KULKA TOTALNA PORAZKA. INSTRUKTORZY AROGANCCY MALO ICH INTERESUJE KURSANT, JEDYNIE CHYBA O CZYM MYSLATO KIEDY SKONCZA SIE TE 2GODZ 

Avatar
Rafał / 14 czerwca 2014 o 13:27

Polecam OSK MILA wczoraj mialem egzpraktyczny zdany za pierwszym razem. Bardzo fajni iknstruktorzy mili cierpliwi, duzo tlumacza i powtarzaja jesli nie stosujesz sie do ich polecen. Napewde jestem zadowolony z tej szkoly

Avatar
olga / 23 kwietnia 2014 o 17:49

Ja polecam EWAN w LUBLINIE,jeździłam z Andrzejem,jest to instruktor o dużej cierpliwości ,dobrze tłumaczy ,spokojnie tyle powtarza az sie zrozumie,przede wszystkim przykłada sie do swojej pracy.Pozdrawiam Ewan i mojego instruktora.

Avatar
Znajomy / 2 kwietnia 2014 o 15:50

Mam pytanie a może taką dygresję - czy osoba, która notorycznie karana jest za wykroczenia w ruchu drogowym może być instruktorem ? Otóż jak najbardziej. Znam osobiście dziewczynę , która pracuje - uczy :( przyszłych kierowców ( obecnie RALLY Anna K-P ). Boże ratuj. Może sprawia wrażenie kompetentnej, miłej ale co z tego. Nie wystarczy tylko pojeździć i wyjeżdżić godziny. Taka Pani wykupuje punkty karne i dalej uczy. Przestrzegam !!!

Avatar
Gosia / 27 lutego 2014 o 11:24

Moim zdaniem bardzo dobra szkoła nauki jazdy to ARKA wykłady prowadzone profesjonalnie a nauka praktyczna bezstresowo. Polecam

Avatar
kierowca ABC / 21 stycznia 2014 o 10:44

Ja polecam AMIGO zdałem dwie kategorie za pierwszym razem .Wszyscy podchodzą z wyrozumiałością i serdecznością do kursanta w tej szkole,godziny jazd dostosowali do godzin mojej pracy i dlatego z czystym sumieniem mogę ich polecić-sprawdzcie sami

Avatar
norbert / 16 stycznia 2014 o 14:02

KULKA KULKA KULKA jeszcze raz KULKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba kulka w łeb. Jak byłem tam kursantem to żałowałem potem. Bałagan w papierach i grafikach a instruktor nie bardzo był przejęty tym co robię, bardziej zajmował sie telefonami. I oczywiście nie zdałem. Dopiero dodatkowe jazdy w MILI  sprawiły że zdałem.

Polecam Milę

Chyba kulka w łeb. Jak byłem tam kursantem to żałowałem potem. Bałagan w papierach i grafikach a instruktor nie bardzo był przejęty tym co robię, bardziej zajmował sie telefonami. I oczywiście nie zdałem. Dopiero dodatkowe jazdy w MILI  sprawiły że zdałem.

Polecam Milę

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 189

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 1 0

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 55 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 21 27

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 30 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra