piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Ratusz chce śledztwa w sprawie poniżania mieszkańców DPS-u

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2011, 14:24

Ratusz chce śledztwa w sprawie poniżania mieszkańców DPS (Archiwum)
Ratusz chce śledztwa w sprawie poniżania mieszkańców DPS (Archiwum)

Ratusz przygotowuje zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez kilku pracowników Domu Pomocy Społecznej "Betania” w Lublinie. Dyrektor placówki, Jerzy Chojnowski wczoraj rano złożył wypowiedzenie.

– Zawiadomienie do prokuratury jest w tym momencie przygotowywane – komentuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina.

O tym, że w DPS "Betania” źle się dzieje wyszło na jaw podczas kontroli przeprowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w maju.

Pod koniec kwietnia do Ratusz wpłynęło pierwsza skarga na pracę dyrektora placówki Jerzego Chojnowskiego i jednej z rehabilitantek. Kolejne pisma o podobnej treści wysłano w maju. Pracownicy MOPR na zlecenie Ratusza przeprowadzili kontrolę.

– Jej wyniki częściowo potwierdziły zarzuty opisywane w pismach kierowanych do urzędu miasta – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak.

Z raportu wynika, że 15 osób potwierdziło nadużycia ze strony dyrektora Chojnowskiego. "Atmosfera, która tam panuje nie powinna mieć miejsca”, "Dyrektor przekraczał wszelkie granice moralności i swoich kompetencji”, "Dyrektor znęcał się nad każdym, kto w najdrobniejszy sposób nie podzielał jego opinii” – tak druzgocące wnioski zawarto w końcowej części raportu.

Co dokładnie robił dyrektor placówki? Z wyjaśnień mieszkańców i pracowników wynika, że uwziął się na jednego z mieszkańców, który nie bał się krytykować zachowania Chojnowskiego. Mieszkaniec domu miał być odizolowany od innych, utrudniano mu jedzenie posiłków. Dyrektor twierdził, że mężczyzna rozpowszechnia pornografię w DPS-ie.

Miał też próbować namówić alkoholików mieszkających w ośrodku do pobicia tego mieszkańca. Dyrektorowi pomagała jedna z rehabilitantek, która obrażała i groziła mieszkańcom. Zdarzało jej się zrzucić kobietę z wózka inwalidzkiego. Mieszkańcom, którzy krytykowali takie zachowanie dostawali mniejsze porcje jedzenia.

– Jerzy Chojnowski do końca miesiąca przebywa na urlopie, wszystkie swoje kompetencje ma przekazać swojej zastępczyni – zaznacza rzecznik prezydenta.

Mężczyzna kierował DPS-em przez 15 lat. W tym czasie do Ratusza wpłynęło kilka skarg na jego zachowanie, jednak wówczas kontrole nic nie wykazały.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kika
Gość
pip
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kika
kika (29 maja 2011 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieję, ze ta pani rehabilitantka (a właśnie dlaczego każdy pisze to w cudzysłowie - czyżby coś było nie tak z jej kwalifikacjami a tym na jakim stanowisku jest???????????????????????) nigdy nie znajdzie pracy!!!!!!!!!!!!!!11
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2011 o 21:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo!!!!!!!!!!!!!Przynajmniej zastępca ma kwalifikacje a i serce do mieszkańców. "PIP" ciekawi mnie jakie ty masz wykształcenie żeby podważyć tytułu Pani zastępcy dyrektora. Pani Dyrektor do boju!!!!!!!!! z tą prostaczką pseudo "rehabilitantką" bez szkoły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
pip
pip (29 maja 2011 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak sobie myślę kiedy się dowiemy kto stał za całą tą zadymą- dyrektor jest ok, niestety ale padł ofirą politycznych rozgrywek ze swoją zastępczynią ostrzącą zęby na jego stołek na czele. No ale to chyba jedyna szansa, żeby położna mogła kierować DPs
Rozwiń
kinia
kinia (27 maja 2011 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skarg było dużo więcej, i to przed kadencja nowej Pani Prezydent. Dlaczego wcześniejsza władza nie reagowała na to co sie dzieje w DPS. To bulwersujące ze tacy ludzie pracują w takim miejscu. Co do Pani rehabilitant, hm... wiele można o tej osobie opowiadać, jednak nic dobrego.
Rozwiń
tomi
tomi (27 maja 2011 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pod koniec kwietnia do Ratusz wpłynęło pierwsza skarga
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!