poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Ratusz słono zapłacił za reklamę wyborów do rad dzielnic

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Blisko 50 tys. zł zapłacił Ratusz za filmy zachęcające do pójścia na niedzielne wybory do rad sześciu dzielnic. Same wybory są tańsze o 20 tys. zł. – Reklama jest potrzebna, żeby ludzie poszli do urn – mówią w magistracie. Tyle, że tłumów nikt się nie spodziewa.

Trzy filmowe reklamówki, plakaty na ulicach, reklamy w serwisach internetowych lubelskich mediów oraz ogłoszenia w prasie. Tak Ratusz chce zachęcić mieszkańców Lublina do udziału w zaplanowanych na 18 października wyborach do sześciu rad dzielnic. Magistrat uruchomił też specjalną stronę internetową radydzielnic.lublin.eu.

– Chcemy, żeby frekwencja w wyborach była jak największa. Bo rady dzielnic są potrzebne, nawet jeśli nikt nie chodzi na wybory. Są tym organem, który jest najbliżej mieszkańców. Dlatego warto głosować – wyjaśnia Krzysztof Łątka, dyrektor Departamentu Organizacji w lubelskim Urzędzie Miasta.

Filmy zostały umieszczone w popularnym serwisie internetowym YouTube i na wspomnianej wcześniej witrynie rad dzielnic. Za ich produkcję miasto zapłaci blisko 50 tys. złotych. Filmy nakręciła lubelska firma Imotion.

Ratusz tłumaczy, że dwa filmy nie mówią o samych wyborach, ale wyjaśniają mieszkańcom, co robi rada dzielnicy i że przydadzą się także po głosowaniu.

Przygotowanie i umieszczenie reklam w prasie i w Internecie kosztować będzie 5,6 tys. zł, zaś uliczne plakaty nieco ponad 630 zł. W sumie daje to ponad 56 tys. zł. Dla porównania: na samą organizację i przeprowadzenie wyborów magistrat rezerwuje 30 tys. złotych.

Przypomnijmy, 18 października swoich przedstawicieli wybierać będą mieszkańcy Czechowa Północnego, Czubów Północnych, Konstantynowa i Śródmieścia, gdzie w ostatnich wyborach frekwencja nie przekroczyła progu 3 proc. oraz Czechowa Południowego i Rur, gdzie było za mało kandydatów. Jako że w tym roku nie będzie progu frekwencji, więc niektórym może wystarczyć nawet... oddanie głosu na samego siebie.

Po co rada?
Rady dzielnic mogą głównie opiniować pomysły Ratusza i walczyć o rozwiązanie problemów mieszkańców.

Od dwóch lat w miejskiej kasie jest też pula pieniędzy przeznaczona na wykonanie zadań zgłaszanych przez rady dzielnic, głównie są to drobne naprawy ulic, chodników czy urządzanie zieleńców.

W tym roku było to 80 tys. zł na dzielnicę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
roo
Norbert R
Uważ
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

roo
roo (24 października 2009 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobra reklama...gratuluje twórcom. Do mnie dotarła.
Rozwiń
Norbert R
Norbert R (15 października 2009 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo fajne filmiki, szczegolnie ta krotka reklamowka,
Rozwiń
Uważ
Uważ (13 października 2009 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do LBN i Benniego: Nie zawracajcie ludziom głowy tym głosowaniem. Ono nic nie daje. Przymierzać się trzeba do konkretów, a nie bibułkowych propagandowych kostiumów. Bańki mydlane, koniki bujane
Rozwiń
przymiarka
przymiarka (13 października 2009 o 16:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Benny napisał:
[url="http://przymierzsie.pl/"]http://przymierzsie.pl/[/url] GŁOSUJCIE


Nie zawracaj ludziom głowy tym głosowaniem. Ono nic nie daje. Przymierz się do konkretów zamiast przymierzać bibułkowe kostiumy szyte przez propagandzistów. Bańki mydlane, koniki bujane
Rozwiń
LBN
LBN (13 października 2009 o 15:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://przymierzsie.pl/projekty/projekt83.php"]http://przymierzsie.pl/projekty/projekt83.php[/url] - zaglądaj codziennie, każdy Twój głos to szansa dla Lublina!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!