Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2010 r.
10:38
Edytuj ten wpis

Ratusz: Śnieg leży, bo pada

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

Wielkie korki na ulicach, spóźnione autobusy, TIR-y ślizgające się na wzniesieniach. Tak wyglądało wczoraj miasto. Widok pługopiaskarki był rarytasem. Urząd Miasta nie ma sobie nic do zarzucenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Z osiedla Botanik do pracy w śródmieściu jechałam godzinę – skarży się pani Magda. – Chciałam pojechać Zbożową do al. Warszawskiej, ale tam nie działały światła i był wielki korek. Pojechałam Willową, a tu też korek. Ale na amen utknęłam na al. Solidarności.

Sygnalizację na Warszawskiej wyłączyli urzędnicy, bo gdyby ciężkie TIR-y stanęły przed czerwonym światłem, później nie ruszyłyby pod górę.

Duże ciężarówki po raz kolejny tej zimy ślizgały się w miejscu na al. Sikorskiego. Nie tylko one miały taki problem. Na ul. Chmielnej auta same zjeżdżały tyłem w dół. – Nasi kierowcy mieli ciężko na ul. 3 Maja, Filaretów i Wileńskiej – wylicza Weronika Opasiak, rzecznik MPK.

– To nie tylko wina wzniesień – mówi pan Krzysztof. – Na Al. Racławickich, gdzie górki nie ma, autobus MPK ślizgał się w miejscu na łysych oponach.

Najszybciej można się było poruszać po mieście pieszo. Idąc al. Sikorskiego, Racławickimi, Wodopojną, Solidarności i Lubomelską widzieliśmy tylko jeden pług. – To że pługów nie widać, nie znaczy, że ich nie ma – zapewnia Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

– Czy pługów może być więcej? – Oczywiście, mogę wysłać wszystkie pługi o godz. 9, ale będą stać w korkach, a ja kupę kasy za to zapłacę – dodaje.

Wczoraj nawet sprzęt do odśnieżania był przyczyną korków. – Przez 40 minut nasz autobus nie mógł wyjechać z ul. Dobrzańskiego, bo blokowała go piaskarka – mówi Opasiak. Problem był spory, bo ta ślepa uliczka to jedyny dojazd do akademików Uniwersytetu Przyrodniczego.

Kiedy kierowcy ślizgający się na leżącym na drogach śniegu przeklinali drogowców, urzędnicy mówili, że wszystko jest zgodnie z przepisami. – Na ulicach o najwyższej, pierwszej, kategorii utrzymania śnieg ma być usunięty w dwie godziny po ustaniu opadów śniegu. Podkreślam: po, a nie w trakcie – mówi Radzikowski.

Sytuację pogarszały awarie podziemnych sieci. Dopiero tuż przed godz. 8 udało się udrożnić ul. Głęboką zalaną w środowy wieczór przez wodę z pękniętej rury. Podobna awaria przyblokowała ul. Obywatelską, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy.

W Lublinie i najbliższych okolicach tylko do godz. 15 doszło do 44 kolizji. W innych

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MM / 30 stycznia 2010 o 09:31
Panie Radzikowski, gdybym był Pana przełożonym ZWOLNIŁBYM Pana.
Wie Pan ile my razem kasy wydajemy stojąc na tych zasypanyh ulicach...
Avatar
xnt / 30 stycznia 2010 o 00:59
snieg dalej lezy na ulicach, ale dla barana wazniejsze sa pieniadze a nie bezpieczenstwo uzytkownikow drogi, leja na nas jak sie da, tylko kabze im zapychac
Avatar
Gość / 30 stycznia 2010 o 00:08
Andrzej napisał:
Oświeć mnie proszę. Kiedy one jeżdżą?
2godziny po opadach śniegu?

mniej więcej ok 4 rano przed porannymi godzinami szczytu i wieczorem ok 18-19.
Avatar
Andrzej / 29 stycznia 2010 o 19:23
Przeglądałem fora internetowe takich miast jak Rzeszów, Przemyśl, Sanok i nic nie znalazłem o złym odśnieżaniu.
Czy tam zimy nie mają?
Avatar
Andrzej / 29 stycznia 2010 o 19:19
Gość napisał:
Obawiam się, że to ty wyszedłeś na tumana. Pługi jeżdżą przeważnie wtedy, kiedy ruch jest minimalny. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział ci ten którego nazywasz tumanem.


Oświeć mnie proszę. Kiedy one jeżdżą?
2godziny po opadach śniegu?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 19:02
Andrzej napisał:
zy pługów może być więcej? – Oczywiście, mogę wysłać wszystkie pługi o godz. 9, ale będą stać w korkach, a ja kupę kasy za to zapłacę – dodaje.

Czyli w Lublinie odśnieżanie zaczyna się od 9.Pogratulować szybkości .
Tak pługi będą stać w korkach jak inne samochody które muszą wyjechać wcześniej od pługów.Czy to takie trudne dla tego tumana!

Obawiam się, że to ty wyszedłeś na tumana. Pługi jeżdżą przeważnie wtedy, kiedy ruch jest minimalny. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział ci ten którego nazywasz tumanem.

Obawiam się, że to ty wyszedłeś na tumana. Pługi jeżdżą przeważnie wtedy, kiedy ruch jest minimalny. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział ci ten którego nazywasz tumanem. rozwiń
Avatar
mój nick / 29 stycznia 2010 o 17:28
sytuacja wygląda tak, jest przetarg, który wygrywa wiadomo kto, na odśnieżanie jest przeznaczone np. dziennie kilkadziesiąt tysięcy, co by nie mówić że setki tyś zł., pługi nie wyjadą póki nie ma zgody z urzędu, zgoda jest bardzo rzadko, zazwyczaj po fakcie, co zostanie z kasy urząd przyznaje sobie nagrody na koniec roku i tak to sie kręci moi mili....
Avatar
ana / 29 stycznia 2010 o 17:28
Odśnieżanie i pensja Pana Radzikkowskiego to są nasze podatki. Proponuję utrzymać tylko odśnieżanie. Panu Radzikowskiemu dziekuję.
Avatar
35353535 / 29 stycznia 2010 o 15:42
Myślę,że naprawdę warto przyjrzeć się decydentom lubelskim.Nie od dziś żyje na tym świecie,właśnie w Lublinie,zima bywa co roku,ale podczas tej wyjątkowo ciężko to odśnieżanie idzie.Wogóle,wiele nietrafionych inwestycji(sadzawka i inne),zawalona sprawa z budowa stadionu na ul.Krochmalnej,itd.Za to czytałem już,jak wiele pieniędzy pochłonęło już odśnieżanie,którego nie widać na ulicach.
Avatar
Andrzej / 29 stycznia 2010 o 15:07
zy pługów może być więcej? – Oczywiście, mogę wysłać wszystkie pługi o godz. 9, ale będą stać w korkach, a ja kupę kasy za to zapłacę – dodaje.

Czyli w Lublinie odśnieżanie zaczyna się od 9.Pogratulować szybkości .
Tak pługi będą stać w korkach jak inne samochody które muszą wyjechać wcześniej od pługów.Czy to takie trudne dla tego tumana!
Avatar
MM / 30 stycznia 2010 o 09:31
Panie Radzikowski, gdybym był Pana przełożonym ZWOLNIŁBYM Pana.
Wie Pan ile my razem kasy wydajemy stojąc na tych zasypanyh ulicach...
Avatar
xnt / 30 stycznia 2010 o 00:59
snieg dalej lezy na ulicach, ale dla barana wazniejsze sa pieniadze a nie bezpieczenstwo uzytkownikow drogi, leja na nas jak sie da, tylko kabze im zapychac
Avatar
Gość / 30 stycznia 2010 o 00:08
Andrzej napisał:
Oświeć mnie proszę. Kiedy one jeżdżą?
2godziny po opadach śniegu?

mniej więcej ok 4 rano przed porannymi godzinami szczytu i wieczorem ok 18-19.
Avatar
Andrzej / 29 stycznia 2010 o 19:23
Przeglądałem fora internetowe takich miast jak Rzeszów, Przemyśl, Sanok i nic nie znalazłem o złym odśnieżaniu.
Czy tam zimy nie mają?
Avatar
Andrzej / 29 stycznia 2010 o 19:19
Gość napisał:
Obawiam się, że to ty wyszedłeś na tumana. Pługi jeżdżą przeważnie wtedy, kiedy ruch jest minimalny. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział ci ten którego nazywasz tumanem.


Oświeć mnie proszę. Kiedy one jeżdżą?
2godziny po opadach śniegu?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2010 o 19:02
Andrzej napisał:
zy pługów może być więcej? – Oczywiście, mogę wysłać wszystkie pługi o godz. 9, ale będą stać w korkach, a ja kupę kasy za to zapłacę – dodaje.

Czyli w Lublinie odśnieżanie zaczyna się od 9.Pogratulować szybkości .
Tak pługi będą stać w korkach jak inne samochody które muszą wyjechać wcześniej od pługów.Czy to takie trudne dla tego tumana!

Obawiam się, że to ty wyszedłeś na tumana. Pługi jeżdżą przeważnie wtedy, kiedy ruch jest minimalny. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział ci ten którego nazywasz tumanem.

Obawiam się, że to ty wyszedłeś na tumana. Pługi jeżdżą przeważnie wtedy, kiedy ruch jest minimalny. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział ci ten którego nazywasz tumanem. rozwiń
Avatar
mój nick / 29 stycznia 2010 o 17:28
sytuacja wygląda tak, jest przetarg, który wygrywa wiadomo kto, na odśnieżanie jest przeznaczone np. dziennie kilkadziesiąt tysięcy, co by nie mówić że setki tyś zł., pługi nie wyjadą póki nie ma zgody z urzędu, zgoda jest bardzo rzadko, zazwyczaj po fakcie, co zostanie z kasy urząd przyznaje sobie nagrody na koniec roku i tak to sie kręci moi mili....
Avatar
ana / 29 stycznia 2010 o 17:28
Odśnieżanie i pensja Pana Radzikkowskiego to są nasze podatki. Proponuję utrzymać tylko odśnieżanie. Panu Radzikowskiemu dziekuję.
Avatar
35353535 / 29 stycznia 2010 o 15:42
Myślę,że naprawdę warto przyjrzeć się decydentom lubelskim.Nie od dziś żyje na tym świecie,właśnie w Lublinie,zima bywa co roku,ale podczas tej wyjątkowo ciężko to odśnieżanie idzie.Wogóle,wiele nietrafionych inwestycji(sadzawka i inne),zawalona sprawa z budowa stadionu na ul.Krochmalnej,itd.Za to czytałem już,jak wiele pieniędzy pochłonęło już odśnieżanie,którego nie widać na ulicach.
Avatar
Andrzej / 29 stycznia 2010 o 15:07
zy pługów może być więcej? – Oczywiście, mogę wysłać wszystkie pługi o godz. 9, ale będą stać w korkach, a ja kupę kasy za to zapłacę – dodaje.

Czyli w Lublinie odśnieżanie zaczyna się od 9.Pogratulować szybkości .
Tak pługi będą stać w korkach jak inne samochody które muszą wyjechać wcześniej od pługów.Czy to takie trudne dla tego tumana!