piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Ratusz ujawnił majątek radnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2008, 17:55
Autor: DOMINIK SMAGA

Spory bałagan panuje w oświadczeniach majątkowych, które złożyli lubelscy radni miejscy. Wartość swoich nieruchomości oceniali z reguły "na oko”.

Teraz będzie się nad tym głowić Urząd Skarbowy.

Zgodnie z prawem wszyscy samorządowcy musieli złożyć oświadczenia majątkowe za 2007 r. do końca kwietnia. Jak co roku. Ale jako, że nie ma nakazu sporządzania wiarygodnych wycen domów, działek lub mieszkań, radni wpisywali ich wartość, jak im się spodobało.

- To siódme piętro przy hałaśliwej ulicy i nikt tam nie chce mieszkać - mówi Zdzisław Drozd, radny PiS. Mieszkanie o pow. 46 mkw., którego jest współwłaścicielem wycenił na... 98 tys. złotych. - Wpisałem orientacyjną kwotę.

Teraz chyba ceny znów spadają, nie znam się na tym. W zeszłym roku ceny szły w górę, więc wpisałem chyba większą kwotę, niż w poprzednim oświadczeniu.

• O ile większą?
- Oj, nie pamiętam.

Elżbieta Dados (PiS) swego 39-metrowego mieszkania nie wyceniła wcale. - Bo jaką miałam wartość wpisać? W ogóle się nad tym nie zastanawiałam. Mieszkanie dopiero co zostało przekształcone ze spółdzielczego we własnościowe. Musiałabym dzwonić do spółdzielni i pytać, ile jest warte - tłumaczy radna.
Wątpliwości jest więcej. - Bywa, że ktoś przez kilka lat przepisuje kwoty z zeszłorocznego oświadczenia - mówi Piotr Dreher, przewodniczący Rady Miasta, któremu radni składają swe informacje. I przyznaje, że nie może nic z tym zrobić. - Nie jest moją rolą, żeby to sprawdzać. To jest kwestia do rozstrzygnięcia nie przeze mnie, ale przez Urząd Skarbowy.

Najbogatsi radni

Dariusz Piątek. *Oszczędności: 200 tys. zł, 10 tys. euro *dom w budowie: 1,25 mln zł *gosp. rolne: 300 tys. zł *inne nieruchomości: 2,88 mln zł *udziały w spółce: 604 tys. zł, dochód: 602 tys., 70 proc. udziałów w innej spółce (wartości nie podano, strata 33,8 tys. zł) *dochód z działalności gospodarczej: 324 tys. zł, z najmu: blisko 18 tys. * 5 aut i 6 motocykli (wartość nie podana) *kredyty łącznie: 927 tys. zł. Wszystkie nieruchomości i udziały są współwłasnością małżeńską.
*Piotr Więckowski. * oszczędności: brak *dom: 750 tys. zł *użytki rolne: 30 tys. zł *kamienice, place i pawilon: 5,85 mln zł (współwłaściciel w 1/2 udziałów) *dochody z udziałów w spółce: ponad 195 tys. zł; przychód ze spółki 671 tys. zł (dochód nieczytelny) *auta i motocykle - 147 tys. zł *wynagrodzenia z różnych źródeł 11,5 tys. zł *kredyty łącznie prawie 1,5 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
100 g.
z centralnej Polski
zosia
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

100 g.
100 g. (18 maja 2008 o 12:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pani D bredzi i rżnie głupa na całego. Prostactwo i słoma, nie mówiąc o moherze.
Rozwiń
z centralnej Polski
z centralnej Polski (17 maja 2008 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ujawnianie publiczne majątków gminnych radnych jest skandalem. Jestem radną, jestem wdową, nie mam wielkiego majątku, ale to, co posiadam, jest dla mnie wszystkim. Ujawniając swój "wielki" majątek daję sygnał złodziejom, czy warto mnie obrobić, czy warto mnie oskubać. A jezeli mam dajmy na to obrazy po rodzicach o znacznje wartości, to tez mam je wpisywać? Przeciez ich nie ukradłam, sa warte może więcej niż moje mieszkanie.W Małym mieście chociaz nie podaje się adresu w oświadczeniach, to i tak każdy wioe, gdzie kto mieszka.To jest jakies wielkie nieporozumienie, ujawniac publicznie swój majatek. Owszem, jestem za rzetelnym spisywaniem tego majątku co roku i oddawanie tych oswiadczeń tak, jak PITy - do Urzędu Skarbowego. To Urżad Skarbowy powinien czuwac nad tym, bym nie pomnażała swojego majątku nieuczciwymi drogami.
Rozwiń
zosia
zosia (17 maja 2008 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwny artykuł, jak na czyjeś zamówienie.
Czy mamy tylko 3-ch radnych. W artykule
wymieniono: P.Dados, Piątka i Więckowskiego
czy tylko Ci radni nas reprezentuję?
Jak już publikuje się to w całości lub
wcale a nie wybiórczo.
Rozwiń
ponformowana
ponformowana (17 maja 2008 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żona radnego Więckowskiego niedawno przebywała w szpitalu na Jaczewskiego i okazało się, że państwo Więckowscy składkę zdrowotną opłacają w KRUS-ie. Może dlatego rolnik Więckowski jest taki bogaty ( w końcu miesięcznie oszczędza tyle pieniędzy).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!