sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Ratusz zapłaci za zajęcia dodatkowe w przedszkolach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2013, 18:41
Autor: aa

Za zajęcia dodatkowe w miejskich przedszkolach, w tym język angielski <br />
zapłaci Ratusz z ministerial
Za zajęcia dodatkowe w miejskich przedszkolach, w tym język angielski
zapłaci Ratusz z ministerial

Język obcy – najczęściej angielski, ćwiczenia logopedyczne i gimnastyka korekcyjna – takie zajęcia dodatkowe będą we wszystkich przedszkolach w Lublinie już od października. Zapłaci za nie Ratusz z ministerialnej dotacji.

Znowelizowana niedawno tzw. ustawa przedszkolna wprowadza nową zasadę. Opłata rodziców za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej – powyżej pięciu godzin – wynosi nie więcej niż 1 zł.

– Zajęcia rytmiczno-muzyczne były i będą w przedszkolach, ponieważ wynikają z podstawy programowej wychowania przedszkolnego – mówi Barbara Czołowska, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Lublinie. – Zmieniła się tylko formuła, ponieważ dotychczas poza nauczycielem przedszkola, zajęcia prowadziła osoba z zewnątrz. Kompetencje tych osób weryfikowały firmy organizujące zajęcia. Z uwagi na to, że zajęcia będzie organizował dyrektor, na nim spocznie odpowiedzialność za kompetencje osób zatrudnionych. Można przyjąć, że zajęcia będą prowadzić osoby, które mają kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Od października w przedszkolach prowadzonych przez miasto dzieci będą mogły uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego. Poza tym będą też zajęcia z logopedą i gimnastyka korekcyjna. Zapłaci za nie Ratusz. – Pieniądze będą pochodzić m.in. z państwowej dotacji – tłumaczy dyrektor Czołowska.

Poszczególne przedszkola będą też organizować inne zajęcia – m.in. plastyczne, taneczne, teatralne, które będą między innymi w przedszkolu przy ul. Lipowej. Będą też zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn.

– Wszystkie te zajęcia poprowadzą nasze nauczycielki – mówi Lidia Styka, dyrektorka Przedszkola nr 18 w Lublinie. Nie są one u nas nowością. Były już w ubiegłym roku.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Bardzo już zdenerwowana
rodzic
polo
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bardzo już zdenerwowana
Bardzo już zdenerwowana (24 września 2013 o 22:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja mam lepszą propozycje niech ta pani już nic nie dotyka i nie zmienia ( poza tą durną ustawą). Czy za te dotacje to będą pracować panie lub panowie po kilku tygodniowych kursach czy firmy zewnętrzne z kwalifikacjami.Pytam już poważnie. Zatanawiam się nad przeniesieniem synka do prywatnego.On potrzebuje korekcyjnej gimnastyki i logopedy oraz uwielbia piłkę nożną. Ja niestety nie mam czasu go wozić a babcia z jakiej okazji????????

Rozwiń
rodzic
rodzic (24 września 2013 o 19:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Właśnie, może Dziennik pociągnie temat i zapyta Ratusz o dzieci uczęszczające do zerówek w szkołach. Są to przecież oddziały przedszkolne i podlegają tej samej ustawie co przedszkola. Ciewkawy temat i warto kontynuować.

Rozwiń
polo
polo (24 września 2013 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co w takim razie z oddziałami zerówek w szkołach?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!