Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 sierpnia 2015 r.
16:20

Ratusz znów zapowiada przebudowę pl. Litewskiego. "Przetarg w tym roku"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Fot. Materiały inwestora
Fot. Materiały inwestora

Po nowym pl. Litewskim pójdziemy pod koniec przyszłego roku – poinformował wczoraj Ratusz. I zapowiedział, że już jesienią zacznie szukać firmy, której zleci przebudowę placu. Tymczasem za niecałe dwa tygodnie radni mają zdecydować o losach dotychczasowego deptaka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Przetarg na przebudowę pl. Litewskiego planujemy ogłosić jeszcze w tym roku – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta. – Na koniec 2016 r. gotowa ma być nowa nawierzchnia placu wykonana z wysokiej jakości kamienia – dodaje. Równocześnie deptak miałby być przedłużony do ul. 3 Maja. Jego nawierzchnia ma być spójna z tą na przyległym placu.

Dłużej czekalibyśmy na nową, podświetlaną fontannę, która wskazywana jest jako główna atrakcja placu. – Jej uruchomienie planujemy na wiosnę 2017 roku – mówi Krzyżanowska.

Jako ostatni przebudowany może być dotychczasowy deptak ciągnący się od hotelu Europa do Ratusza. W przeciwieństwie do pl. Litewskiego ta inwestycja nie ma jeszcze gotowego projektu i dopiero trzeba go sporządzić. O pieniądze na taką dokumentację (ponad 212 tys. złotych) prezydent wystąpił już do Rady Miasta, która będzie głosować w tej sprawie 3 września.

– Przebudowę starej części deptaka chcemy zlecić osobno, zakończyłaby się w roku 2018 – dodaje rzeczniczka Ratusza. Kostka brukowa ma tu być zastąpiona nawierzchnią z kamienia.

Całkowity koszt operacji przebudowy wspomnianych miejsc został oszacowany przez urzędników na kwotę blisko 71 milionów zł. Część pieniędzy, dokładnie 6 milionów zł miasto może otrzymać od właściciela pedetu, któremu samorząd zmienił plan zagospodarowania terenu tak, że w miejscu starego budynku może stanąć nowa galeria handlowa.

Co ma się zmienić

Wyższa część placu nadal ma pełnić funkcje reprezentacyjne, niżej przewidziano dużo zieleni, choć sporo drzew będzie się tu nadawać do wymiany. Pojawią się nowe tulipanowce i platany, zamontowane mają być ławki, istniejący szalet zostanie rozebrany, miasto ma zbudować nowy. Pomniki pozostaną na swoich miejscach. Nowy odcinek deptaka ma być obsadzony szpalerami drzew, a punkt przesiadkowy autobusów komunikacji nocnej zostanie przeniesiony w inne miejsce, prawdopodobnie na pl. Wolności.

Nie pierwszy raz

Już w październiku zeszłego roku Ratusz zapowiadał, że przetarg na przebudowę placu zostanie ogłoszony „jeszcze w tym miesiącu”, a organizowane w 2015 r. obchody Święta Niepodległości odbędą się już na odnowionej części reprezentacyjnej.

Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Olala... / 22 sierpnia 2015 o 14:30

Debilu żałosny! IDEA to biuro projektowe z Lublina które wygrało trzy lata temu przetarg na PROJEKT i go wykonało, a teraz ma być ogłoszony  przetarg na prace budowlane czyli na REALIZACJĘ TEGO PROJEKTU, imbecylu!!!

 CZY TO JEST WSPÓLNE STANOWISKO RATUSZA I 'IDEI' ? NERWY PUSZCZAJĄ ?

 

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 13:05

Czytam i oczom nie wierzę. Przetarg ma dopiero być, ale już pokazujecie "Materiały Inwestora" oraz na zdjęciu logo firmy "IDEA". Już przetarg wygrała?

Debilu żałosny! IDEA to biuro projektowe z Lublina które wygrało trzy lata temu przetarg na PROJEKT i go wykonało, a teraz ma być ogłoszony  przetarg na prace budowlane czyli na REALIZACJĘ TEGO PROJEKTU, imbecylu!!!

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 13:03

Dokładnie! Dogadali się już a formalności będą później... miasto inspiracji...

Debile żałosne! IDEA to biuro projektowe z Lublina które wygrało trzy lata temu przetarg na PROJEKT i go wykonało, a teraz ma być ogłoszony  przetarg na prace budowlane czyli na REALIZACJĘ TEGO PROJEKTU, imbecyle!!!

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 10:17
świetnie to wygląda oby się udało a jeśli faktycznie uda się złapać 85% dofinansowanie będzie w ogóle bajka
Avatar
Karol / 22 sierpnia 2015 o 09:38

ale drzewa na środku ulicy ( na wysokości poczty ) to chyba przegięcie .

następny odcinek Krakowskiego , przerobiony na deptak, chodzi o miejsce na ogródki piwne?

Avatar
Radek / 21 sierpnia 2015 o 23:41

A na środku fontanny statua Prezydenta Bronisława?

Zdecydowanie. Trzeba posłać tira do Kozłówki. Tam jest do wyboru.

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 22:48

A ja jestem spokojny o finał tej inwestycji. Była obsuwa bo Żuk wolał poczekać na nową unijną perspektywę. Po co się dodatkowo zadłużać i niepotrzebnie obciążać budżet miasta skoro Bruksela może nam pokryć 85% całkowitych kosztów tej inwestycji. Trzymamy kciuki p.prezydencie!

A sPISkowcy jak zwykle wszędzie szukają sPISków. Szkoda, że tak nie sPISkują jeśli chodzi o SKOK-i i 3 mld jakie z nich wyparowały.

Avatar
Lodzierz lubelski / 21 sierpnia 2015 o 20:53

A Z KIM 'IDEA' WYGRAŁA PRZETARG NA PROJEKT?

ILE FIRM W NIM BRAŁO UDZIAŁ? KIEDY ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY?

SKĄD MIASTO WIE, ŻE BĘDZIE TĘ INWESTYCJĘ REALIZOWAĆ?

CO NA TĘ IMPREZĘ RADA MIEJSKA?

 A ja bym dodał jeszcze jedno:

 Kto tu kręci lody?
 

jeszcze jedno:

 Kto tu kręci lody?
 

rozwiń
Avatar
Lodziarz lubelski / 21 sierpnia 2015 o 20:51

A Z KIM 'IDEA' WYGRAŁA PRZETARG NA PROJEKT?

ILE FIRM W NIM BRAŁO UDZIAŁ? KIEDY ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY?

SKĄD MIASTO WIE, ŻE BĘDZIE TĘ INWESTYCJĘ REALIZOWAĆ?

CO NA TĘ IMPREZĘ RADA MIEJSKA?

Avatar
Lodziarz lubelski / 21 sierpnia 2015 o 20:50

A Z KIM 'IDEA' WYGRAŁA PRZETARG NA PROJEKT?

ILE FIRM W NIM BRAŁO UDZIAŁ? KIEDY ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY?

SKĄD MIASTO WIE, ŻE BĘDZIE TĘ INWESTYCJĘ REALIZOWAĆ?

CO NA TĘ IMPREZĘ RADA MIEJSKA?

  Ja bym dodał jeszcze jedno:

   Kto tu kręci lody?

Avatar
Olala... / 22 sierpnia 2015 o 14:30

Debilu żałosny! IDEA to biuro projektowe z Lublina które wygrało trzy lata temu przetarg na PROJEKT i go wykonało, a teraz ma być ogłoszony  przetarg na prace budowlane czyli na REALIZACJĘ TEGO PROJEKTU, imbecylu!!!

 CZY TO JEST WSPÓLNE STANOWISKO RATUSZA I 'IDEI' ? NERWY PUSZCZAJĄ ?

 

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 13:05

Czytam i oczom nie wierzę. Przetarg ma dopiero być, ale już pokazujecie "Materiały Inwestora" oraz na zdjęciu logo firmy "IDEA". Już przetarg wygrała?

Debilu żałosny! IDEA to biuro projektowe z Lublina które wygrało trzy lata temu przetarg na PROJEKT i go wykonało, a teraz ma być ogłoszony  przetarg na prace budowlane czyli na REALIZACJĘ TEGO PROJEKTU, imbecylu!!!

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 13:03

Dokładnie! Dogadali się już a formalności będą później... miasto inspiracji...

Debile żałosne! IDEA to biuro projektowe z Lublina które wygrało trzy lata temu przetarg na PROJEKT i go wykonało, a teraz ma być ogłoszony  przetarg na prace budowlane czyli na REALIZACJĘ TEGO PROJEKTU, imbecyle!!!

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 10:17
świetnie to wygląda oby się udało a jeśli faktycznie uda się złapać 85% dofinansowanie będzie w ogóle bajka
Avatar
Karol / 22 sierpnia 2015 o 09:38

ale drzewa na środku ulicy ( na wysokości poczty ) to chyba przegięcie .

następny odcinek Krakowskiego , przerobiony na deptak, chodzi o miejsce na ogródki piwne?

Avatar
Radek / 21 sierpnia 2015 o 23:41

A na środku fontanny statua Prezydenta Bronisława?

Zdecydowanie. Trzeba posłać tira do Kozłówki. Tam jest do wyboru.

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 22:48

A ja jestem spokojny o finał tej inwestycji. Była obsuwa bo Żuk wolał poczekać na nową unijną perspektywę. Po co się dodatkowo zadłużać i niepotrzebnie obciążać budżet miasta skoro Bruksela może nam pokryć 85% całkowitych kosztów tej inwestycji. Trzymamy kciuki p.prezydencie!

A sPISkowcy jak zwykle wszędzie szukają sPISków. Szkoda, że tak nie sPISkują jeśli chodzi o SKOK-i i 3 mld jakie z nich wyparowały.

Avatar
Lodzierz lubelski / 21 sierpnia 2015 o 20:53

A Z KIM 'IDEA' WYGRAŁA PRZETARG NA PROJEKT?

ILE FIRM W NIM BRAŁO UDZIAŁ? KIEDY ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY?

SKĄD MIASTO WIE, ŻE BĘDZIE TĘ INWESTYCJĘ REALIZOWAĆ?

CO NA TĘ IMPREZĘ RADA MIEJSKA?

 A ja bym dodał jeszcze jedno:

 Kto tu kręci lody?
 

jeszcze jedno:

 Kto tu kręci lody?
 

rozwiń
Avatar
Lodziarz lubelski / 21 sierpnia 2015 o 20:51

A Z KIM 'IDEA' WYGRAŁA PRZETARG NA PROJEKT?

ILE FIRM W NIM BRAŁO UDZIAŁ? KIEDY ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY?

SKĄD MIASTO WIE, ŻE BĘDZIE TĘ INWESTYCJĘ REALIZOWAĆ?

CO NA TĘ IMPREZĘ RADA MIEJSKA?

Avatar
Lodziarz lubelski / 21 sierpnia 2015 o 20:50

A Z KIM 'IDEA' WYGRAŁA PRZETARG NA PROJEKT?

ILE FIRM W NIM BRAŁO UDZIAŁ? KIEDY ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY?

SKĄD MIASTO WIE, ŻE BĘDZIE TĘ INWESTYCJĘ REALIZOWAĆ?

CO NA TĘ IMPREZĘ RADA MIEJSKA?

  Ja bym dodał jeszcze jedno:

   Kto tu kręci lody?

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 2

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 30

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 15

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!