sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Raz na sto lat może tu być powódź. Co z budową stacji paliw i motelu?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2014, 20:12
Autor: Dominik Smaga

Do kosza mogą trafić plany budowy stacji paliw i motelu, które miały zarabiać na utrzymanie stadionu Lublinianki przy Leszczyńskiego. Grunty, na których je planowano, zostały uznane za teren zalewowy. Pod znakiem zapytania stanęła też budowa dwóch boisk.

Koncepcja przebudowy stadionu na Wieniawie zakłada jego gruntowną modernizację oraz budowę dwóch obiektów komercyjnych, które mają zarabiać na jego utrzymanie. Pierwszy z nich powstałby między koroną stadionu a ul. Leszczyńskiego. W budynku tym mógłby się znaleźć sklep i np. usługi medyczne. Drugim obiektem miała być położona na dole stacja paliw z hotelem lub motelem i barem szybkiej obsługi. Przy rzece planowana była również budowa dwóch boisk treningowych. Ale już wiadomo, że te plany mogą zostać okrojone. - Firma, która na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowuje raport środowiskowy dla tej inwestycji musiała uzyskać opinię instytucji zarządzającej rzeką - wyjaśnia Krzysztof Gil, prezes Lublinianki. - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej odpisał, że grunt ten jest kwalifikowany jako teren zalewowy Czechówki. A ryzyko, że ta rzeczka wyleje występuje raz na sto lat. - Ta decyzja praktycznie wyklucza inwestycje w tym miejscu - przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Jako zalewowe określone zostały tereny, na których planowano nowe boiska treningowe. Terenem zalewowym jest też miejsce, w którym miała stanąć stacja z hotelem. - Prawo jest prawem, przepisów nie zmienimy, musimy respektować tę decyzję - stwierdza Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ale Lublinianka nie daje za wygraną. - To kolejny urzędniczy absurd, będziemy z nim walczyć. Myślę, że mamy szanse, bo na przykład przy Puławskiej jest działka, która nie jest uznana za teren zalewowy w przeciwieństwie do działek ją otaczających - dodaje Gil. Decyzja o warunkach zabudowy może być gotowa pod koniec maja. W pierwszej kolejności MOSiR ma przeprowadzić tylko modernizację stadionu. Rozpoczęcie prac uzależnione jest od tego, czy miastu uda się sprzedać przeznaczoną pod biurowiec działkę u zbiegu ul. Leszczyńskiego i al. Długosza. Ratusz już wcześniej zapowiedział, że pieniądze z transakcji mają być przeznaczone na modernizację stadionu. A jednocześnie zastrzegł, że modernizacji nie będzie, jeśli działka się nie sprzeda.
  Edytuj ten wpis
KSL
Gość
krzoy
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KSL
KSL (25 lutego 2014 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czyli całe centrum jest w terenie zalewowym tego strumyczka! Ludzie to jest tylko pretekst i szukanie jak by nic nie budować na Lubliniance. Miasto tylko szuka kruczków aby tutaj nic się nie działo!

Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2014 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ale jak kojarze to jest raczej rzeczka a nawet strumyk a nie rzeka... czyli moja lazienka tez jest terenem zalewowym hehe...

Czuję tu żydowską rękę żyda !!!

Już dawno temu to plemię interweniowało w tym miejscu.

Rozwiń
krzoy
krzoy (25 lutego 2014 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

do "prezesa G" ... Może i traktujesz Lubliniankę jak swój folwark i swoich ludzi i znajomych określasz mianem "chłopa" ale ja nie zajmuje się rolnictwem...

Rozwiń
krzoy
krzoy (25 lutego 2014 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

do "prezesa G." rozumiem więcej niż myślisz, ale nie rozumiem co to jest ta "Lublinianka" że musi mieć swojego prezes i kto takiego "prezesa" utrzymuje. 

Rozwiń
prezes G.
prezes G. (25 lutego 2014 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sprzedają korzystnie położoną działkę (czyli majątek społeczny) żeby na bagnie wybudować  kolejną dającą miejsca pracy i rozwój regionalny "inwestycję" jaką jest stadion...! Urzędniczy fokstrot na podłożu bagnistym... Gratulacje! Panie "prezesie" Gil zajmij się pan czymś pożytecznym!


Sprzedają korzystnie położoną działkę (czyli majątek społeczny) żeby na bagnie wybudować  kolejną dającą miejsca pracy i rozwój regionalny "inwestycję" jaką jest stadion...! Urzędniczy fokstrot na podłożu bagnistym... Gratulacje! Panie "prezesie" Gil zajmij się pan czymś pożytecznym!

A zrozumiałeś coś z tego tekstu chłopie?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!