czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Lublin

"Razem dla Lubelszczyzny": 30 tys. zł zebranych na balu charytatywnym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2012, 16:53
Autor: rp

 (Organizator)
(Organizator)

Na balu w Trybunale Koronnym tańczyli przedsiębiorcy, samorządowcy, politycy i dziennikarze. Dochód zasilił fundusz wspierania młodych talentów z Lubelszczyzny

Głównym punktem imprezy była licytacja. Wśród ofiarowanych na szczytny cel przedmiotów znalazła się m.in. piłka przekazana przez dyrektora turnieju UEFA Euro 2012 Adama Olkowicza, obrazy Bartłomieja Michałowskiego, pamiątkowy kask z obchodów "Solidarności" przekazany przez Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka, a nawet portret Lenina.

Bal poprzedził koncert "Młode talenty z Lubelszczyzny" z udziałem Magdy Welc i Moniki Rapy (stypendystki wspólnego programu Stowarzyszenia "Razem dla Lubelszczyzny" i i Lubelskiego Węgla "Bogdanka" SA).

Imprezie towarzyszyła wystawa fotograficzna "Lubelskie - okno na Wschód i Zachód Europy" autorstwa Iwony Burdzanowskiej i Dariusza Sienkiewicza, która była m.in. wystawiana w Parlamencie Europejskim w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie UE.

Bal odbył się pod patronatem europosła Mirosława Piotrowskiego (PiS), wojewody Jolanty Szołno Koguc, marszałka województwa Krzysztofa Hetmana oraz prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Chełmianin N
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chełmianin N
Chełmianin N (23 stycznia 2012 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niewiedza szkodzi i upór szkodzi,a zatem poczytajcie gdzie ta Wasza Lubelszczyzna jest,a jak macie honor to pokażcie na mapie gdzie ona jest:RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW 
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: 
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!