środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

"Razem dla Lubelszczyzny": 30 tys. zł zebranych na balu charytatywnym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2012, 16:53
Autor: rp

 (Organizator)
(Organizator)

Na balu w Trybunale Koronnym tańczyli przedsiębiorcy, samorządowcy, politycy i dziennikarze. Dochód zasilił fundusz wspierania młodych talentów z Lubelszczyzny

Głównym punktem imprezy była licytacja. Wśród ofiarowanych na szczytny cel przedmiotów znalazła się m.in. piłka przekazana przez dyrektora turnieju UEFA Euro 2012 Adama Olkowicza, obrazy Bartłomieja Michałowskiego, pamiątkowy kask z obchodów "Solidarności" przekazany przez Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka, a nawet portret Lenina.

Bal poprzedził koncert "Młode talenty z Lubelszczyzny" z udziałem Magdy Welc i Moniki Rapy (stypendystki wspólnego programu Stowarzyszenia "Razem dla Lubelszczyzny" i i Lubelskiego Węgla "Bogdanka" SA).

Imprezie towarzyszyła wystawa fotograficzna "Lubelskie - okno na Wschód i Zachód Europy" autorstwa Iwony Burdzanowskiej i Dariusza Sienkiewicza, która była m.in. wystawiana w Parlamencie Europejskim w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie UE.

Bal odbył się pod patronatem europosła Mirosława Piotrowskiego (PiS), wojewody Jolanty Szołno Koguc, marszałka województwa Krzysztofa Hetmana oraz prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Chełmianin N
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chełmianin N
Chełmianin N (23 stycznia 2012 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niewiedza szkodzi i upór szkodzi,a zatem poczytajcie gdzie ta Wasza Lubelszczyzna jest,a jak macie honor to pokażcie na mapie gdzie ona jest:RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW 
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: 
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!