Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2017 r.
20:09

Partia Razem krytykuje pomysł budowania strzelnic. Chce by wydać pieniądze na żłobki

8 51 A A

– Sprzeciwiamy się temu, żeby wciskać dzieciom w ręce broń do ręki. Zabawa w żołnierzy nie zastąpi dzieciom opieki – mówili na konferencji prasowej w Lublinie działacze partii Razem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Partia Razem krytykuje pomysł PiS, który zakłada budowę strzelnic w każdym powiecie. Według działaczy Razem, ma to kosztować ponad 2 miliardy zł. – Partia rządząca planuje także topić 200 milionów zł rocznie w popularyzować broni wśród studentów i dzieci – podkreśla Piotr Trysiński, członek Zarządu Okręgu Lubelskiego Partii Razem.

Zdaniem działaczy Razem, te pieniądze powinny zostać wydane na opiekę dla najmłodszych. – Rząd chwali się, że w 2018 roku na program Maluch+ przeznaczy 450 mln, czyli o 300 mln więcej niż dotychczas. Wzrost wydatków wygląda śmiesznie przy innych planowanych wydatkach, takich jak ponad 2 miliardy złotych na budowę strzelnic – mówi Mateusz Roczon, członek Zarządu Okręgu Lubelskiego Partii Razem. – W całej Polsce są miejsca w żłobkach tylko dla 9 procent dzieci do 3. roku życia.

W województwie lubelskim z miejscami w żłobkach jest jeszcze trudniej. – W 2016 r. opieką żłobkową objęte było tylko 4,4 proc. dzieci, najmniej w kraju. Jesteśmy również regionem, w którym tylko w 13 proc. gmin jest jakikolwiek żłobek, oddział żłobkowy lub klub dziecięcy – wylicza Roczon.

– Na razie nie ma jeszcze oficjalnej informacji o kosztach programu budowy strzelnic. Ostateczna kwota będzie zależała od tego jak zostanie on skonstruowany – studzi emocje Artur Soboń, poseł PiS. – To pieniądze, które pochodzą z budżetu obrony narodowej. Chodzi o środki w ramach 2 proc. PKB, które mogą być przeznaczone tylko na wydatki obronne, a nie na inne cele. Na budowę żłobków jest osobny program Maluch+.

Dodaje, że program MON nie jest przymusowy więc strzelnice będą budować tylko te samorządy, które będą chciały. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 23:15
nie wiem kto wpadł na taki chory pomysł z tymi strzelnicami. nie mam co z dzieckiem zrobić i siedzimy z mężem na zmianę w domu, żeby związać koniec z końcem i żeby któreś z nas nie musiało rezygnować x pracy. jakichś durnych strzelnic nie potrzebujemy, ale jednego żłobka przynajmnbiej w promieniu 5 km juz tak. i źevy bylo w nim miejsce. brawo razem, wreszcie ktos o problemach zwykłych ludzi
Avatar
misia / 14 listopada 2017 o 20:03
chyba większość komentujących tu za strzelnicami raczej nigdy nie próbowała zapisać dziecka do żłobka :) 
Avatar
do koryt za wszelką cenę / 14 listopada 2017 o 19:52
a ci "pseudodobroczyńcy" z tzw. razem, niech się razem wezmą do kupy i spłacą zaległe czynsze. Koryta im się marzą! cel uświęca środki, a więc do koryt droga wiedzie przez żłobki!
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 15:46
Co ma żłobek dla dzieci wspólnego ze strzelnicą wojskową. Ci krzykacze z jakiejś tam partii pomylili chyba żłobek ze żłobem do którego tak ochoczo chcieliby się doczepić. Gdyby ich mocodawcy będąc wcześniej u władzy polikwidowali żłoby to obecnie ich "troska" o żłobki naprawdę byłaby daremna.
Avatar
and / 14 listopada 2017 o 14:36
xx napisał:
Niestety to prawda.. dostaie się do publicznego żłobka graniczy z cudem.. a i w prywatnych kolejki co nie miara.. gdzie ta polityka rodzinna ja się pytam?? o wiele więcej pożytku ze złobków niż ze strzelnic..
 To zbuduj swój, możecie się zrzucić w więcej osób bedzie łatwiej finansowo o ile dacie radę a nie tylko płacz i lament oraz wymagania. Pokażcie młodzi że coś sami potraficie stworzyć a przejawem polityki prorodzinnej jest 500+, darmowe podręczniki w szkołach, program mieszkaniowy, karta duzej rodziny etc . Mało ? Jezeli za mało to dajcie coś od siebie właśnie takie żłobki lub przedszkola prowadzone przez ileś mamusiek i tatuśków zamiast siedzieć na fejsie i płakać. Wolę strzelnice one też są potrzebne a dostanie się do publicznej graniczy z cudem w prywatnych kolejki co nie miara ... 
 To zbuduj swój, możecie się zrzucić w więcej osób bedzie łatwiej finansowo o ile dacie radę a nie tylko płacz i lament oraz wymagania. Pokażcie młodzi że coś sami potraficie stworzyć a przejawem polityki prorodzinnej jest 500+, darmowe podręczniki w szkołach, program mieszkaniowy, karta duzej rodziny etc . Mało ? Jezeli za mało to dajcie coś od siebie właśnie takie żłobki lub przedszkola prowadzone przez ileś mamusiek i tatuśków zamiast siedzieć na fejsie i płakać. Wolę strzelnice one też są potrzebne a dostanie się do public... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 14:35
Bolszewicy zawsze byli wrogami Polski. Jak przyjdzie kacap albo islam, to się będziemy bronić rzucając zasrranymi pampersami ?
Avatar
Henio / 14 listopada 2017 o 13:45
... a niczym nie krępowany narodowy socjalizm doprowadził do faszyzmu - historia ... -------------------------------------------------------------------------------- No,no... Masz ciekawe wyobrażenie o historii. Czyli co, tak nikt nie krępował w Niemczech narodowego socjalizmu, że doprowadziło to do faszyzmu we Włoszech?
Avatar
s / 14 listopada 2017 o 12:49
ok napisał:
undefined napisał:
Po co komu strzelnica!? Żeby rozwijać w ludziach pociąg do strzelania !? Przecież strzelanie to zabijanie. Co na to obrońcy życia?
Broń służy do obrony życia niewinnych ludzi, a jak każde narzędzie trzeba umieć obsługiwać.
  Idąc za tym tropem myślenia nie powinno być przestępców... oraz morderstw, strzelanin w szkołach etc. wszytskei badania okazują zę powszechny dostęp do broni w żadnym wypadku nie wiąże się ze spadkiem przestępczości
  Idąc za tym tropem myślenia nie powinno być przestępców... oraz morderstw, strzelanin w szkołach etc. wszytskei badania okazują zę powszechny dostęp do broni w żadnym wypadku nie wiąże się ze spadkiem przestępczości rozwiń
Avatar
xx / 14 listopada 2017 o 12:47
Niestety to prawda.. dostaie się do publicznego żłobka graniczy z cudem.. a i w prywatnych kolejki co nie miara.. gdzie ta polityka rodzinna ja się pytam?? o wiele więcej pożytku ze złobków niż ze strzelnic..
Avatar
ok / 14 listopada 2017 o 10:36
undefined napisał:
Po co komu strzelnica!? Żeby rozwijać w ludziach pociąg do strzelania !? Przecież strzelanie to zabijanie. Co na to obrońcy życia?
Broń służy do obrony życia niewinnych ludzi, a jak każde narzędzie trzeba umieć obsługiwać.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 23:15
nie wiem kto wpadł na taki chory pomysł z tymi strzelnicami. nie mam co z dzieckiem zrobić i siedzimy z mężem na zmianę w domu, żeby związać koniec z końcem i żeby któreś z nas nie musiało rezygnować x pracy. jakichś durnych strzelnic nie potrzebujemy, ale jednego żłobka przynajmnbiej w promieniu 5 km juz tak. i źevy bylo w nim miejsce. brawo razem, wreszcie ktos o problemach zwykłych ludzi
Avatar
misia / 14 listopada 2017 o 20:03
chyba większość komentujących tu za strzelnicami raczej nigdy nie próbowała zapisać dziecka do żłobka :) 
Avatar
do koryt za wszelką cenę / 14 listopada 2017 o 19:52
a ci "pseudodobroczyńcy" z tzw. razem, niech się razem wezmą do kupy i spłacą zaległe czynsze. Koryta im się marzą! cel uświęca środki, a więc do koryt droga wiedzie przez żłobki!
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 15:46
Co ma żłobek dla dzieci wspólnego ze strzelnicą wojskową. Ci krzykacze z jakiejś tam partii pomylili chyba żłobek ze żłobem do którego tak ochoczo chcieliby się doczepić. Gdyby ich mocodawcy będąc wcześniej u władzy polikwidowali żłoby to obecnie ich "troska" o żłobki naprawdę byłaby daremna.
Avatar
and / 14 listopada 2017 o 14:36
xx napisał:
Niestety to prawda.. dostaie się do publicznego żłobka graniczy z cudem.. a i w prywatnych kolejki co nie miara.. gdzie ta polityka rodzinna ja się pytam?? o wiele więcej pożytku ze złobków niż ze strzelnic..
 To zbuduj swój, możecie się zrzucić w więcej osób bedzie łatwiej finansowo o ile dacie radę a nie tylko płacz i lament oraz wymagania. Pokażcie młodzi że coś sami potraficie stworzyć a przejawem polityki prorodzinnej jest 500+, darmowe podręczniki w szkołach, program mieszkaniowy, karta duzej rodziny etc . Mało ? Jezeli za mało to dajcie coś od siebie właśnie takie żłobki lub przedszkola prowadzone przez ileś mamusiek i tatuśków zamiast siedzieć na fejsie i płakać. Wolę strzelnice one też są potrzebne a dostanie się do publicznej graniczy z cudem w prywatnych kolejki co nie miara ... 
 To zbuduj swój, możecie się zrzucić w więcej osób bedzie łatwiej finansowo o ile dacie radę a nie tylko płacz i lament oraz wymagania. Pokażcie młodzi że coś sami potraficie stworzyć a przejawem polityki prorodzinnej jest 500+, darmowe podręczniki w szkołach, program mieszkaniowy, karta duzej rodziny etc . Mało ? Jezeli za mało to dajcie coś od siebie właśnie takie żłobki lub przedszkola prowadzone przez ileś mamusiek i tatuśków zamiast siedzieć na fejsie i płakać. Wolę strzelnice one też są potrzebne a dostanie się do public... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 14:35
Bolszewicy zawsze byli wrogami Polski. Jak przyjdzie kacap albo islam, to się będziemy bronić rzucając zasrranymi pampersami ?
Avatar
Henio / 14 listopada 2017 o 13:45
... a niczym nie krępowany narodowy socjalizm doprowadził do faszyzmu - historia ... -------------------------------------------------------------------------------- No,no... Masz ciekawe wyobrażenie o historii. Czyli co, tak nikt nie krępował w Niemczech narodowego socjalizmu, że doprowadziło to do faszyzmu we Włoszech?
Avatar
s / 14 listopada 2017 o 12:49
ok napisał:
undefined napisał:
Po co komu strzelnica!? Żeby rozwijać w ludziach pociąg do strzelania !? Przecież strzelanie to zabijanie. Co na to obrońcy życia?
Broń służy do obrony życia niewinnych ludzi, a jak każde narzędzie trzeba umieć obsługiwać.
  Idąc za tym tropem myślenia nie powinno być przestępców... oraz morderstw, strzelanin w szkołach etc. wszytskei badania okazują zę powszechny dostęp do broni w żadnym wypadku nie wiąże się ze spadkiem przestępczości
  Idąc za tym tropem myślenia nie powinno być przestępców... oraz morderstw, strzelanin w szkołach etc. wszytskei badania okazują zę powszechny dostęp do broni w żadnym wypadku nie wiąże się ze spadkiem przestępczości rozwiń
Avatar
xx / 14 listopada 2017 o 12:47
Niestety to prawda.. dostaie się do publicznego żłobka graniczy z cudem.. a i w prywatnych kolejki co nie miara.. gdzie ta polityka rodzinna ja się pytam?? o wiele więcej pożytku ze złobków niż ze strzelnic..
Avatar
ok / 14 listopada 2017 o 10:36
undefined napisał:
Po co komu strzelnica!? Żeby rozwijać w ludziach pociąg do strzelania !? Przecież strzelanie to zabijanie. Co na to obrońcy życia?
Broń służy do obrony życia niewinnych ludzi, a jak każde narzędzie trzeba umieć obsługiwać.
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia]

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia] 0 0

132 osoby rywalizowały w II Lubelskim Biegu Nieustraszonych nad Zalewem Zemborzyckim.

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie 0 0

Kucharze, kelnerzy czy kierowcy – m. in. przedstawiciele tych zawodów będą mogli znaleźć pracę we wtorek, 24 kwietnia. W Dęblinie odbędą się Powiatowe Targi Pracy i Edukacji.

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki?
galeria
film

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki? 1 2

O pięciu nowych pomysłach na rozwój kraju mówił w niedzielę mieszkańcom Łukowa premier Mateusz Morawiecki. Na godzinę przed spotkaniem szef rządu pojawił się niespodziewanie na mszy w jednym z łukowskich kościołów.

Niektórzy mówią, że to miejsce stało się ich drugim domem. Powstaje coraz więcej placówek

Niektórzy mówią, że to miejsce stało się ich drugim domem. Powstaje coraz więcej placówek 2 0

Starsze, samotne osoby mówią o nim „mój drugi dom”. Jesień życia w dziennych domach opieki jest łatwiejsza. Kilka takich placówek już działa w regionie za sprawą rządowego programu Senior+. Kilka nowych rozpocznie działalność w tym roku.

Wyliczyli, że przed końcem roku zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli

Wyliczyli, że przed końcem roku zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli 0 5

Samorządowcy z powiatu włodawskiego wyliczyli, że przed końcem roku zabraknie pieniędzy na wypłaty wynagrodzeń dla nauczycieli. Poinformowali już o tym ministra edukacji narodowej.

Szkoła w centrum Lublina

Szkoła w centrum Lublina 0

26 kwietnia Szkoły „Lider” zapraszają absolwentów gimnazjów na Dni Otwarte. Szkoły Lider to nie tylko liceum ogólnokształcące , w którym oprócz przedmiotów ogólnokształcących możesz nauczyć się kosmetyki i grafiki komputerowej, ale również technikum, które kształci gastronomów, hotelarzy, fryzjerów, informatyków-klasy e-sportowe, a od września również kelnerów i techników obsługi turystycznej. Szkoły dla dorosłych to: Policealne Studium Zawodowe, Liceum Ogólnokształcące i Medyczna Szkoła Policealna.

"Tracicie twarz każdego dnia". Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie
film

"Tracicie twarz każdego dnia". Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie 0 3

Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. W niedzielę wieczorem spotkała się z nimi minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach 0 0

Chcąc zarabiać na nieruchomościach, należy najpierw zapoznać się z rynkiem, żeby zrozumieć mechanizmy, jakie nim kierują. Dobra orientacja pozwoli dostrzec wyjątkową okazję do opłacalnej inwestycji. Należy określić własne możliwości finansowe i strategię. Dochód z takich inwestycji może być pasywny lub jednorazowy.

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach?

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach? 6 22

Swojego kandydata na prezydenta Lublina ma wskazać w tym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość. Do jesiennych wyborów samorządowych szykują się także inne ugrupowania, nie tylko w Lublinie. Jakie nazwiska wchodzą w grę?

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa 4 1

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Po wygranej przed tygodniem z LZS Dobryń, w niedzielę zespół z Jeleńca odniósł drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem drużyna trenera Mariusza Ciołka pokonała LKS AGROTEX Milanów 3:2

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni 0 0

W poważnym stanie trafili do szpitala kierowca i pasażer motocykla, który w Wólce Kraśniczyńskiej zderzył się z kią.

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia] 24 1

161 odznaczeń trafiło w sobotę do honorowych dawców krwi z województwa lubelskiego.

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Wygrana zespołu z Białopola 6:0 ze Spółdzielcą Siedliszcze. Orzeł Srebrzyszcze lepszy od Frassatiego Fajsławice

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP
24 kwietnia 2018, 17:00

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 10 MBP (ul. Kleeberga 12a) zaprasza na spotkanie autorskie z dr hab. Urszulą Niewiadomską-Flis. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17.

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile 0 0

Prawie cztery promile alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca citroena zatrzymany w Rykach przez policję.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!