Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 stycznia 2016 r.
20:38

Razem z rodziną uciekł przed wojną z Syrii do Lublina. Robi doktorat na KUL, wygrał konkurs

0 20 A A
Fot. Dorota Awiorko
Fot. Dorota Awiorko

Assef Salloom pochodzi z Syrii, robi doktorat na filozofii KUL. Laureata konkursu Interstudent 2015, znają uczestnicy tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Był azjatyckim mędrcem.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Assef Salloom do Lublina przyjechał wiosną 2013 roku. Z żoną Hamidą i trzymiesięcznym wówczas synem uciekli z objętej wojną Syrii. W swojej ojczyźnie skończył studia licencjackie z zakresu sztuki i humanistyki. Po przyjeździe do Polski zaczął studia w KUL na European Studies. Ukończył je z wyróżnieniem jako najlepszy student na roku. Następnie został przyjęty na studia doktoranckie na Wydziale Filozofii.

Studia łączy z działalnością społeczną i artystyczną. Gra na lutni arabskiej, gitarze klasycznej i flamenco. Angażuje się w akcje promujące kulturę Bliskiego Wschodu. Pracuje w organizacji pozarządowej, prowadzi też portal www.LoginLublin.pl, skierowany do studentów-cudzoziemców z Lublina. Przez Centrum Wolontariatu został uznany wolontariuszem roku.

Teraz zdobył kolejny prestiżowy tytuł. W czwartek w Gdańsku odebrał nagrodę w konkursie na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, zwyciężając wśród doktorantów.

– Konkurencja była bardzo duża, dlatego cieszę się, że komisja doceniła moje osiągnięcia i działalność. Jestem dumny i zadowolony – mówi Assef Salloom. I dodaje, że wraz z rodziną chciałby zostać w Lublinie na dłużej. – Moja żona i syn są Polakami. Kochamy to miasto i wiążemy z nim swoją przyszłość.

6 stycznia Assef Salloom brał udział w orszaku Trzech Króli. – Złożyłem mu taką propozycję, bo wiedziałem, że ma kontakt z uchodźcami. Po kilku dniach się zgodził. Najbardziej zaimponowało mi to, że nie myślał o sobie. Powiedział, że w ten sposób będzie mógł przypomnieć o cierpiącym narodzie syryjskim – wspomina ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej. – Po orszaku wysłał mi ciepłego maila, w którym dziękował mi za możliwość udziału w tym wydarzeniu.

W czwartek w Gdańsku Assef Salloom odebrał nagrodę w konkursie na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, zwyciężając wśród doktorantów (fot. materiały prasowe)
W czwartek w Gdańsku Assef Salloom odebrał nagrodę w konkursie na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, zwyciężając wśród doktorantów (fot. materiały prasowe)

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 18:33
Gratulacje
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 12:52
je weprzowine? czy nie je schabowego?
Avatar
Luk / 23 stycznia 2016 o 12:48

Mógłby przemówić do swoich rodaków aby zmienili swoje oczekiwania, mentalność.Są w gościnie ,a nie u siebie.

Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 10:54
Docenić należy pracowitość TEGO CZŁOWIEKA. Nie liczy na socjal, tylko solidnie pracuje. To jest prawdziwa integracja międzynarodowa. Gratulacje dla Pana !!!
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 06:17
A dlaczego nie wstąpił do wojska walczyć o swój kraj, tylko pozwolił by ci niej cwani walczyli o wolność ich miejsca na ziemi.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 05:48
Bohaterski, syryjski Hubal. Prawdziwy patriota. Zachowal sie jak prawdziwy partyzant.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 00:29
Odgródźmy kawałek Polski i podarujmy tym nieszczęśnikom nową Syrię, niech się osiedlają i żyją w spokoju.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 23:57

A zoprosil juz kolegow ze srodkami wybuchowymi, czy jeszcze nie zdazyl?


Ty zaproś kumpli z szabelkami i tanim winem. Może zdążysz?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 23:49
Uciekł z kraju ogarniętego wojna. Wziął sie za robotę. Nie liczy na socjal. Zapracował na sukces. Takich ludzi mozna przyjąć z otwartymi ramionami. Jest jak Polak na zachodzie. Walczy o wszystko a nie wyciąga rękę "bo mu sie coś należy". Gratulacje sukcesu. Jestem przeciwnikiem przyjmowania uchodźców bo UE tak każe i daje kasę na ich utrzymanie przez jakiś czas. Bo pewnie większość to nieroby. Ale jeśli przyjeżdża tu ktos po to by pracować legalnie i chce sie dostosować do polskiej kultury i obyczajów nie narzucając swojej to dlaczego nie?!
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 23:32
A zoprosil juz kolegow ze srodkami wybuchowymi, czy jeszcze nie zdazyl?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 18:33
Gratulacje
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 12:52
je weprzowine? czy nie je schabowego?
Avatar
Luk / 23 stycznia 2016 o 12:48

Mógłby przemówić do swoich rodaków aby zmienili swoje oczekiwania, mentalność.Są w gościnie ,a nie u siebie.

Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 10:54
Docenić należy pracowitość TEGO CZŁOWIEKA. Nie liczy na socjal, tylko solidnie pracuje. To jest prawdziwa integracja międzynarodowa. Gratulacje dla Pana !!!
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 06:17
A dlaczego nie wstąpił do wojska walczyć o swój kraj, tylko pozwolił by ci niej cwani walczyli o wolność ich miejsca na ziemi.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 05:48
Bohaterski, syryjski Hubal. Prawdziwy patriota. Zachowal sie jak prawdziwy partyzant.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 00:29
Odgródźmy kawałek Polski i podarujmy tym nieszczęśnikom nową Syrię, niech się osiedlają i żyją w spokoju.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 23:57

A zoprosil juz kolegow ze srodkami wybuchowymi, czy jeszcze nie zdazyl?


Ty zaproś kumpli z szabelkami i tanim winem. Może zdążysz?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 23:49
Uciekł z kraju ogarniętego wojna. Wziął sie za robotę. Nie liczy na socjal. Zapracował na sukces. Takich ludzi mozna przyjąć z otwartymi ramionami. Jest jak Polak na zachodzie. Walczy o wszystko a nie wyciąga rękę "bo mu sie coś należy". Gratulacje sukcesu. Jestem przeciwnikiem przyjmowania uchodźców bo UE tak każe i daje kasę na ich utrzymanie przez jakiś czas. Bo pewnie większość to nieroby. Ale jeśli przyjeżdża tu ktos po to by pracować legalnie i chce sie dostosować do polskiej kultury i obyczajów nie narzucając swojej to dlaczego nie?!
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 23:32
A zoprosil juz kolegow ze srodkami wybuchowymi, czy jeszcze nie zdazyl?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 1 8

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 54 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.