niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Reforma edukacji w woj. lubelskim: Gminy budują nową sieć szkół

Dodano: 10 lutego 2017, 13:04
Autor: ask

Do Kuratorium Oświaty w Lublinie wpływają już pierwsze uchwały dotyczące przekształcenia sieci szkół w związku ze zbliżającą się reformą systemu edukacji. Trwają też spotkania z dyrektorami i nauczycielami na temat ich pracy po 1 września.

Zgodnie z przepisami organy prowadzące szkoły muszą przyjąć uchwałę pokazującą oświatową mapę ich regionu po likwidacji gimnazjów i przesłać ją do kuratorium.

– Docierają do nas codziennie 1–2 wnioski od jednostek samorządu terytorialnego. To na razie pojedyncze uchwały – przyznaje Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty. – Na razie żadna z nich nie została zaopiniowania. Zgodnie z przepisami mamy na to 21 dni.

W kuratorium trwają też konsultacje z samorządowcami, którym podpowiada się, jak przygotować uchwałę, która nie zostanie odrzucona ze względów formalnych. W grafiku są też spotkania z dyrektorami placówek oświatowych i nauczycielami. Ci ostatni dowiadują się m.in., jak wyglądać ma nauczanie programowania, czyli nowość, jaka do szkół trafi już we wrześniu. Na razie program pilotażowy objął zaledwie 52 szkoły na Lubelszczyźnie.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!