poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Rejestrację i przychodnię rozdzieliła ulica Staszica

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2008, 17:59

Dlaczego została zlikwidowana rejestracja przy przychodni ginekologii operacyjnej i została przeniesiona do budynku po drugiej stronie ruchliwej ulicy - pyta nasza Czytelniczka. - Teraz jest profesjonalnie - wyjaśnia szpital.

Przychodnia i oddział ginekologii znajdują się przy ulicy Staszica 16, a rejestracja przy ulicy Staszica 11. Dwa punkty oddalone są od siebie o kilkaset metrów. By dostać się z rejestracji do przychodni, trzeba przejść przez ruchliwą ulicę, a w okolicy nie ma przejścia dla pieszych.

- Usytuowanie szpitala nie pozwala na zlokalizowanie wszystkich funkcji w jednym budynku, stąd różna lokalizacja poszczególnych ośrodków zadaniowych - czytamy w komunikacie wydanym przez PSK nr 1.

- Przecież do przychodni ginekologii operacyjnej trafiają kobiety z całego województwa w ciężkim stanie - czytamy w liście od naszej Czytelniczki.

- W poprzedniej rejestracji były wszystkie dokumenty potrzebne lekarzowi w każdej chwili, a obecnie trzeba przechodzić na drugą stronę ulicy w nieoznakowanym miejscu, na zakręcie, gdzie strzałki informacyjne kierujące do nowej rejestracji są nieczytelne. Na dodatek panie w nowym okienku są zwykłymi pracownikami, a nie wykwalifikowanymi pielęgniarkami-położnymi, tak jak było do tej pory w rejestracji przy przychodni.

Zdaniem szpitala, zmiana nie powoduje utrudnienia dla pacjentek.

Co sądzą o tym pacjentki?

- Kiedyś rejestracja i przychodnia były w jednym miejscu - mówi pani Zofia, która przyjechała na badania z Łęcznej. - Dzisiaj nie ukrywam, że się zgubiłam. Oznakowanie nowej rejestracji jest tragiczne.

- Samodzielny Publiczny Szpital Klinicznym nr 1 w Lublinie uprzejmie informuje, że organizacja pracy poradni jest w gestii szpitala i musi spełniać wszystkie kryteria nałożone zarówno przez przepisy zewnętrzne (Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia), jak również regulamin pracy szpitala. Rejestracją pacjentów do Poradni Specjalistycznych, głównie drogą telefoniczną, zajmuje się Dział Dokumentacji Chorych i jego rejestracja zlokalizowana jest przy ul. Staszica 11.

Zmiana dotychczasowych zasad rejestracji podyktowana była wynikami kontroli zewnętrznych i wewnętrznych przeprowadzonych w Poradni Ginekologicznej w ostatnich miesiącach, które wykazały liczne nieprawidłowości i brak profesjonalnego prowadzenia dokumentacji medycznej - czytamy dalej w odpowiedzi szpitala.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
stanislaw
karo
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stanislaw
stanislaw (4 lipca 2012 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=2][size=5]to dla naszej wygody i bezpieczeństwa,tylko nikt sie nie pyta o zdanie naj bardziej zainteresowanych-pacjentów![/size][/size]
Rozwiń
karo
karo (1 grudnia 2008 o 01:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A na zdjęciu obywatelu redaktorze jak zwykle zle zaparkowane samochody utrudniajae ruch na ulicy i to o zgrozo pod oknami redakcji dziennika wschodniego - wstyd - przez tyle lat łamanie prawa i przepisów pod okiem czujnych stróżów lubelskiej moralnosci a tu pacjentki bezpiecznie nie będą mogły chodzić po ulicy!!!!!! Do roboty nieroby na zysk tylko nastawione!!!!!! Wymagasz od innych -wymagaj od siebie!!- można przeciez wprowadzić ład wynikający chociażby z przepisów i ich przestrzegania -co?????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!