sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Rękas zostaje

Dodano: 16 czerwca 2003, 21:45

Nie udało się grupie radnych z Samoobrony, PSL i LPR odwołać Konrada Rękasa z funkcji przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego.

- Za odwołaniem Rękasa głosowało 15 radnych, 15 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosowania. - Wobec nieuzyskania większości przewodniczący nadal pełni swoją funkcję - mówi Tomasz Makowski, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.
O tym, że Samoobrona chce odwołać Rękasa, poseł Józef Żywiec mówił już dwa tygodnie temu na konferencji prasowej Andrzeja Leppera. Jeszcze na dzień przed złożeniem wniosku twierdził, że wszystko jest załatwione.Wczoraj nie miał czasu podejść do telefonu.
- Pan poseł ma gości, jest bardzo zajęty. Tyle mam do przekazania - usłyszeliśmy w jego biurze poselskim. O komentarz do próby odwołania Rękasa zwróciliśmy się do Henryka Makarewicza, marszałka województwa lubelskiego.
- Województwo lubelskie zasłynęło już w całym kraju ze spektakli dziejących się w trakcie kolejnych sesji sejmiku województwa - mówi H. Makarewicz. - Nie jest to jednak rzecz, którą chcielibyśmy się chwalić. Na szczęście podczas dzisiejszego głosowania długo wybierana większość sejmikowa pokazała, że ważne są dla nich problemy województwa i ich rozwiązywanie, a nie medialne zamieszanie. (sz)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24