środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Rekrutacja na studia: Nadal są wolne miejsca na UMCS, KUL, UP i PL

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lipca 2009, 17:01

Kolejne uczelnie w naszym regionie rozpoczynają dodatkową rekrutację. Na kandy-datów czeka kilkaset indeksów – i to na takich kierunkach, jak ekonomia, prawo, stosunki międzynarodo-we, socjologia czy informatyka.


Pierwsza tura przyjmowania zgłoszeń kandydatów na większości uczelni publicznych skończyła się na przełomie czerwca i lipca. Uczelnie ogłosiły listy przyjętych ponad tydzień temu. Po czym kandydaci mieli kilka dni na dostarczenie do dziekanatów dokumentów. Ci, którzy dostali się na kilka kierunków, zwykle decydowali się na jeden kierunek. W ten sposób zwalniając miejsca na innych listach.
Oto jak wygląda teraz sytuacja w poszczególnych uczelniach.

UMCS

– Mamy od kilku do kilkunastu wolnych miejsc na wielu różnych kierunkach – mówi dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej na UMCS.

Wakaty są m.in. na dziennej filologii polskiej, filozofii, fizyce, informatyce, matematyce i ochronie środowiska. Sporo jest też wolnych indeksów na zaocznej administracji, ekonomii, prawie, informatyce, pedagogice, zarządzaniu, kulturoznawstwie, socjologii, dziennikarstwie, stosunkach międzynarodowych i politologii.

Można też starać się o wolne miejsca na dziennej informatyce, matematyce, filologii polskiej, kulturoznawstwie czy slawistyce w kolegiach UMCS w Biłgoraju, Białej Podlaskiej i Radomiu. Większość zapisów trwa do połowy września.

– Obowiązują te same zasady co w pierwszej turze rekrutacji – tłumaczy Grzegorczyk. – Kandydaci muszą się w określonym terminie zarejestrować w internetowym systemie rekrutacyjnym. A potem ci z najlepszymi wynikami ze świadectwa zostaną zakwalifikowani.

Identycznie jest na KUL,

który także rozpoczął dodatkowy nabór. Tu kandydaci mają czas do 25 sierpnia. A do wzięcia są indeksy m.in. na dziennej teologii, filozofii, filologii, historii czy matematyce, a także na zaocznej administracji, europeistyce, prawie, ekonomii, pedagogice, psychologii, socjologii czy zarządzaniu. Są też miejsca na dzienną ekonomię, prawo, stosunki międzynarodowe, pedagogikę i socjologię w wydziałach zamiejscowych w Tomaszowie Lubelskim i Stalowej Woli.

Ponowną internetową rejestrację kandydatów rozpoczął

lubelski Uniwersytet Przyrodniczy.

lubelski Uniwersytet Przyrodniczy.
Na kandydatów czekają miejsca m.in. na dziennym rolnictwie realizowanym w Zamościu, uzupełniających studiach magisterskich z biologii, a także na większości kierunków zaocznych.
A lada dzień rekrutację uzupełniającą rozpocznie

Politechnika Lubelska

– Kandydaci do końca poprzedniego tygodnia mieli czas na dostarczanie dokumentów – tłumaczy dr Jolanta Słoma z komisji rekrutacyjnej w PL. – Dziś ogłosimy, na które kierunki zostanie przeprowadzona dodatkowa rekrutacja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!