Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lipca 2017 r.
6:43

Rekrutacja na studia w Lublinie. Najbardziej oblegane kierunki

60 17 A A
Dzisiaj wyniki naboru poznają kandydaci walczący o indeks UMCS
Dzisiaj wyniki naboru poznają kandydaci walczący o indeks UMCS

Rekrutacja na studia. Psychologia i prawo – to najbardziej oblegane kierunki na UMCS i KUL. Na Politechnice Lubelskiej największym zainteresowaniem cieszy się informatyka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegłym tygodniu internetową rejestrację kandydatów zakończyły trzy lubelskie uczelnie. Wczoraj pierwsze listy osób przyjętych na studia opublikowała Politechnika Lubelska. O 1910 indeksów ubiega się tu 3,7 tys. osób, a do przyjęcia na I rok zakwalifikowano ok. 2,5 tys. Najbardziej oblegane kierunki to: informatyka (4 kandydatów na miejsce), finanse i rachunkowość (3,5), mechatronika (3) i architektura (2,5). Uczelnia nie informuje, na jakie kierunki było najmniej chętnych.

– Planujemy otworzyć wszystkie 19 kierunków studiów stacjonarnych – zapewnia dr Paweł Komada, sekretarz Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej PL. – Do 13 lipca komisje wydziałowe przyjmują dokumenty i weryfikują dane osób przyjętych na studia. Informacja na temat kolejnych tur rekrutacji pojawi się na stronach poszczególnych wydziałów w czwartek wieczorem – dodaje.

Dzisiaj wyniki naboru poznają kandydaci walczący o indeks UMCS. Internetowej rejestracji na największej lubelskiej uczelni dokonało prawie 14,9 tys. osób. – To podobna liczba jak w roku ubiegłym – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy uniwersytetu.

Najbardziej obleganym kierunkiem wciąż jest psychologia. Tu na jeden indeks walczy ponad osiem osób.

Większe niż przed rokiem było zainteresowanie anglistyką, gdzie o jedno miejsce stara się prawie siedem osób. Ponad pięciu chętnych rywalizuje natomiast o miejsce na kierunkach: jazz i muzyka estradowa, finanse i rachunkowość oraz lingwistyka stosowano. Ponad 1,1 tys. osób stara się o przyjęcie na prawo (4,2 osoby na jedno miejsce). 

Najmniejszym zainteresowaniem na największej lubelskiej uczelni cieszyły się natomiast: administracja publiczna (na Wydziale Zamiejscowym w Puławach), europeistyka, bałkanistyka, filozofia, fizyka i socjologia.

Do czwartku na opublikowanie list przyjętych na studia muszą poczekać kandydaci na KUL.

– Odnotowujemy wyraźnie wyższą liczbę kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie niż w ubiegłym roku i w latach poprzednich. To nas bardzo cieszy – mówi Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy uniwersytetu.

Na KUL po czterech kandydatów ubiega się o miejsce na psychologii (specjalność wspierania jakości życia) i sinologii. Po dwie osoby walczą o jeden indeks na prawie, filologii angielskiej i bezpieczeństwie narodowym.

Uniwersytet Przyrodniczy rejestrację kandydatów zakończył dopiero wczoraj o północy.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ruck / 7 maja 2018 o 17:11
A ja wybieram się właśnie na psychologię, być może po to, żeby być kolejną bezrobotną osobą z papierkiem ;) I co z tego? Pieniądze to nie wszystko, praca zawsze się jakaś znajdzie, w zawodzie, czy nie w zawodzie, pensja taka, aby wyżyć jest okej, o ile będę robiła coś co lubię, a studia jako rozwiniecie hobby czy zainteresowań głupie na pewno nie są. Niektórym zależy nie na tym, żeby stać się milionerem, mieć więcej, więcej, więcej, a mieć tyle, żeby być, a być szczęśliwym, spełnionym, uczącycm się tego, co się lubi, robiącym to, co się lubi, nawet jeśli za psie pieniądze. Żałuje, że tylu ludzi jest takimi materialistami
A ja wybieram się właśnie na psychologię, być może po to, żeby być kolejną bezrobotną osobą z papierkiem ;) I co z tego? Pieniądze to nie wszystko, praca zawsze się jakaś znajdzie, w zawodzie, czy nie w zawodzie, pensja taka, aby wyżyć jest okej, o ile będę robiła coś co lubię, a studia jako rozwiniecie hobby czy zainteresowań głupie na pewno nie są. Niektórym zależy nie na tym, żeby stać się milionerem, mieć więcej, więcej, więcej, a mieć tyle, żeby być, a być szczęśliwym, spełnionym, uczącycm się tego, co się lubi, robiącym to, co się lubi... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 18:15
Dla absolwentów techników jeśli wybierają na politechnice specjalność związaną z rodzajem ukończonej szkoły średniej studia powinny być o rok krótsze.
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 14:36
Dla absolwentów techników jeśli wybierają na politechnice specjalność związaną z rodzajem ukończonej szkoły średniej studia powinny być o rok krótsze.
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 14:34
Anglistyka to była dobra 20 lat temu. Obecnie 90% ludzi przed 40stką w stopniu komunikatywnym zna język angielski, dzieci uczą się jeżyka angielskiego od I klasy podstawówki, język obcy zdaje się na egzaminie gimnazjalnym i maturze. Bardzo wielu Polaków pracuje (pracowało) za granicą Anglia. Wielu z nich nie ma nawet matury. To nie PRL, że w szkołach uczono tylko rosyjskiego. Obecnie bardziej bym stawiał na filologię rosyjską,ukraińską. Rosja, Ukraina jakby nie było nasi sąsiedzi, Lubelszczyzna region przygraniczny, współpracujemy ze sobą gospodarczo, a młodzież nawet wschodniego alfabetu nie zna.
Anglistyka to była dobra 20 lat temu. Obecnie 90% ludzi przed 40stką w stopniu komunikatywnym zna język angielski, dzieci uczą się jeżyka angielskiego od I klasy podstawówki, język obcy zdaje się na egzaminie gimnazjalnym i maturze. Bardzo wielu Polaków pracuje (pracowało) za granicą Anglia. Wielu z nich nie ma nawet matury. To nie PRL, że w szkołach uczono tylko rosyjskiego. Obecnie bardziej bym stawiał na filologię rosyjską,ukraińską. Rosja, Ukraina jakby nie było nasi sąsiedzi, Lubelszczyzna region przygraniczny, współpracujemy ze sobą ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 14:06
Psychologia i prawo to najbardziej oblegane kierunki. Trochę rozmija się to z danymi, w których gazeta podaje, że na UMCS o jedno miejsce na psychologii stara się 8 osób, na anglistykę 7, a na prawo tylko 4,2. Czyżby anglistyka wyglądała źle w tytule?
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 13:06
Hmm.Prawo. Jak nie masz w rodzinie prawnika albo łba na karku, to nawet po aplikacji maksimum co może cię spotkać to praca w kancelarii u radcy prawnego za 1500zł na łapę. Rynek niestety jest już przesycony i o otworzeniu własnej kancelarii trudno myśleć. Może jeszcze w jakimś mniejszym mieście Parczewie, Włodawie, Hrubieszowie. Ale z drugiej strony kto po prawie chciałby się przenosić (wracać) do Hrubieszowa czy Włodawy. Jednym słowem w kancelarii w Lublinie urobisz się, nie będziesz miał życia (praca często po 10-12 godzin) za psie pieniądze. A kancelarie i tak w przyszłości przejmie syn szefa. Więc może urzędy? Jest trochę lepiej, pieniądze też niby byle jakie, ale najpóźniej godz. 16.00 kapelusz na głowę i domciu, wolne soboty, gwarantowany urlop, jak zachorujesz to zwolnienie, ale jak nie masz układów i znajomości, albo nie należysz do słusznej aktualnie rządzącej w kraju lub samorządzie partii to o awansie też raczej zapomnij i mimo mgr prawa przed nazwiskiem do końca życia pozostanie ci praca na podstawowym, najniższym urzędniczym stanowisku.
Hmm.Prawo. Jak nie masz w rodzinie prawnika albo łba na karku, to nawet po aplikacji maksimum co może cię spotkać to praca w kancelarii u radcy prawnego za 1500zł na łapę. Rynek niestety jest już przesycony i o otworzeniu własnej kancelarii trudno myśleć. Może jeszcze w jakimś mniejszym mieście Parczewie, Włodawie, Hrubieszowie. Ale z drugiej strony kto po prawie chciałby się przenosić (wracać) do Hrubieszowa czy Włodawy. Jednym słowem w kancelarii w Lublinie urobisz się, nie będziesz miał życia (praca często po 10-12 godzin) za psie pieniąd... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 12:54
Przeglądając oferty pracy w internecie jak byk widać, że potrzeba programistów, którym pracodawcy oferują korzystną pensje. Dlaczego młodzi ludzie są tacy naiwni i przy wyborze edukacji nie kierują się przesłankami zarobkowymi tylko idą na jakieś kierunki po których ciężko jest o pracę? Żeby zarabiać po prawie to trzeba z 10 lat się uczyć (5 lat studiów+ aplikacja+ciężki start), a po informatyce taka sama kasa i wystarczy przepracować 2-3 lata...
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 12:37
Ja nie wiem co Was dziwią te wybory. Mnie wcale. Wiecie czemu? Bo nasz system edukacji jest do niczego. W szkołach ludzi wciska się w schemat. Młody człowiek nie ma za zadanie odkryć co powinien robić w życiu. Nikogo to nie obchodzi. Każdy ma zdobyć dokładnie ten sam pakiet składający się głównie z suchych informacji i garści umiejętności. I taki licealista, stojący przed wyborem studiów cośtam wie, cośtam umie, ale myśląc o wyborze studiów w zasadzie co on wie? Że jest super słynne prawo, psychologia, polonistyka, dziennikarstwo - kilka "sztandarowych" kierunków. Jak byłeś w mat-infie to pewnie pójdziesz na informatykę, jak w humanie to na polonistykę, administrację, może prawo. Specjalistyczne kierunki są dla nich egzotyką, bo nikt o tym nie mówi w szkole. W ostatniej klasie ktoś przyjdzie z uczelni, powie, że jest kierunek, na którym można nauczyć się rosyjskiego, kultury, ale dla takiego dzieciaka to fantastyka, bo od małego słyszał tylko prawo/psychologia/informatyka, broń Boże socjologia i europeistyka. Nasz system edukacji tworzy tysiące jednakowych absolwentów i nie jest dziwne, że wszyscy podejmują takie same ścieżki kariery. Zamiast się dziwić to zadbajcie o to, aby Wasze dzieci, niezależnie od tego czy są w podstawówce czy liceum już teraz zaczęły poszukiwać swoich talentów, pasji i umiejętności i je pielęgnować i sami też uwierzcie, że ważniejszy od samych piątek jest jakiś cel w życiu, wiedza na temat tego kim jestem i co powinienem w życiu robić.
Ja nie wiem co Was dziwią te wybory. Mnie wcale. Wiecie czemu? Bo nasz system edukacji jest do niczego. W szkołach ludzi wciska się w schemat. Młody człowiek nie ma za zadanie odkryć co powinien robić w życiu. Nikogo to nie obchodzi. Każdy ma zdobyć dokładnie ten sam pakiet składający się głównie z suchych informacji i garści umiejętności. I taki licealista, stojący przed wyborem studiów cośtam wie, cośtam umie, ale myśląc o wyborze studiów w zasadzie co on wie? Że jest super słynne prawo, psychologia, polonistyka, dziennikarstwo - kilka &qu... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 10:54
Lubelskie uczelnie to od zawsze fabryki bezrobotnych. Absolwent dostaje "papierek", którym może się pochwalić, gdy wróci po obronie do swojej wioski, a nauczyciele też są zadowoleni, bo dzięki takim ludziom mają pracę.
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 09:43
Dziwi mnie trochę to prawo, anglistyka, psychologia i ekonomia. Czy dla wszystkich będzie miejsce pracy? Na Lubelszczyźnie większy sens ma filologia wschodniosłowiańska (ukraiński, rosyjski), bo to i do granicy blisko, i sąsiedzi, ale przecież z uwagi na rosnącą wymianę handlową i rozwój turystyki potrzebni są i tłumacze, i ludzie ze znajomością specyfiki rynków i kultury, przedstawiciele, przewodnicy ze znajomością języków itd. Dziwne, ze dzisiejsza młodzież jest taka ograniczona... a przecież i KUL i UMCS mają takie kierunki. Na tej pierwszej są nawet specjalizacje dziennikarska i biznesowa. Sprawdziłem z ciekawości. Powodzenia i pozdrawiam.
Dziwi mnie trochę to prawo, anglistyka, psychologia i ekonomia. Czy dla wszystkich będzie miejsce pracy? Na Lubelszczyźnie większy sens ma filologia wschodniosłowiańska (ukraiński, rosyjski), bo to i do granicy blisko, i sąsiedzi, ale przecież z uwagi na rosnącą wymianę handlową i rozwój turystyki potrzebni są i tłumacze, i ludzie ze znajomością specyfiki rynków i kultury, przedstawiciele, przewodnicy ze znajomością języków itd. Dziwne, ze dzisiejsza młodzież jest taka ograniczona... a przecież i KUL i UMCS mają takie kierunki. Na tej pierws... rozwiń
Avatar
Ruck / 7 maja 2018 o 17:11
A ja wybieram się właśnie na psychologię, być może po to, żeby być kolejną bezrobotną osobą z papierkiem ;) I co z tego? Pieniądze to nie wszystko, praca zawsze się jakaś znajdzie, w zawodzie, czy nie w zawodzie, pensja taka, aby wyżyć jest okej, o ile będę robiła coś co lubię, a studia jako rozwiniecie hobby czy zainteresowań głupie na pewno nie są. Niektórym zależy nie na tym, żeby stać się milionerem, mieć więcej, więcej, więcej, a mieć tyle, żeby być, a być szczęśliwym, spełnionym, uczącycm się tego, co się lubi, robiącym to, co się lubi, nawet jeśli za psie pieniądze. Żałuje, że tylu ludzi jest takimi materialistami
A ja wybieram się właśnie na psychologię, być może po to, żeby być kolejną bezrobotną osobą z papierkiem ;) I co z tego? Pieniądze to nie wszystko, praca zawsze się jakaś znajdzie, w zawodzie, czy nie w zawodzie, pensja taka, aby wyżyć jest okej, o ile będę robiła coś co lubię, a studia jako rozwiniecie hobby czy zainteresowań głupie na pewno nie są. Niektórym zależy nie na tym, żeby stać się milionerem, mieć więcej, więcej, więcej, a mieć tyle, żeby być, a być szczęśliwym, spełnionym, uczącycm się tego, co się lubi, robiącym to, co się lubi... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 18:15
Dla absolwentów techników jeśli wybierają na politechnice specjalność związaną z rodzajem ukończonej szkoły średniej studia powinny być o rok krótsze.
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 14:36
Dla absolwentów techników jeśli wybierają na politechnice specjalność związaną z rodzajem ukończonej szkoły średniej studia powinny być o rok krótsze.
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 14:34
Anglistyka to była dobra 20 lat temu. Obecnie 90% ludzi przed 40stką w stopniu komunikatywnym zna język angielski, dzieci uczą się jeżyka angielskiego od I klasy podstawówki, język obcy zdaje się na egzaminie gimnazjalnym i maturze. Bardzo wielu Polaków pracuje (pracowało) za granicą Anglia. Wielu z nich nie ma nawet matury. To nie PRL, że w szkołach uczono tylko rosyjskiego. Obecnie bardziej bym stawiał na filologię rosyjską,ukraińską. Rosja, Ukraina jakby nie było nasi sąsiedzi, Lubelszczyzna region przygraniczny, współpracujemy ze sobą gospodarczo, a młodzież nawet wschodniego alfabetu nie zna.
Anglistyka to była dobra 20 lat temu. Obecnie 90% ludzi przed 40stką w stopniu komunikatywnym zna język angielski, dzieci uczą się jeżyka angielskiego od I klasy podstawówki, język obcy zdaje się na egzaminie gimnazjalnym i maturze. Bardzo wielu Polaków pracuje (pracowało) za granicą Anglia. Wielu z nich nie ma nawet matury. To nie PRL, że w szkołach uczono tylko rosyjskiego. Obecnie bardziej bym stawiał na filologię rosyjską,ukraińską. Rosja, Ukraina jakby nie było nasi sąsiedzi, Lubelszczyzna region przygraniczny, współpracujemy ze sobą ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 14:06
Psychologia i prawo to najbardziej oblegane kierunki. Trochę rozmija się to z danymi, w których gazeta podaje, że na UMCS o jedno miejsce na psychologii stara się 8 osób, na anglistykę 7, a na prawo tylko 4,2. Czyżby anglistyka wyglądała źle w tytule?
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 13:06
Hmm.Prawo. Jak nie masz w rodzinie prawnika albo łba na karku, to nawet po aplikacji maksimum co może cię spotkać to praca w kancelarii u radcy prawnego za 1500zł na łapę. Rynek niestety jest już przesycony i o otworzeniu własnej kancelarii trudno myśleć. Może jeszcze w jakimś mniejszym mieście Parczewie, Włodawie, Hrubieszowie. Ale z drugiej strony kto po prawie chciałby się przenosić (wracać) do Hrubieszowa czy Włodawy. Jednym słowem w kancelarii w Lublinie urobisz się, nie będziesz miał życia (praca często po 10-12 godzin) za psie pieniądze. A kancelarie i tak w przyszłości przejmie syn szefa. Więc może urzędy? Jest trochę lepiej, pieniądze też niby byle jakie, ale najpóźniej godz. 16.00 kapelusz na głowę i domciu, wolne soboty, gwarantowany urlop, jak zachorujesz to zwolnienie, ale jak nie masz układów i znajomości, albo nie należysz do słusznej aktualnie rządzącej w kraju lub samorządzie partii to o awansie też raczej zapomnij i mimo mgr prawa przed nazwiskiem do końca życia pozostanie ci praca na podstawowym, najniższym urzędniczym stanowisku.
Hmm.Prawo. Jak nie masz w rodzinie prawnika albo łba na karku, to nawet po aplikacji maksimum co może cię spotkać to praca w kancelarii u radcy prawnego za 1500zł na łapę. Rynek niestety jest już przesycony i o otworzeniu własnej kancelarii trudno myśleć. Może jeszcze w jakimś mniejszym mieście Parczewie, Włodawie, Hrubieszowie. Ale z drugiej strony kto po prawie chciałby się przenosić (wracać) do Hrubieszowa czy Włodawy. Jednym słowem w kancelarii w Lublinie urobisz się, nie będziesz miał życia (praca często po 10-12 godzin) za psie pieniąd... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 12:54
Przeglądając oferty pracy w internecie jak byk widać, że potrzeba programistów, którym pracodawcy oferują korzystną pensje. Dlaczego młodzi ludzie są tacy naiwni i przy wyborze edukacji nie kierują się przesłankami zarobkowymi tylko idą na jakieś kierunki po których ciężko jest o pracę? Żeby zarabiać po prawie to trzeba z 10 lat się uczyć (5 lat studiów+ aplikacja+ciężki start), a po informatyce taka sama kasa i wystarczy przepracować 2-3 lata...
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 12:37
Ja nie wiem co Was dziwią te wybory. Mnie wcale. Wiecie czemu? Bo nasz system edukacji jest do niczego. W szkołach ludzi wciska się w schemat. Młody człowiek nie ma za zadanie odkryć co powinien robić w życiu. Nikogo to nie obchodzi. Każdy ma zdobyć dokładnie ten sam pakiet składający się głównie z suchych informacji i garści umiejętności. I taki licealista, stojący przed wyborem studiów cośtam wie, cośtam umie, ale myśląc o wyborze studiów w zasadzie co on wie? Że jest super słynne prawo, psychologia, polonistyka, dziennikarstwo - kilka "sztandarowych" kierunków. Jak byłeś w mat-infie to pewnie pójdziesz na informatykę, jak w humanie to na polonistykę, administrację, może prawo. Specjalistyczne kierunki są dla nich egzotyką, bo nikt o tym nie mówi w szkole. W ostatniej klasie ktoś przyjdzie z uczelni, powie, że jest kierunek, na którym można nauczyć się rosyjskiego, kultury, ale dla takiego dzieciaka to fantastyka, bo od małego słyszał tylko prawo/psychologia/informatyka, broń Boże socjologia i europeistyka. Nasz system edukacji tworzy tysiące jednakowych absolwentów i nie jest dziwne, że wszyscy podejmują takie same ścieżki kariery. Zamiast się dziwić to zadbajcie o to, aby Wasze dzieci, niezależnie od tego czy są w podstawówce czy liceum już teraz zaczęły poszukiwać swoich talentów, pasji i umiejętności i je pielęgnować i sami też uwierzcie, że ważniejszy od samych piątek jest jakiś cel w życiu, wiedza na temat tego kim jestem i co powinienem w życiu robić.
Ja nie wiem co Was dziwią te wybory. Mnie wcale. Wiecie czemu? Bo nasz system edukacji jest do niczego. W szkołach ludzi wciska się w schemat. Młody człowiek nie ma za zadanie odkryć co powinien robić w życiu. Nikogo to nie obchodzi. Każdy ma zdobyć dokładnie ten sam pakiet składający się głównie z suchych informacji i garści umiejętności. I taki licealista, stojący przed wyborem studiów cośtam wie, cośtam umie, ale myśląc o wyborze studiów w zasadzie co on wie? Że jest super słynne prawo, psychologia, polonistyka, dziennikarstwo - kilka &qu... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 10:54
Lubelskie uczelnie to od zawsze fabryki bezrobotnych. Absolwent dostaje "papierek", którym może się pochwalić, gdy wróci po obronie do swojej wioski, a nauczyciele też są zadowoleni, bo dzięki takim ludziom mają pracę.
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 09:43
Dziwi mnie trochę to prawo, anglistyka, psychologia i ekonomia. Czy dla wszystkich będzie miejsce pracy? Na Lubelszczyźnie większy sens ma filologia wschodniosłowiańska (ukraiński, rosyjski), bo to i do granicy blisko, i sąsiedzi, ale przecież z uwagi na rosnącą wymianę handlową i rozwój turystyki potrzebni są i tłumacze, i ludzie ze znajomością specyfiki rynków i kultury, przedstawiciele, przewodnicy ze znajomością języków itd. Dziwne, ze dzisiejsza młodzież jest taka ograniczona... a przecież i KUL i UMCS mają takie kierunki. Na tej pierwszej są nawet specjalizacje dziennikarska i biznesowa. Sprawdziłem z ciekawości. Powodzenia i pozdrawiam.
Dziwi mnie trochę to prawo, anglistyka, psychologia i ekonomia. Czy dla wszystkich będzie miejsce pracy? Na Lubelszczyźnie większy sens ma filologia wschodniosłowiańska (ukraiński, rosyjski), bo to i do granicy blisko, i sąsiedzi, ale przecież z uwagi na rosnącą wymianę handlową i rozwój turystyki potrzebni są i tłumacze, i ludzie ze znajomością specyfiki rynków i kultury, przedstawiciele, przewodnicy ze znajomością języków itd. Dziwne, ze dzisiejsza młodzież jest taka ograniczona... a przecież i KUL i UMCS mają takie kierunki. Na tej pierws... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 0 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 0

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 5 2

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 1

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO] 1 7

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 4 7

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 4 25

Być może 300-metrowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury w Świdniku stanie się bezpieczniejszy dla kierowców i rowerzystów. Obecnie to „kuriozum na skalę europejską”.

Pierwsza jazda nowym audi A6

Pierwsza jazda nowym audi A6 0 0

Nowe audi A6, to ósma już generacja cieszącej się dużym zainteresowaniem na polskim rynku luksusowej limuzyny. Jej nowe wcielenie wnosi do tego segmentu wiele innowacji. We wnętrzu konsekwentnie postawiono na cyfryzację, co jest przełomem w tym segmencie.

Ford Focus RS bada emocje

Ford Focus RS bada emocje 0 0

Ford Focus RS Buzz Car to jedyny w swoim rodzaju samochód, który mierzy poziom emocji u kierowcy i w czasie rzeczywistym przenosi je na specjalne ekrany zamontowane na aucie. Okazję do wypróbowania „Buzz Cara” miał aktor Antoni Pawlicki, prywatnie posiadacz i entuzjasta 350-konnego forda focusa RS.

MUNDIAL 2018. Znamy skład na mecz z Senegalem!

MUNDIAL 2018. Znamy skład na mecz z Senegalem! 3 0

O godzinie 17 polskiego czasu reprezentacja Polski zagra z Senegalem. Adam Nawałka podał już skład na to spotkanie. I zaskoczył kibiców zestawieniem w formacji obronnej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.