Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2011 r.
12:14
Edytuj ten wpis

Rekrutacja na UMCS: Listy przyjętych na studia ogłoszone

0 38 A A
UMCS zakończył rekrutację. Maturzyści dowiedzieli się, czy jesienią odbiorą indeksy  (Dorota Awiorko
UMCS zakończył rekrutację. Maturzyści dowiedzieli się, czy jesienią odbiorą indeksy (Dorota Awiorko

O 2,5 tys. osób mniej niż rok wcześniej zgłosiło się w tym roku na studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Uczelnia ogłosiła dziś listy osób przyjętych na pierwszy rok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wyniki rekrutacji trafiły drogą elektroniczną bezpośrednio na konta kandydatów zarejestrowanych w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów, wraz z dalszą instrukcją – mówi Anna Guzowska, rzecznik UMCS. Teraz kandydaci przyjęci na studia muszą do 15 lipca dostarczyć na uczelnię dokumenty.

Co z tymi, którzy się nie dostali? – Są kierunki, na które zgłosiło się mniej kandydatów niż zaplanowany limit miejsc. To m.in. kierunki filozoficzne i historyczne – mówi dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej UMCS. – Myślę, że we wrześniu będziemy prowadzili dodatkową rekrutację, zwłaszcza na studia humanistyczne.

– Dodatkowe listy z wolnymi miejscami na poszczególnych kierunkach po pierwszym etapie rekrutacji zostaną podane 19 oraz 26 lipca – zapowiada Guzowska.

W tym roku na studia na UMCS zgłosiło się 19,5 tys. kandydatów. Dla porównania w ub., roku było ich o 2,5 tys. więcej. – Czynniki, które niewątpliwie miały wpływ na przebieg tegorocznej rekrutacji to fakt, iż wyjątkowo wielu uczniów nie zdało matury oraz zaczynają być już odczuwalne skutki niżu demograficznego – zauważa Guzowska.

W poniedziałek listy osób przyjętych na studia ogłosiły Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Medyczny. Dziś wyniki rekrutacji poznają kandydaci na KUL.

Najpopularniejsze kierunki na UMCS

1. filologia iberyjska: 10,28 os. na miejsce
2. jazz i muzyka estradowa: 8,7
3. psychologia: 7,97
4. dziennikarstwo i komunikacja społeczna: 7,01
5. filologia angielska: 6,85
6. finanse i rachunkowość: 6,35
7. biotechnologia: 6,22
8. turystyka i rekreacja: 6,07
9. lingwistyka stosowana: 5,60
10. stosunki międzynarodowe: 5,51

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malina / 13 lipca 2013 o 10:27

Proponuje żeby ktoś kto tam może się wybierze wrzucił choć zdj list osób zakwalifikowanych na poszczególne wydziały. 

w ramach czynu społecznego ^^

Avatar
abc / 13 lipca 2011 o 17:49
Nawet artykuł w Dz. o was napisali, brawo, brawo, gratulacje.
Ja od siebie dodam, że z kolei na uczelni w miarę spokojnie,
widać wszyscy chcieli sprawdzać online i po serwerach.
Avatar
peter / 13 lipca 2011 o 15:03
Pojawił się news na stronie głównej UMCS:

Szanowni Państwo,

W dniu 13 lipca 2011 r. dostęp do wyników rekrutacji znajdujących się w Internetowej Rejestracji Kandydatów jest utrudniony ze względu na przeciążenie obsługujących go serwerów.

Informatycy pracują nad rozwiązaniem problemu.

W imieniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej przepraszam za utrudnienia.

Z poważaniem,
Anna Guzowska
Rzecznik Prasowy UMCS
Avatar
Martyna / 13 lipca 2011 o 14:07
czy ktoś tam dzwonił bo ta strona to jakiś żart
Avatar
Martyna / 13 lipca 2011 o 14:04
Co jest do ku*** z tą stroną!?
Avatar
bruneta / 13 lipca 2011 o 12:22
Chyba z lekka przesadzają... Słuchajcie,czy nie orientujecie się może czy będziesz jeszcze można się rekrutować na Umcs, chodzi mi o studia magisterskie?? Czy orientujecie się może, bo oczywiście na stronie UMCS sprawdzić się nie da !
Avatar
Wściekła! / 13 lipca 2011 o 11:53
CHyba pojade tam bez tego kwestionariusza niech sami wejda na ta strone. Dodzwonic tez sie do nich nie mozna!
Avatar
peter / 13 lipca 2011 o 11:20
No padaka jest straszna, strona wcale nie działa.
Avatar
Niecierpliwa / 13 lipca 2011 o 10:03
dalej pokazuje błąd bazy danych.Jle można czekać
Avatar
D / 13 lipca 2011 o 09:35
" Przyszli studenci?! Niewychowane szczeniaki, krórę bluzgają!!! "

Student ma chodzić z aureolą ? Oczywiście bluzgi są zbędne ale jeśli ktoś nie może zalogować na na irk od ponad 20 godzin to uważam iż przekleństwa są w pełni uzasadnione.
Avatar
malina / 13 lipca 2013 o 10:27

Proponuje żeby ktoś kto tam może się wybierze wrzucił choć zdj list osób zakwalifikowanych na poszczególne wydziały. 

w ramach czynu społecznego ^^

Avatar
abc / 13 lipca 2011 o 17:49
Nawet artykuł w Dz. o was napisali, brawo, brawo, gratulacje.
Ja od siebie dodam, że z kolei na uczelni w miarę spokojnie,
widać wszyscy chcieli sprawdzać online i po serwerach.
Avatar
peter / 13 lipca 2011 o 15:03
Pojawił się news na stronie głównej UMCS:

Szanowni Państwo,

W dniu 13 lipca 2011 r. dostęp do wyników rekrutacji znajdujących się w Internetowej Rejestracji Kandydatów jest utrudniony ze względu na przeciążenie obsługujących go serwerów.

Informatycy pracują nad rozwiązaniem problemu.

W imieniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej przepraszam za utrudnienia.

Z poważaniem,
Anna Guzowska
Rzecznik Prasowy UMCS
Avatar
Martyna / 13 lipca 2011 o 14:07
czy ktoś tam dzwonił bo ta strona to jakiś żart
Avatar
Martyna / 13 lipca 2011 o 14:04
Co jest do ku*** z tą stroną!?
Avatar
bruneta / 13 lipca 2011 o 12:22
Chyba z lekka przesadzają... Słuchajcie,czy nie orientujecie się może czy będziesz jeszcze można się rekrutować na Umcs, chodzi mi o studia magisterskie?? Czy orientujecie się może, bo oczywiście na stronie UMCS sprawdzić się nie da !
Avatar
Wściekła! / 13 lipca 2011 o 11:53
CHyba pojade tam bez tego kwestionariusza niech sami wejda na ta strone. Dodzwonic tez sie do nich nie mozna!
Avatar
peter / 13 lipca 2011 o 11:20
No padaka jest straszna, strona wcale nie działa.
Avatar
Niecierpliwa / 13 lipca 2011 o 10:03
dalej pokazuje błąd bazy danych.Jle można czekać
Avatar
D / 13 lipca 2011 o 09:35
" Przyszli studenci?! Niewychowane szczeniaki, krórę bluzgają!!! "

Student ma chodzić z aureolą ? Oczywiście bluzgi są zbędne ale jeśli ktoś nie może zalogować na na irk od ponad 20 godzin to uważam iż przekleństwa są w pełni uzasadnione.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 1 0

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 55 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 21 27

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 30 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra