Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lipca 2011 r.
15:27
Edytuj ten wpis

Rekrutacja na UMCS: Padły serwery

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 13 A A

Tysiące kandydatów do studiowania w największej lubelskiej uczelni nie mogą poznać w Internecie swoich wyników. Padły serwery uczelnianego systemu rekrutacyjnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
UMCS ogłosił wyniki rekrutacji we wtorek. Listy przyjętych zostały wywieszone na wydziałach. Ale większość kandydatów miała je poznać przez Internet.

– Wyniki rekrutacji trafiły drogą elektroniczną bezpośrednio na konta kandydatów zarejestrowanych w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów, wraz z dalszą instrukcją (m.in. kiedy i gdzie należy dostarczyć dokumenty, co jest potwierdzeniem chęci studiowania – red.) – mówiła chwilę po ogłoszeniu wyników Anna Guzowska, rzecznik UMCS.

Problem w tym, że kandydaci nie mogą się zalogować w systemie IRK. Na naszym forum wybuchła burza:
– Irk.umcs.lublin.pl praktycznie nie działa, a jak już się uda połączyć to jest błąd z baza danych. Gratuluję odpowiedzialności i zaradności – pisze Krzyś.

– Czy Wy również, podobnie jak ja, nie możecie nadal połączyć się ze stroną IRK i sprawdzić wyników? – pyta Agnieszka.
– Jak mam zanieść dokumenty, jak nie mogę sprawdzić wyników – oburza się inna z internautek.
Dziś na stronie internetowej uczelni pojawił się komunikat w tej sprawie. – 13 lipca dostęp do wyników rekrutacji znajdujących się w Internetowej Rejestracji Kandydatów jest utrudniony ze względu na przeciążenie obsługujących go serwerów. Zaistniała awaria nie wpływa na bezpieczeństwo danych przekazanych uczelni oraz na wyniki postępowania rekrutacyjnego – zapewnia Anna Guzowska, rzecznik UMCS. – Informatycy pracują nad rozwiązaniem problemu.

– Informacje o rekrutacji można uzyskać telefonicznie na Wydziałach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie do 15 lipca (piątek) do godz. 18 dyżury będą pełnili wyznaczeni pracownicy – wyjaśnia Guzowska.

I dodaje: – W związku z zaistniałymi problemami technicznymi, przedłużeniu ulega termin wnoszenia opłat za elektroniczną legitymację studencką oraz indeks – można je wnosić do końca lipca br. Natomiast generowane przy pomocy systemu IRK kwestionariusze osobowe będą dostępne na poszczególnych Wydziałach Uniwersytetu w trakcie składania dokumentów – mówi Guzowska. – W imieniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej przepraszam za powstałe utrudnienia.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abc / 14 lipca 2011 o 17:10
no tak, Ty jako "matka przyszłego studenta" jesteś zawsze idealna,
wszystko robisz jak trzeba, perfekcyjnie i nic nigdy źle, brawo! [:

Za rok zgłoś się więc na UMCS i dopilnuj żeby taka sytuacja nie miała miejsca.
Avatar
rena / 14 lipca 2011 o 17:07
Jestem matką przysłego studenta. Popieram głosy tych, którzy twierdzą, że jest to wstyd dla uczelni. W dzisiejszej komputerowej dobie taka wpadka świadczy na niekorzyść instytucji. Nie chodzi oto, że można osobiście sprawdzić listy, bo to żaden problem, chyba większość młodzieży tak właśnie zrobiła. Ale prestiż uczelni ucierpiał znacznie. Zadnej innej uczelni się to nie przytrafiło.
Dodam jeszcze, że kilka lat temu studiowałam na studiach podyplomowych na UMCS i byłam strasznie zdegustowana pracownią informatyczną - jakby nadal tkwiącą w początkach lat 90-tych (na połączenie z netem trzeba było czekać kilka minut, komputery ciągle sie zawieszały). Widać niewiele się zmieniło od tamtej pory. Przykre.
Jestem matką przysłego studenta. Popieram głosy tych, którzy twierdzą, że jest to wstyd dla uczelni. W dzisiejszej komputerowej dobie taka wpadka świadczy na niekorzyść instytucji. Nie chodzi oto, że można osobiście sprawdzić listy, bo to żaden problem, chyba większość młodzieży tak właśnie zrobiła. Ale prestiż uczelni ucierpiał znacznie. Zadnej innej uczelni się to nie przytrafiło.
Dodam jeszcze, że kilka lat temu studiowałam na studiach podyplomowych na UMCS i byłam strasznie zdegustowana pracownią informatyczną - jakby nadal tkwiąc... rozwiń
Avatar
zido / 14 lipca 2011 o 07:12
Problem może leżeć po stronie sprzętowej lub po stronie samej aplikacji lub konfiguracji.
Wiem że skoro jest opcja sprawdzenia wyników przez internet to powinna być dostępna - ale z 2 strony kiedyś nie było i też ludzie żyli. Czy tak ciężko pofatygować się i sprawdzić? Już rozpoczynacie studia i będziecie się obijać przez kilka kolejnych lat więc raz możecie się wysilić.
Avatar
Gość / 13 lipca 2011 o 22:29
Dokładnie
Avatar
Aneczka89 / 13 lipca 2011 o 22:19
żałosne. największa uczelnia w lublinie i taki cyrk ?! policzcie sobie ile oni kasy co roku zgarniaja za opłaty rekrutacyjne... co roku historia się powtarza. ciężko coś z tym zrobić. no ale nie wymagajmy cudów skoro rektorat nie uczy sie na błędach... wstyd. w tym momencie taką wiochą zawiało... jak nas mają poważnie traktować w Polsce, skoro takie rzeczy się dzieją??? ja przez 12 godzin nie mogłam się zalogować by zamówić legitymację i indeks. OBCIACH szanowni państwo, OBCIACH!
Avatar
ZDz / 13 lipca 2011 o 21:20
dziś 13 i o co chodzi, nie ma się co dziwić
Avatar
. / 13 lipca 2011 o 19:41
ja jakos nie mialam problemow z zalogowaniem sie dzisiaj!
Avatar
aga / 13 lipca 2011 o 18:46
Mami synki nie będą się w to bawić.Wiadomo,że na politologię i dziennikarstwo zdali wszyscy, a na pozostałe kierunki? Niech p.Dziekan przyniesie wyniki na tacy ,skoro ich nie ma w komputrze.
Avatar
s / 13 lipca 2011 o 18:12
[quote name='sonka' timestamp='1310572196' post='501171']
No to z ładnej strony daje się poznać uczelnia przyszłym studentom. Stres im zwiększyli o 100 %.
[/quote]

Jaki stres ???? Stresu to jeszcze mami synki nie poznały, także niech nie płaczą tylko ruszą swoje szanowne cztery litery i zobaczą czy są na listach przyjętych.
Avatar
sonka / 13 lipca 2011 o 17:49
No to z ładnej strony daje się poznać uczelnia przyszłym studentom. Stres im zwiększyli o 100 %.
Avatar
abc / 14 lipca 2011 o 17:10
no tak, Ty jako "matka przyszłego studenta" jesteś zawsze idealna,
wszystko robisz jak trzeba, perfekcyjnie i nic nigdy źle, brawo! [:

Za rok zgłoś się więc na UMCS i dopilnuj żeby taka sytuacja nie miała miejsca.
Avatar
rena / 14 lipca 2011 o 17:07
Jestem matką przysłego studenta. Popieram głosy tych, którzy twierdzą, że jest to wstyd dla uczelni. W dzisiejszej komputerowej dobie taka wpadka świadczy na niekorzyść instytucji. Nie chodzi oto, że można osobiście sprawdzić listy, bo to żaden problem, chyba większość młodzieży tak właśnie zrobiła. Ale prestiż uczelni ucierpiał znacznie. Zadnej innej uczelni się to nie przytrafiło.
Dodam jeszcze, że kilka lat temu studiowałam na studiach podyplomowych na UMCS i byłam strasznie zdegustowana pracownią informatyczną - jakby nadal tkwiącą w początkach lat 90-tych (na połączenie z netem trzeba było czekać kilka minut, komputery ciągle sie zawieszały). Widać niewiele się zmieniło od tamtej pory. Przykre.
Jestem matką przysłego studenta. Popieram głosy tych, którzy twierdzą, że jest to wstyd dla uczelni. W dzisiejszej komputerowej dobie taka wpadka świadczy na niekorzyść instytucji. Nie chodzi oto, że można osobiście sprawdzić listy, bo to żaden problem, chyba większość młodzieży tak właśnie zrobiła. Ale prestiż uczelni ucierpiał znacznie. Zadnej innej uczelni się to nie przytrafiło.
Dodam jeszcze, że kilka lat temu studiowałam na studiach podyplomowych na UMCS i byłam strasznie zdegustowana pracownią informatyczną - jakby nadal tkwiąc... rozwiń
Avatar
zido / 14 lipca 2011 o 07:12
Problem może leżeć po stronie sprzętowej lub po stronie samej aplikacji lub konfiguracji.
Wiem że skoro jest opcja sprawdzenia wyników przez internet to powinna być dostępna - ale z 2 strony kiedyś nie było i też ludzie żyli. Czy tak ciężko pofatygować się i sprawdzić? Już rozpoczynacie studia i będziecie się obijać przez kilka kolejnych lat więc raz możecie się wysilić.
Avatar
Gość / 13 lipca 2011 o 22:29
Dokładnie
Avatar
Aneczka89 / 13 lipca 2011 o 22:19
żałosne. największa uczelnia w lublinie i taki cyrk ?! policzcie sobie ile oni kasy co roku zgarniaja za opłaty rekrutacyjne... co roku historia się powtarza. ciężko coś z tym zrobić. no ale nie wymagajmy cudów skoro rektorat nie uczy sie na błędach... wstyd. w tym momencie taką wiochą zawiało... jak nas mają poważnie traktować w Polsce, skoro takie rzeczy się dzieją??? ja przez 12 godzin nie mogłam się zalogować by zamówić legitymację i indeks. OBCIACH szanowni państwo, OBCIACH!
Avatar
ZDz / 13 lipca 2011 o 21:20
dziś 13 i o co chodzi, nie ma się co dziwić
Avatar
. / 13 lipca 2011 o 19:41
ja jakos nie mialam problemow z zalogowaniem sie dzisiaj!
Avatar
aga / 13 lipca 2011 o 18:46
Mami synki nie będą się w to bawić.Wiadomo,że na politologię i dziennikarstwo zdali wszyscy, a na pozostałe kierunki? Niech p.Dziekan przyniesie wyniki na tacy ,skoro ich nie ma w komputrze.
Avatar
s / 13 lipca 2011 o 18:12
[quote name='sonka' timestamp='1310572196' post='501171']
No to z ładnej strony daje się poznać uczelnia przyszłym studentom. Stres im zwiększyli o 100 %.
[/quote]

Jaki stres ???? Stresu to jeszcze mami synki nie poznały, także niech nie płaczą tylko ruszą swoje szanowne cztery litery i zobaczą czy są na listach przyjętych.
Avatar
sonka / 13 lipca 2011 o 17:49
No to z ładnej strony daje się poznać uczelnia przyszłym studentom. Stres im zwiększyli o 100 %.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 0 2

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 18

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 30

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 6

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!