poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Rektor KUL o zagrożeniach dla pokoju

Dodano: 23 grudnia 2015, 07:35
Autor: dw

Jak co roku, Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński przygotował list z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Tegoroczne rozważania dotyczą pokoju, który nie jest wartością daną raz na zawsze. „Sądziliśmy, że ludzie XXI wieku są zbyt mądrzy i zbyt szlachetni, zbyt zapobiegliwi i zbyt zaradni, żeby ktokolwiek mógł serio zagrozić pokojowemu porządkowi świata. Dzisiaj żyjemy w pokoju, chociaż rozmaite ogniska zapalne, na które patrzymy z rosnącą troską i lękiem, wybuchają coraz częściej, coraz bliżej i z coraz większą siłą” – pisze rektor KUL.

Dalej zauważa, że troska o pokój nie jest wyłącznie zadaniem rządzących, chociaż na nich spoczywa największa odpowiedzialność – to zadanie dla nas wszystkich. Ważną rolę odgrywają tu także uczelnie, zwłaszcza uniwersytet katolicki, łączący kształcenie studentów ze stwarzaniem im warunków do formacji religijnej i patriotycznej.

Rektor KUL zwraca uwagę na formację patriotyczną, która zabezpiecza przed „dwiema postawami, które stanowią poważne zagrożenie dla pokoju. Z jednej strony chroni przed nacjonalizmem, przed wszelką formą pogardy i nienawiści do innych, z drugiej zaś strony asekuruje przed rozpowszechnianą w liberalnym świecie obojętnością na sprawy własnego narodu, co może prowadzić do jego degeneracji”.

List został rozesłany przez Towarzystwo Przyjaciół KUL do wszystkich polskich parafii, może on być odczytywany w drugi dzień świąt – we wspomnienie św. Szczepana. W tym dniu zbierana jest także zbiórka na KUL w archidiecezji lubelskiej. Na KUL jest również przeznaczana część zbiórki na tacę z archidiecezji poznańskiej i diecezji kieleckiej.

 26 grudnia, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, rektor KUL przewodniczył będzie mszy o godz. 9.00 w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie, tradycyjnie transmitowanej w radiowej Jedynce.

Czytaj więcej o: Antoni Dębiński rektor
folkatka
Gość
crx
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

folkatka
folkatka (23 grudnia 2015 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie da się, bo on zawsze pisze jako niezalogowany. 

Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 19:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do administratora, zdejmijcie tego wariata
Rozwiń
crx
crx (23 grudnia 2015 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rektor o krzewieniu patriotyzmu na uczelni, koń by się uśmiał. Niech zobaczy co jego studenci tzw. narodowcy wyprawiają na demonstracjach. Wstyd i hańba !!!

Sam też uważam,że patriotyzm we współczesnym świecie,  to niczym kowal podkuwający konie..Po prostu historia lub  frazes bez wartości! Dziś każdy walczy o przetrwanie ,jak drugiemu podstawić nogę , jak wykończyć konkurencję itd.itd..To już schyłek europejskiej cywilizacji czy tego chcemy czy nie, bo na pewno już go nie powstrzymamy !!!

Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Dębiński a zagrożenia ze strony masonerii? Kto jak kto ale pan chyba coś o tym wie prawda? Ile dano wam czasu żeby rozwalić tę uczelnię? Póki co wywiązujecie sie z zadania wzorowo!
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To szpieg. Legalny szpieg.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!