Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2015 r.
7:35

Rektor KUL o zagrożeniach dla pokoju

Autor: Zdjęcie autora dw
0 10 A A

Jak co roku, Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński przygotował list z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tegoroczne rozważania dotyczą pokoju, który nie jest wartością daną raz na zawsze. „Sądziliśmy, że ludzie XXI wieku są zbyt mądrzy i zbyt szlachetni, zbyt zapobiegliwi i zbyt zaradni, żeby ktokolwiek mógł serio zagrozić pokojowemu porządkowi świata. Dzisiaj żyjemy w pokoju, chociaż rozmaite ogniska zapalne, na które patrzymy z rosnącą troską i lękiem, wybuchają coraz częściej, coraz bliżej i z coraz większą siłą” – pisze rektor KUL.

Dalej zauważa, że troska o pokój nie jest wyłącznie zadaniem rządzących, chociaż na nich spoczywa największa odpowiedzialność – to zadanie dla nas wszystkich. Ważną rolę odgrywają tu także uczelnie, zwłaszcza uniwersytet katolicki, łączący kształcenie studentów ze stwarzaniem im warunków do formacji religijnej i patriotycznej.

Rektor KUL zwraca uwagę na formację patriotyczną, która zabezpiecza przed „dwiema postawami, które stanowią poważne zagrożenie dla pokoju. Z jednej strony chroni przed nacjonalizmem, przed wszelką formą pogardy i nienawiści do innych, z drugiej zaś strony asekuruje przed rozpowszechnianą w liberalnym świecie obojętnością na sprawy własnego narodu, co może prowadzić do jego degeneracji”.

List został rozesłany przez Towarzystwo Przyjaciół KUL do wszystkich polskich parafii, może on być odczytywany w drugi dzień świąt – we wspomnienie św. Szczepana. W tym dniu zbierana jest także zbiórka na KUL w archidiecezji lubelskiej. Na KUL jest również przeznaczana część zbiórki na tacę z archidiecezji poznańskiej i diecezji kieleckiej.

 26 grudnia, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, rektor KUL przewodniczył będzie mszy o godz. 9.00 w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie, tradycyjnie transmitowanej w radiowej Jedynce.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 23 grudnia 2015 o 23:42

Nie da się, bo on zawsze pisze jako niezalogowany. 

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 19:13
do administratora, zdejmijcie tego wariata
Avatar
crx / 23 grudnia 2015 o 15:26

Rektor o krzewieniu patriotyzmu na uczelni, koń by się uśmiał. Niech zobaczy co jego studenci tzw. narodowcy wyprawiają na demonstracjach. Wstyd i hańba !!!

Sam też uważam,że patriotyzm we współczesnym świecie,  to niczym kowal podkuwający konie..Po prostu historia lub  frazes bez wartości! Dziś każdy walczy o przetrwanie ,jak drugiemu podstawić nogę , jak wykończyć konkurencję itd.itd..To już schyłek europejskiej cywilizacji czy tego chcemy czy nie, bo na pewno już go nie powstrzymamy !!!

Sam też uważam,że patriotyzm we współczesnym świecie,  to niczym kowal podkuwający konie..Po prostu historia lub  frazes bez wartości! Dziś każdy walczy o przetrwanie ,jak drugiemu podstawić nogę , jak wykończyć konkurencję itd.itd..To już schyłek europejskiej cywilizacji czy tego chcemy czy nie, bo na pewno już go nie powstrzymamy !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 11:34
Panie Dębiński a zagrożenia ze strony masonerii? Kto jak kto ale pan chyba coś o tym wie prawda? Ile dano wam czasu żeby rozwalić tę uczelnię? Póki co wywiązujecie sie z zadania wzorowo!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:59
To szpieg. Legalny szpieg.
Avatar
V12 / 23 grudnia 2015 o 10:54

Znam osoby co skończyły kul. Są między nimi prostytutki, morderca, narkomani i alkoholicy. 

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:52
Zlikwidować pis i żadnych niebezpieczeństw nie będzie.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:16
Rektor o krzewieniu patriotyzmu na uczelni, koń by się uśmiał. Niech zobaczy co jego studenci tzw. narodowcy wyprawiają na demonstracjach. Wstyd i hańba !!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 08:14
Chyba On jest zagrożeniem dla pokoju ale na uczelni, ponadto wiele osób mówi, i to Jego bliscy współpracownicy, że Rektor chce być Biskupem. Stąd Jego triki nerwowe, biedak nie może spać, kiedy dostanie w końcu laskę do ręki i czapkę na głowę. Myślę, że tak jak urobił sobie ludzi na uczelni, tak sobie urobił chyba Budzika i Nuncjusza. On jest fałszywy tyle w temacie
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 08:10
To wy jako kul i hierarchia jesteście największym zagrożeniem dla pokoju w Polsce a w pewnym stopniu i na świecie ! kul to gniazdo zła, kłamstwa i oszustwa
Avatar
folkatka / 23 grudnia 2015 o 23:42

Nie da się, bo on zawsze pisze jako niezalogowany. 

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 19:13
do administratora, zdejmijcie tego wariata
Avatar
crx / 23 grudnia 2015 o 15:26

Rektor o krzewieniu patriotyzmu na uczelni, koń by się uśmiał. Niech zobaczy co jego studenci tzw. narodowcy wyprawiają na demonstracjach. Wstyd i hańba !!!

Sam też uważam,że patriotyzm we współczesnym świecie,  to niczym kowal podkuwający konie..Po prostu historia lub  frazes bez wartości! Dziś każdy walczy o przetrwanie ,jak drugiemu podstawić nogę , jak wykończyć konkurencję itd.itd..To już schyłek europejskiej cywilizacji czy tego chcemy czy nie, bo na pewno już go nie powstrzymamy !!!

Sam też uważam,że patriotyzm we współczesnym świecie,  to niczym kowal podkuwający konie..Po prostu historia lub  frazes bez wartości! Dziś każdy walczy o przetrwanie ,jak drugiemu podstawić nogę , jak wykończyć konkurencję itd.itd..To już schyłek europejskiej cywilizacji czy tego chcemy czy nie, bo na pewno już go nie powstrzymamy !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 11:34
Panie Dębiński a zagrożenia ze strony masonerii? Kto jak kto ale pan chyba coś o tym wie prawda? Ile dano wam czasu żeby rozwalić tę uczelnię? Póki co wywiązujecie sie z zadania wzorowo!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:59
To szpieg. Legalny szpieg.
Avatar
V12 / 23 grudnia 2015 o 10:54

Znam osoby co skończyły kul. Są między nimi prostytutki, morderca, narkomani i alkoholicy. 

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:52
Zlikwidować pis i żadnych niebezpieczeństw nie będzie.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:16
Rektor o krzewieniu patriotyzmu na uczelni, koń by się uśmiał. Niech zobaczy co jego studenci tzw. narodowcy wyprawiają na demonstracjach. Wstyd i hańba !!!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 08:14
Chyba On jest zagrożeniem dla pokoju ale na uczelni, ponadto wiele osób mówi, i to Jego bliscy współpracownicy, że Rektor chce być Biskupem. Stąd Jego triki nerwowe, biedak nie może spać, kiedy dostanie w końcu laskę do ręki i czapkę na głowę. Myślę, że tak jak urobił sobie ludzi na uczelni, tak sobie urobił chyba Budzika i Nuncjusza. On jest fałszywy tyle w temacie
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 08:10
To wy jako kul i hierarchia jesteście największym zagrożeniem dla pokoju w Polsce a w pewnym stopniu i na świecie ! kul to gniazdo zła, kłamstwa i oszustwa

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada
27 kwietnia 2018, 9:00
galeria

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada 1 0

Dzisiaj od godz. 10 bramy koszar 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego będą otwarte. To okazja aby wziąć udział w dorocznym święcie tej jednostki, obejrzeć defiladę, musztrę paradną i pokaz walki wręcz.

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie
1 maja 2018, 9:00

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie 0 0

Dzieci mogą pobiec na dystansie 200 lub 500 metrów. Dorośli mają do wyboru 1,8 km lub 5 km. Jest też specjalny dystans dla par (lub duetów) – 1 km. We wtorek, 1 maja, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce zaprasza na Eco Bieg

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04)
27 kwietnia 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na tę chwilę miłośnicy filmowego uniwersum Marvela - serii filmów na podstawie popularnych komiksów bohaterskich - czekali bardzo długo. Od piątku na ekranach kin będzie można oglądać Avengers: Wojna bez granic, w którym siły połączą ulubieni superbohaterowie - Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i inni. Wśród kinowych nowości będzie także komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem Dorwać Gunthera. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik
galeria

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik 1 0

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA Dzisiaj o godzinie 17:45 Speed Car Motor Lublin podejmie ROW. Liderująca w tabeli ekipa trenera Dariusza Śledzia jest wciąż niepokonana

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła 0 0

Poleski Park Narodowy 1 i 2 maja przy wejściach na wszystkie ścieżki przyrodnicze oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Załuczu Starym na gości będą czekali parkowi przewodnicy

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie 2 1

Ustalony jest termin rozprawy, na której prezydent Lublina ma się tłumaczyć z wynajęcia dla Urzędu Miasta biur w budynku mającym dopiero powstać. Sprawa ciągnie się latami, choć prezydent już raz został uniewinniony, a raz umorzono wobec niego postępowanie

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 12 1

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 1

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.