poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Rektor KUL przestrzega

Dodano: 26 grudnia 2001, 20:06
Autor: (z)

O zagrożeniach płynących z chęci robienia błyskotliwej kariery i rywalizacji w pracy mówił wczoraj wiernym rektor KUL prof. Andrzej Szostek.
Tradycyjnie w drugi dzień świat we wszystkich kościołach w Polsce odczytano list rektora. Zebrana tego dnia taca przekazana zostanie na uniwersyteckie inwestycje, w szczególności na dokończenie Kolegium Jana Pawła II oraz budowę hali sportowej na Poczekajce. Sam rektor odprawił mszę w warszawskim kościele pw. Krzyża Świętego. Była ona transmitowana w I programie Polskiego Radia.
W liście do wiernych ks. prof. Szostek pisze o upowszechnianym dziś w relacjach międzyludzkich modelu rywalizacji. Styl życia lansujący konieczność robienia błyskotliwej kariery, powoduje, że „tworzy się atmosfera frustracji i wzajemnej wrogości: zwycięzcy pilnie bronią zdobytych pozycji, zaś tych, którym się nie powiodło, ogarnia smutek, rezygnacja i zazdrość. Wszechobecna rywalizacja sprawia, że chętnie chwytamy się nieuczciwych metod działania, zamykamy w egoizmie, a nasze wzajemne odniesienia naznaczone są obłudną uniżonością lub pogardą – zależnie od tego, jaki status materialny i społeczny osiągnęliśmy” – czytamy w liście.
Tymczasem tajemnica Bożego Narodzenia uświadamia, że każdy człowiek stoi przed taką samą szansą, a życiowy sukces można określać tylko i wyłącznie w odniesieniu do rozwoju własnego człowieczeństwa – dodaje rektor. „Nie wszyscy mogą pełnić funkcje kierownicze, nie wszyscy będą na świeczniku, ale wszyscy mogą służyć innym tymi darami, które otrzymali” – pisze ks. prof. Szostek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!