sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Rektor UMCS zapowiada redukcję etatów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2008, 18:28

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej szuka oszczędności. Będzie redukcja etatów, zwiększenie efektywności pracy i cięcia gdzie się tylko można.

- Jeśli się to uda, to za dwa, trzy lata uzyskamy pełną płynność finansową - zapowiada Andrzej Dąbrowski, rektor UMCS.

Zadłużenie największej uczelni w naszym województwie sięga 50 milionów zł. Rektor uczelni razem ze swoimi zastępcami przedstawił we środę program naprawczy finansów. Jedno z głównych założeń, to redukcja etatów.

- Na jednego pracownika nienaukowego przypada 18,7 studenta - mówi Dąbrowski. - Średnia na innych uczelniach to ponad 24 osoby. Dlatego, musimy zlikwidować 360 etatów. Rektor uspokoił jednak, że nie będzie masowych zwolnień. - Po prostu będziemy blokowali etaty, które w naturalny sposób się zwolnią - mówi. - Rocznie, będzie ich kilkadziesiąt. Chodzi tylko o pracowników nienaukowych, czyli obsługi i administracji.

Rektor chce też renegocjować umowy najmu pomieszczeń uczelni. - Mamy podpisanych 157 umów na wynajem, po cenach bardzo zaniżonych w stosunku do rynkowych - mówi Dąbrowski. - Rocznie tracimy na tym 1,3 mln. zł.

Uczelnia żyje dzięki studentom. Co z nimi? - Ostatnia dziedzina jaką można poddać restrykcjom to jakość kształcenia - mówi Stanisław Chibowski, prorektor ds. kształcenia. - Stypendia wzrosły, nie mamy żadnych zobowiązań wobec studentów - dodaje Stanisław Michałowski, prorektor ds. studenckich.

Uczelnia chce szukać oszczędności również w funkcjonowaniu m.in. biblioteki i Akademickiego Centrum Kultury. - Z naszych wyliczeń wynika, że rocznie można by zyskać ponad 36 milionów zł - mówi rektor. - Jednak na wszystko trzeba czasu i akceptacji pracowników i związków zawodowych.

Kwestor uczelni, Grzegorz Mazur zapewnił, że UMCS nie stracił płynności finansowej. - Sytuacja jest trudna, ale stabilna - dodał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ojoj
IGA
zdesperowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ojoj
ojoj (22 czerwca 2009 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przeczytałam wypowiedzi na tym forum i tak się zastanawiam, czy ta cała dyskusja to tylko jakiś mało śmieszny żart...? Jeśli nie, to chylę czoła, wybitne to doprawdy, wybitne.
Rozwiń
IGA
IGA (23 lutego 2009 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZŁO WRACA DO CZŁOWIEKA
Rozwiń
zdesperowany
zdesperowany (23 grudnia 2008 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIEPRAWDA,
SA ZOBOWIĄZANIA WOBEC DOKTORANTÓW
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2008 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobre:) I słuszne, tylko trzeba dopisać, że te kable, to tam ciągną jeszcze 2 osoby o wschodnio brzmiącym nazwisku i kilka pań.
Rozwiń
tajemnicza
tajemnicza (28 listopada 2008 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Daj sobie spokój. Ten nowy to chyba pedał. Ciągle go widzę na 15 piętrze. Pewnie obciąga JM kabla.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!