poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Rektor Uniwersytetu Medycznego dostanie prawie 6 tys. zł podwyżki

  Edytuj ten wpis
Autor: (MB)

Prof. Andrzej Drop jest rektorem lubelskiego Uniwersytetu Medycznego od początku września (Maciej Ka
Prof. Andrzej Drop jest rektorem lubelskiego Uniwersytetu Medycznego od początku września (Maciej Ka

Jeśli zgodzi się na to minister zdrowia, będzie zarabiał blisko 22 tys. zł brutto – najwięcej ze wszystkich rektorów publicznych uczelni w Lublinie.

Prof. Andrzej Drop jest rektorem lubelskiego Uniwersytetu Medycznego od początku września. Sprawą jego podwyżki senat uczelni zajął się pod koniec września – na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji.

– Senatorzy uchwalili zwiększenie dodatku funkcyjnego dla prof. Dropa o 5,8 tys zł – informuje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza”.

Pieniądze na ten cel mają pochodzić ze środków, które uniwersytet wypracuje – np. z czesnego, przychodów z działalności usługowo-badawczej, zleceń dotyczących medycyny sądowej czy badań diagnostycznych.

Uczelnia tłumaczy podwyżkę dużym zakresem obowiązków rektora (nadzoruje nie tylko uczelnię, ale też trzy szpitale kliniczne), a także tradycją. Poprzedniemu rektorowi prof. Andrzejowi Książkowi senat również zwiększył dodatek o 5,8 tys. zł w 2008 r., gdy zaczynał drugą kadencję.

Jeśli na podwyżkę zgodzi się minister zdrowia, prof. Drop będzie zarabiał najwięcej ze wszystkich rektorów publicznych uczelni w Lublinie. W sumie 21,6 tys. zł brutto.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Lutek
pytanie
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 czerwca 2015 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niby nie powinno mnie to obchodzić, ale wygląda niezdrowo, a jako lekarz mógłby świecić przykkładem jak jednak widać za dużo przeznacza na jedzenie, za mało ruchu itp.
Rozwiń
Lutek
Lutek (9 listopada 2012 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to jest kompromitacja jakiej jeszcze nie słyszałem.Rektor -nie ma zastępców,doradców,tylko biedny sam musi decydować o wszystkim-czyli ma robić dużo,a nie robi nic.Taka podwyżka no no!.Kilkanaście lat temu przypomnę prezydent RP miał wynagrodzenie w kwocie 9500 zł.Teraz o mnie; pracuję na budowach-montuję rusztowania do wys. nawet 11 pięter i od kilku lat otrzymuję za to wynagrodzenie (bez żadnych podwyżek,ani premii-była chyba jedna w kwocie 150 zł) w wysokości ok. 1500 zł netto. Po przeczytaniu tego artykułu dochodzę do wniosku,że moja praca nie jest odpowiedzialna.No po prostu praca na 11 piętrze na rusztowaniu to nie jest praca na "wysokim stanowisku.No ,ale teraz z innej beczki: na służbę zdrowia brak kasy,na wynagrodzenia dla personelu szpitali brak kasy.Więc panie ministrze zdrowia czy w tym przypadku pana polityka jest zdrowa?.Prywata z kieszeni obywateli dzisiaj jest norną.Pan prezydent na początku kadencji powiedział-"wygrała demokracja-aby nam się żyło lepiej".Komu to niech się każdy domyśli-np. pseudo.reforma emerytalna.Ta zapowiedż jest realizowana konsekwentnie.Dziękuję p.prezydencie za taką demokrację.
Rozwiń
pytanie
pytanie (9 października 2012 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niektórzy powyżej piszą, że wysoka pensja jest usprawieliwiana wysoką odpowiedzialnością rektora. To znaczy jak - jednoosobowa, autorytarnie kieruje uczelnią, sam podejmuje decyzje natury prawnej, sam jest arbitrem w postępowaniach o zamówienia publiczne itd itp? To ciekawe. Ze strony www uczelni wynika, iż rektor ma "pod sobą" 8 osób na stanowiskach samodzielnych (w tym np. radcę prawnego) oraz 5 osób w Biurze Rektora (w tym fotografa). Do tego czterech prorektorów. To jak to w końcu jest?

Poza tym fakt udzielenia uznaniowej podwyżki jest, w kontekście klasyfikacji uczelni, przynajmniej kompromitujące.
Rozwiń
jurek
jurek (9 października 2012 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ostanio opublikowali światowe notowania wyższych uczelni. Na 218 notowanych krajów Polska sklasyfikowana został na jednym z ostanich miejsc. Czarna afryka nas bije na główe, nie wspomnę eskimosach z Alaski. Ale pensje idą w góre - niech żyje PAN PREMIE TUSK.
Rozwiń
Elwira
Elwira (9 października 2012 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako rektor ma dużą odpowiedzialność i sądzę, że te zarobki, brutto, nie są jakimś nadużyciem. Ja zarabiam znacznie mniej, ale nie mam tak eksponowanego stanowiska ani prawnej odpowiedzialności. Bardziej czepiałabym się zarobków celebrytów, piłkarzy, dziennikarzy telewizyjnych, którzy faktycznie zarabiają obłędnie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!