sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Rektorat UMCS do remontu, będą utrudnienia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2013, 17:45
Autor: (mb)

Kompleks budynków wraz z rektoratem będzie ocieplony, zyska nową elewację i okna. Pieniądze na remon
Kompleks budynków wraz z rektoratem będzie ocieplony, zyska nową elewację i okna. Pieniądze na remon

Rusza długo zapowiadany remont 15-piętorowego wieżowca UMCS. Z tego powodu od czwartku zaczną się kłopoty z parkowaniem w kampusie uczelni.

– W związku z rozpoczęciem termomodernizacji budynków rektoratu, Wydziału Ekonomicznego oraz Wydziału Prawa i Administracji UMCS od 11 kwietnia zostanie wyłączony z użytkowania parking "pod kładką” – poinformował dział eksploatacji uniwersytetu. – Osoby korzystające z tego parkingu mogą otrzymać karty magnetyczne uprawniające do wjazdu na parking przy ul. Głębokiej. Prosimy o zgłaszanie się do sekcji eksploatacji obiektów – rektorat, p. 1211.

Przetarg na wykonawcę prac został rozstrzygnięty na początku roku. Ale te nie mogły ruszyć przez przeciągającą się zimę. – Mówimy głównie o robotach zewnętrznych, do których potrzebna jest odpowiednia aura. Czekamy na ocieplenie – mówiła niedawno na naszych łamach Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS.

Co ważne, cały remont ma być zakończony do końca listopada – razem z liftingiem czterech innych budynków. Chodzi o Wydział Biologii i Biotechnologii przy ul. Akademickiej 19, Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Langiewicza 22, Wydział Chemii przy ul. Glinianej 33 oraz Wydział Humanistyczny – tzw. Starą Humanistykę przy pl. M. Curie-Skłodowskiej 4. Tu robotnicy już zaczęli m.in. wymieniać okna.

Przypomnijmy, że uniwersytet planuje też zbudowanie w rektoracie nowej, czwartej windy. Ma być "doklejona” do budynku od strony ul. Radziszewskiego – naprzeciwko windy towarowej. W tym miejscu będzie też nowe wejście do rektoratu – bezpośrednio z kładki prowadzącej z pl. Marii Curie-Skłodowskiej do Chatki Żaka. Zostanie tu przeniesiona portiernia, w jej starym miejscu będzie kancelaria.

Uczelnia stara się teraz o na pozwolenie na budowę, potem będzie ogłaszać przetarg na wykonawcę. Prace mają być zakończone w 2015 r. Pieniądze da Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
marcin
esteta
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (10 kwietnia 2013 o 00:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
------------------------------------------JA I LUBLIN MAMY NADZIEJĘ ... ----------------------------------------- Po tym remoncie Rektoratu , należy mieć nadzieję, że wreszcie powrócimy do właściwego nazwiska Patronki Uczelni aby nie kompromitować Uniwersytetu i miasta Lublina . Polska uczona miała na nazwisko MARIA SKŁODOWSKA i wychodząc za mąż za francuza CURIE Jej nazwisko brzmi MAR IA SKŁODOWSKA CURIE czyli ( UMSC ) . Przestańcie wreszcie kompromitować Uniwersytetu i mias ta Lublina !. Organizacja w USA w stanie New Jersey nosi nazwę właściwą ORGANIZACJA PRZY JACIÓŁ UNIWERSYTETU MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W LUBLINIE i dziwią się , że Uniwersytet w Lublinie jeszcze nie poprawił właściwego nazwiska Patronki Uniwersytetu (sic?). Po remoncie mamy wszyscy nadzieję , że zostanie nadane prawidłowe nazwisko Patronki Uczelni (UMSC) . Czas najwyższy!. Władze miasta Lublina winni pilotować powrót do właściwego nazwiska Patronki .
Rozwiń
marcin
marcin (9 kwietnia 2013 o 19:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"od czwartku zaczną się kłopoty z parkowaniem w kampusie uczelni"
dobrze ze ich teraz nie ma...
Rozwiń
esteta
esteta (9 kwietnia 2013 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miejmy tylko nadzieję, że po remoncie budynek rektoratu będzie tak efektowny jak ten szklany "trójkącik" za starą Fizyką bo ja trochę boję się, że wyjdzie z tego paskudny oklejony styropianem potworek. Ten budynek sam w sobie nie jest zbyt ładny, ot taka typowa architektura PRL-oska dla biur i budynków użyteczności publicznej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!