Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 czerwca 2011 r.
13:06
Edytuj ten wpis

Relikwie błogosławionego Jana Pawła II są już w kościele AVE

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 9 A A
Relikwie błogosławionego Jana Pawła II w Lublinie (Jacek Świerczyński)
Relikwie błogosławionego Jana Pawła II w Lublinie (Jacek Świerczyński)

Ampułka z krwią błogosławionego Jana Pawła II została w niedzielę uroczyście przeniesiona do kościoła pw. św. Michała Archanioła w Lublinie. O relikwie Ojca Świętego starają się również inne parafie w mieście, m.in. z parafii św. Rodziny na Czubach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku maja proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła napisał list do kardynała Stanisława Dziwisza.

– To było w dniu beatyfikacji papieża Jana Pawła II – opowiada ks. Arkadiusz Paśnik. – Chciałem podziękować kardynałowi za jego wieloletnią służbę Ojcu Świętemu. Wtedy też przyszło mi na myśl, że może poprosiłbym także o jakaś pamiątkę po papieżu. Liczyłem, że może będzie to na przykład fragment stuły.

Odpowiedź z Krakowa przyszła 18 maja, w dniu urodzin Ojca Świętego. – Zatelefonowała do mnie siostra z kancelarii metropolity krakowskiego informując, że ks. kardynał pozytywnie rozpatrzył moja prośbę i oczekuje mnie w swojej rezydencji 23 maja – dodaje ks. Paśnik.

Wtedy kardynał przekazał parafii ampułkę z kroplą krwi Jana Pawła II, od tego czasu relikwie są w Lublinie.

Niedzielną uroczystość przeniesienia ampułki z krwią do kościoła poprzedziło całonocne czuwanie.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 12 czerwca 2011 o 21:10
Do Merlina - jakbyś nie wiedział, to właśnie w średniowieczu czczono wszelkiego rodzaju relikwie. Relikwia krzyża Chrystusa zrobiła taką karierę, że gdyby te święte kawałki pozbierać do kupy, krzyż Chrystusa miałby kilka kilometrów długości i szerokości. Oczywiście relikwiami handlowano, czysty biznes, ale nikt nigdy nie miał informacji co do prawdziwości pochodzenia "szczątków". Teraz jest to samo. Czcić kroplę krwi, to już jest bigoteria i tyle...
Avatar
JPII / 12 czerwca 2011 o 18:59
[quote name='Zocha' timestamp='1307890713' post='488774']
Kulturalnego i nowoczesnego człowieka zawsze można poznać po języku jakiego używa.
[/quote]

Jak ch*** zgadzam się w całej rozciągłości
Avatar
Gość / 12 czerwca 2011 o 18:57
GUSŁA GUSŁA GUSŁA ! ! !
Avatar
Merlin / 12 czerwca 2011 o 18:20
Co to za tytuł artykułu? Kościół AVE? Nie można napisać normalnie pod wezwaniem św. Michała?
A koleś z komentarzem "wracamy do średniowiecza" chyba nie ma bladego pojęcia o tej epoce skoro smęci o tym w duchu pogardy. Apage!
Avatar
Zocha / 12 czerwca 2011 o 16:58
[quote name='JPII' timestamp='1307880972' post='488725']
O ja pier***e.. rzygać się chce od tych wiernopoddańczych news'ów. A fe ;/
[/quote]
Kulturalnego i nowoczesnego człowieka zawsze można poznać po języku jakiego używa.
Avatar
Jarek / 12 czerwca 2011 o 16:27
Wielki szacunek do Bł. Jana Pawła II, jendak czasami zauważam małą pokorę w materii relikwii u kapłanów
Avatar
Św. Teofilia / 12 czerwca 2011 o 15:09
[color="#800080"][color="#FF0000"]KUL[/color]ejny [color="#FF0000"]PAT[/color]ologiczny
Avatar
Marcin / 12 czerwca 2011 o 14:28
Po prostu szkoda słów. Wracamy do średniowiecza, relikwie, modły, czczenie krzyżyków i obrazków, a co najgorsze - czy chcę, czy nie chcę, płacę na kościół! Żyjemy w świeckim państwie?! Chyba nie!
Avatar
JPII / 12 czerwca 2011 o 14:16
O ja pier***e.. rzygać się chce od tych wiernopoddańczych news'ów. A fe ;/
Avatar
Marcin / 12 czerwca 2011 o 21:10
Do Merlina - jakbyś nie wiedział, to właśnie w średniowieczu czczono wszelkiego rodzaju relikwie. Relikwia krzyża Chrystusa zrobiła taką karierę, że gdyby te święte kawałki pozbierać do kupy, krzyż Chrystusa miałby kilka kilometrów długości i szerokości. Oczywiście relikwiami handlowano, czysty biznes, ale nikt nigdy nie miał informacji co do prawdziwości pochodzenia "szczątków". Teraz jest to samo. Czcić kroplę krwi, to już jest bigoteria i tyle...
Avatar
JPII / 12 czerwca 2011 o 18:59
[quote name='Zocha' timestamp='1307890713' post='488774']
Kulturalnego i nowoczesnego człowieka zawsze można poznać po języku jakiego używa.
[/quote]

Jak ch*** zgadzam się w całej rozciągłości
Avatar
Gość / 12 czerwca 2011 o 18:57
GUSŁA GUSŁA GUSŁA ! ! !
Avatar
Merlin / 12 czerwca 2011 o 18:20
Co to za tytuł artykułu? Kościół AVE? Nie można napisać normalnie pod wezwaniem św. Michała?
A koleś z komentarzem "wracamy do średniowiecza" chyba nie ma bladego pojęcia o tej epoce skoro smęci o tym w duchu pogardy. Apage!
Avatar
Zocha / 12 czerwca 2011 o 16:58
[quote name='JPII' timestamp='1307880972' post='488725']
O ja pier***e.. rzygać się chce od tych wiernopoddańczych news'ów. A fe ;/
[/quote]
Kulturalnego i nowoczesnego człowieka zawsze można poznać po języku jakiego używa.
Avatar
Jarek / 12 czerwca 2011 o 16:27
Wielki szacunek do Bł. Jana Pawła II, jendak czasami zauważam małą pokorę w materii relikwii u kapłanów
Avatar
Św. Teofilia / 12 czerwca 2011 o 15:09
[color="#800080"][color="#FF0000"]KUL[/color]ejny [color="#FF0000"]PAT[/color]ologiczny
Avatar
Marcin / 12 czerwca 2011 o 14:28
Po prostu szkoda słów. Wracamy do średniowiecza, relikwie, modły, czczenie krzyżyków i obrazków, a co najgorsze - czy chcę, czy nie chcę, płacę na kościół! Żyjemy w świeckim państwie?! Chyba nie!
Avatar
JPII / 12 czerwca 2011 o 14:16
O ja pier***e.. rzygać się chce od tych wiernopoddańczych news'ów. A fe ;/
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 0

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 0

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?