środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Remont al. Solidarności: Kolejne asfaltowe zamieszanie w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2012, 19:17
Autor: Dominik Smaga

10 września na al. Solidarności wszystko ma wrócić do normy. Drogowcom pozostaną do wykonania drobne
10 września na al. Solidarności wszystko ma wrócić do normy. Drogowcom pozostaną do wykonania drobne

W poniedziałek zaczął się remont al. Solidarności. Niebawem zaczną się też spore utrudnienia w ruchu: zamykanie jezdni i spore objazdy.

Wyremontowany ma być 500-metrowy odcinek od ronda przy skrzyżowaniu z ul. Lubomelską i al. Kompozytorów Polskich do miejsca, gdzie asfalt został wymieniony przy okazji przebudowy skrzyżowania z ul. Dolną 3 Maja i Prusa.

Roboty zaczynają się od usuwania starych krawężników, rozbiórki asfaltowego chodnika i układania nowego z kostki brukowej.

W tym czasie jezdnie mogą być tylko nieznacznie zwężone. Więcej problemów będzie pod koniec tygodnia, ale tylko nocami. Wtedy drogowcy mają zdzierać starą nawierzchnię na obu jezdniach al. Solidarności.

– Główne utrudnienia wystąpią w dwa weekendy – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. 31 sierpnia zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia prowadząca w stronę Warszawy. Z ruchu ma być wyłączona od piątkowego wieczora do wczesnych godzin porannych w poniedziałek. – W tym czasie ruch dwukierunkowy będzie prowadzony drugą jezdnią.

Tydzień później będzie dokładnie odwrotnie: na weekend zamknięta będzie jezdnia w stronę Zamościa. Na drugą jezdnię samochody będą kierować się tymczasową „przewiązką”, która powstanie na pasie zieleni jeszcze przed rondem na skrzyżowaniu z Lubomelską.

– W obydwa weekendy niemożliwy będzie przejazd w osi al. Kompozytorów Polskich–Lubomelska – zapowiada Kieliszek. Lubomelska będzie zamknięta między Czechowską a al. Solidarności. Kierowcy powinni jechać przez ul. 3 Maja lub wiadukt Poniatowskiego. Ci zmierzający al. Kompozytorów Polskich w stronę Zamku mogą kierować się przez wiadukt Poniatowskiego i al. Solidarności albo ul. Północną i Prusa.

10 września wszystko ma wrócić do normy. Drogowcom pozostaną do wykonania drobne prace wykończeniowe, w tym malowanie pasów na jezdni, które nie powinny być już szczególnie uciążliwe dla kierowców.

A na Narutowicza korki

Do soboty włącznie zamknięta ma być ul. Szczerbowskiego. Jezdnia jest wyłączona z ruchu na odcinku 20 m od Ochotniczej w stronę Strażackiej. Ciepłownicy wymieniają tu kanał. W poniedziałek rano z tego powodu na Nadbystrzyckiej tworzyły się większe niż zwykle korki. Ochotnicza jest teraz drogą dwukierunkową.

Drogowcy na Majdanku

Utrudnienia w zwiedzaniu Państwowego Muzeum na Majdanku. Rozpoczął się remont drogi prowadzącej od głównej bramy wjazdowej w kierunku ekspozycji muzealnej.

To kolejny etap modernizacji muzealnych dróg i chodników. W trakcie prac zwężony zostanie jeden pas ruchu jezdni, a samochody będą w tym miejscu jeździć wahadłowo. Na jednym z chodników obowiązywać będzie zakaz ruchu pieszych. W końcowym etapie prac remontowany odcinek drogi zostanie całkowicie wyłączony z użycia.

Prace potrwają do 28 września. Szczegółowych informacji udziela Centrum Obsługi Zwiedzających PMM. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Karolik
Devon
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Karolik
Karolik (21 sierpnia 2012 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odfajkował Pan temat ulicy Szczerbowskiego Redaktorze ! A tutaj od wczoraj jest horror. Trochę trzeba wysilić mózgownice by zrozumieć , że kierowcy którzy jadą od strony Narautowicza ( róg Nadbystrzyckiej i Głębokiej) wjadą Muzyczną ,. kawałek Szczerbowskiego i Ochotniczą w ....... NARUTOWICZA, Tylko ,że to trwa ok 20-30 minut. Jakiś miejski idiota zatwierdiił plan ruchu , który się ma nijak do rzeczywistości. TYLKO LUDZIE ZDYCHAJĄ Z GORĄCA I W SPAKLINACH, Zajmijcie się Panowie wreszcie czymś pożytecznym.
Rozwiń
Devon
Devon (20 sierpnia 2012 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy wszędzie musi być kładziona ta tandetna kostka bauma? Asfalt na chodniku nawet po kilkunastu latach jest wygodniejszy dla pieszych i rowerzystów niż zapadająca się i zarastająca kosteczka. Oczywiście optimum to betonowe płyty chodnikowe na odpowiedniej cementowej podbudowie (lub lany beton na zbrojeniu - jak w Kanadzie, USA).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!