Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 marca 2012 r.
19:50
Edytuj ten wpis

Remont Centrum Kultury: Wysuszą klasztor

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 5 A A
 (archiwum)
(archiwum)

Remont Centrum Kultury będzie miał szerszy zakres, niż zakładano. Okazało się, że mury zabytkowego klasztoru niszczy wilgoć. Miasto szuka więc firmy, która podejmie się ich osuszenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Remont zabytku prowadzi firma Warbud. Niestety, kontrakt, jaki zawarła z miastem, nie obejmuje ochrony murów przed wilgocią.

– To dodatkowy zakres robót – przyznaje Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza. – Pociągnie to za sobą również dodatkowe koszty. Ich wysokość będziemy mogli określić dopiero po przetargu.

Remont CK trwa od jesieni 2009 roku. W czasie prac odkryto jednak szereg cennych elementów architektonicznych i archeologicznych. Zdecydowano się zmienić projekt. W rezultacie ekipy Warbudu opuściły plac budowy. Umowa z miastem nie przewidywała bowiem dodatkowych robót.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anonim / 30 marca 2012 o 08:15
Doskonale wiem, co to PIP Mam na myśli bardziej wnikliwe kontrole na tej budowie Chyba tak doskonale orientujesz sie w sytuacji, bo pracujesz w tej firmie budowlanej, co ?
Avatar
Wrrr / 29 marca 2012 o 22:02
Chyba niewiesz co to jest PIP, Państwowa Inspekcja Pracy czyli kontroluje pracodawców i pracowników zatrudnionych na budowie, z tego co wiem to często są tam kontrole chyba nawet w zeszłym tygodniu była i nie stwierdzono nieprawidłowości w prowadzonym prosesie budowlanym, co stawia w dobrym swietle wykonawcę. Nie zmienia to faktu że Warbud musi się męczyć z tak gównianym projektem i projektantami. Zdaje mi się że w nizłe g.. wdepneli wchodząc na budowe chociaż gdyby ktoś inny wygrł II przetarg to albo by skończyło sie na trzecim etapie albo była by powtórka z rozrywki tak jak z Teatrem w Budowie.
Chyba niewiesz co to jest PIP, Państwowa Inspekcja Pracy czyli kontroluje pracodawców i pracowników zatrudnionych na budowie, z tego co wiem to często są tam kontrole chyba nawet w zeszłym tygodniu była i nie stwierdzono nieprawidłowości w prowadzonym prosesie budowlanym, co stawia w dobrym swietle wykonawcę. Nie zmienia to faktu że Warbud musi się męczyć z tak gównianym projektem i projektantami. Zdaje mi się że w nizłe g.. wdepneli wchodząc na budowe chociaż gdyby ktoś inny wygrł II przetarg to albo by skończyło sie na trzecim etapie albo ... rozwiń
Avatar
War / 29 marca 2012 o 21:56
[quote name='anonim' timestamp='1333011813' post='615732']
Ta cała budowa to jeden wielki przekręt ... i PIP by się przydał - nie raz, nie dwa razy, ale wiele razy
[/quote]
Avatar
anonim / 29 marca 2012 o 11:03
Ta cała budowa to jeden wielki przekręt ... i PIP by się przydał - nie raz, nie dwa razy, ale wiele razy
Avatar
dosyć tych przekrętów / 29 marca 2012 o 00:46
To się nazywa dzielenie zamówienia publicznego i jest zwykłą, kolejną już ściemą zwiazaną z tym skandalicznym remontem!
Projekt rewaloryzacji zabytku bez tak zwanej mykologii czyli ekspertyzy zawilgocenia i zagrzybienia murów,sklepień,więźby dachowej itp. nie powinien być zapłacony i przyjęty do realizacji a przetarg na kopletny remont zabytku bez wykonania izolacji i osuszenia murów to już zwykła kpina!!! Ktoś sobie kpi z podatników i wydaje grube pieniądze na kolejne aneksy do projektu, aneksy do badań, aneksy do ekspertyz, aneksy do robót budowlanych......... Gdzie jest prokuratura, RIO, dlaczego tej budowy a zwłaszcza kuriozalnej dokumentacji projektowej nie skontrolował jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Od samego początku od wyboru projektantów z krakowskiej firmy CZEGEKO, którym jak się okazało "pomagał w pracy" wysoki urzędnik miejski ten temat śmierdzi korupcją na kilometry! Tak im pomagał że zapomnieli wykonać badania architektoniczne i konserwatorskie stanu istniejącego,"nie zauważyli" spękań sklepień ani nie stwierdzili obecności starych fresków i polichromii a teraz jak sie okazuje także "nie przewidzieli" zawilgocenia piwnic i wykoania izolacji przeciwwilgociowej murów. Ale nic się nie stało : aneksik i ekstra kasa czekają! Na biednego nie trafiło!!! Zapłacimy wszyscy!
To się nazywa dzielenie zamówienia publicznego i jest zwykłą, kolejną już ściemą zwiazaną z tym skandalicznym remontem!
Projekt rewaloryzacji zabytku bez tak zwanej mykologii czyli ekspertyzy zawilgocenia i zagrzybienia murów,sklepień,więźby dachowej itp. nie powinien być zapłacony i przyjęty do realizacji a przetarg na kopletny remont zabytku bez wykonania izolacji i osuszenia murów to już zwykła kpina!!! Ktoś sobie kpi z podatników i wydaje grube pieniądze na kolejne aneksy do projektu, aneksy do badań, aneksy do eksp... rozwiń
Avatar
Anonim / 30 marca 2012 o 08:15
Doskonale wiem, co to PIP Mam na myśli bardziej wnikliwe kontrole na tej budowie Chyba tak doskonale orientujesz sie w sytuacji, bo pracujesz w tej firmie budowlanej, co ?
Avatar
Wrrr / 29 marca 2012 o 22:02
Chyba niewiesz co to jest PIP, Państwowa Inspekcja Pracy czyli kontroluje pracodawców i pracowników zatrudnionych na budowie, z tego co wiem to często są tam kontrole chyba nawet w zeszłym tygodniu była i nie stwierdzono nieprawidłowości w prowadzonym prosesie budowlanym, co stawia w dobrym swietle wykonawcę. Nie zmienia to faktu że Warbud musi się męczyć z tak gównianym projektem i projektantami. Zdaje mi się że w nizłe g.. wdepneli wchodząc na budowe chociaż gdyby ktoś inny wygrł II przetarg to albo by skończyło sie na trzecim etapie albo była by powtórka z rozrywki tak jak z Teatrem w Budowie.
Chyba niewiesz co to jest PIP, Państwowa Inspekcja Pracy czyli kontroluje pracodawców i pracowników zatrudnionych na budowie, z tego co wiem to często są tam kontrole chyba nawet w zeszłym tygodniu była i nie stwierdzono nieprawidłowości w prowadzonym prosesie budowlanym, co stawia w dobrym swietle wykonawcę. Nie zmienia to faktu że Warbud musi się męczyć z tak gównianym projektem i projektantami. Zdaje mi się że w nizłe g.. wdepneli wchodząc na budowe chociaż gdyby ktoś inny wygrł II przetarg to albo by skończyło sie na trzecim etapie albo ... rozwiń
Avatar
War / 29 marca 2012 o 21:56
[quote name='anonim' timestamp='1333011813' post='615732']
Ta cała budowa to jeden wielki przekręt ... i PIP by się przydał - nie raz, nie dwa razy, ale wiele razy
[/quote]
Avatar
anonim / 29 marca 2012 o 11:03
Ta cała budowa to jeden wielki przekręt ... i PIP by się przydał - nie raz, nie dwa razy, ale wiele razy
Avatar
dosyć tych przekrętów / 29 marca 2012 o 00:46
To się nazywa dzielenie zamówienia publicznego i jest zwykłą, kolejną już ściemą zwiazaną z tym skandalicznym remontem!
Projekt rewaloryzacji zabytku bez tak zwanej mykologii czyli ekspertyzy zawilgocenia i zagrzybienia murów,sklepień,więźby dachowej itp. nie powinien być zapłacony i przyjęty do realizacji a przetarg na kopletny remont zabytku bez wykonania izolacji i osuszenia murów to już zwykła kpina!!! Ktoś sobie kpi z podatników i wydaje grube pieniądze na kolejne aneksy do projektu, aneksy do badań, aneksy do ekspertyz, aneksy do robót budowlanych......... Gdzie jest prokuratura, RIO, dlaczego tej budowy a zwłaszcza kuriozalnej dokumentacji projektowej nie skontrolował jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Od samego początku od wyboru projektantów z krakowskiej firmy CZEGEKO, którym jak się okazało "pomagał w pracy" wysoki urzędnik miejski ten temat śmierdzi korupcją na kilometry! Tak im pomagał że zapomnieli wykonać badania architektoniczne i konserwatorskie stanu istniejącego,"nie zauważyli" spękań sklepień ani nie stwierdzili obecności starych fresków i polichromii a teraz jak sie okazuje także "nie przewidzieli" zawilgocenia piwnic i wykoania izolacji przeciwwilgociowej murów. Ale nic się nie stało : aneksik i ekstra kasa czekają! Na biednego nie trafiło!!! Zapłacimy wszyscy!
To się nazywa dzielenie zamówienia publicznego i jest zwykłą, kolejną już ściemą zwiazaną z tym skandalicznym remontem!
Projekt rewaloryzacji zabytku bez tak zwanej mykologii czyli ekspertyzy zawilgocenia i zagrzybienia murów,sklepień,więźby dachowej itp. nie powinien być zapłacony i przyjęty do realizacji a przetarg na kopletny remont zabytku bez wykonania izolacji i osuszenia murów to już zwykła kpina!!! Ktoś sobie kpi z podatników i wydaje grube pieniądze na kolejne aneksy do projektu, aneksy do badań, aneksy do eksp... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 1

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 6 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 21 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 66 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!