sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Remont Centrum Kultury: Wysuszą klasztor

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2012, 19:50
Autor: (jsz)

 (archiwum)
(archiwum)

Remont Centrum Kultury będzie miał szerszy zakres, niż zakładano. Okazało się, że mury zabytkowego klasztoru niszczy wilgoć. Miasto szuka więc firmy, która podejmie się ich osuszenia.

Remont zabytku prowadzi firma Warbud. Niestety, kontrakt, jaki zawarła z miastem, nie obejmuje ochrony murów przed wilgocią.

– To dodatkowy zakres robót – przyznaje Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza. – Pociągnie to za sobą również dodatkowe koszty. Ich wysokość będziemy mogli określić dopiero po przetargu.

Remont CK trwa od jesieni 2009 roku. W czasie prac odkryto jednak szereg cennych elementów architektonicznych i archeologicznych. Zdecydowano się zmienić projekt. W rezultacie ekipy Warbudu opuściły plac budowy. Umowa z miastem nie przewidywała bowiem dodatkowych robót.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Anonim
Wrrr
War
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anonim
Anonim (30 marca 2012 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Doskonale wiem, co to PIP Mam na myśli bardziej wnikliwe kontrole na tej budowie Chyba tak doskonale orientujesz sie w sytuacji, bo pracujesz w tej firmie budowlanej, co ?
Rozwiń
Wrrr
Wrrr (29 marca 2012 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba niewiesz co to jest PIP, Państwowa Inspekcja Pracy czyli kontroluje pracodawców i pracowników zatrudnionych na budowie, z tego co wiem to często są tam kontrole chyba nawet w zeszłym tygodniu była i nie stwierdzono nieprawidłowości w prowadzonym prosesie budowlanym, co stawia w dobrym swietle wykonawcę. Nie zmienia to faktu że Warbud musi się męczyć z tak gównianym projektem i projektantami. Zdaje mi się że w nizłe g.. wdepneli wchodząc na budowe chociaż gdyby ktoś inny wygrł II przetarg to albo by skończyło sie na trzecim etapie albo była by powtórka z rozrywki tak jak z Teatrem w Budowie.
Rozwiń
War
War (29 marca 2012 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='anonim' timestamp='1333011813' post='615732']
Ta cała budowa to jeden wielki przekręt ... i PIP by się przydał - nie raz, nie dwa razy, ale wiele razy
[/quote]
Rozwiń
anonim
anonim (29 marca 2012 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta cała budowa to jeden wielki przekręt ... i PIP by się przydał - nie raz, nie dwa razy, ale wiele razy
Rozwiń
dosyć tych przekrętów
dosyć tych przekrętów (29 marca 2012 o 00:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To się nazywa dzielenie zamówienia publicznego i jest zwykłą, kolejną już ściemą zwiazaną z tym skandalicznym remontem!
Projekt rewaloryzacji zabytku bez tak zwanej mykologii czyli ekspertyzy zawilgocenia i zagrzybienia murów,sklepień,więźby dachowej itp. nie powinien być zapłacony i przyjęty do realizacji a przetarg na kopletny remont zabytku bez wykonania izolacji i osuszenia murów to już zwykła kpina!!! Ktoś sobie kpi z podatników i wydaje grube pieniądze na kolejne aneksy do projektu, aneksy do badań, aneksy do ekspertyz, aneksy do robót budowlanych......... Gdzie jest prokuratura, RIO, dlaczego tej budowy a zwłaszcza kuriozalnej dokumentacji projektowej nie skontrolował jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Od samego początku od wyboru projektantów z krakowskiej firmy CZEGEKO, którym jak się okazało "pomagał w pracy" wysoki urzędnik miejski ten temat śmierdzi korupcją na kilometry! Tak im pomagał że zapomnieli wykonać badania architektoniczne i konserwatorskie stanu istniejącego,"nie zauważyli" spękań sklepień ani nie stwierdzili obecności starych fresków i polichromii a teraz jak sie okazuje także "nie przewidzieli" zawilgocenia piwnic i wykoania izolacji przeciwwilgociowej murów. Ale nic się nie stało : aneksik i ekstra kasa czekają! Na biednego nie trafiło!!! Zapłacimy wszyscy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!