piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Remont przy ul. Podwale: Jak nie błędy formalne, to podejrzenie fałszerstwa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2012, 20:34
Autor: Dominik Smaga

 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Wciąż nie wiadomo, kiedy zacznie się remont budynku po dawnym Gimnazjum nr 12 przy ul. Podwale (na zdjęciu), do którego mają się wprowadzić miejscy urzędnicy. Do dziś magistrat nie zdołał rozstrzygnąć przetargu na wykonanie robót budowlanych.

Przetarg został ogłoszony w listopadzie ubiegłego roku. Stanęło do niego ponad 30 przedsiębiorstw zainteresowanych takim zleceniem. I choć oferty zostały otwarte 2 grudnia, to wyniku nie ma do dzisiaj.

– W tej sprawie zachodzi podejrzenie, że jeden z oferentów sfałszował dokumenty – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

– Niebawem odbędzie się kolejne spotkanie z prawnikami. Być może uda nam się w ciągu tygodnia rozstrzygnąć przetarg – dodaje. Nieoficjalnie wiadomo, że magistrat prawdopodobnie powiadomi o wszystkim prokuraturę.

Jeśli miastu uda się w końcu wybrać wykonawcę robót, to sam remont może potrwać cztery miesiące. Tyle czasu na pracę dostanie zwycięzca przetargu.

Nie wiadomo jednak, kiedy prace będą mogły się zacząć. A to dlatego, że jedna z decyzji magistratu będąca podstawą do przeprowadzenia remontu została unieważniona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Wszystko przez to, że decyzja została podpisana przez urzędnika, który nie miał stosownego upoważnienia.

Chodzi o Mirosława Hagemejera, dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta. Dopiero po czterech miesiącach pracy na tym stanowisku dostał od prezydenta upoważnienie do podpisywania w jego imieniu decyzji administracyjnych.

Gdy sprawa wyszła na jaw miasto powiadomiło o wszystkim Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które unieważniło w sumie ok. 200 decyzji podpisanych przez Hagemejera. Teraz procedurę trzeba zaczynać od nowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lublinianka
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lublinianka
lublinianka (8 lutego 2012 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ktoś w końcu odpowie finansowo i karnie za to, że przez tyle miesięcy dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta podpisywał decyzje? Kolejna decyzja jest unieważniona! To skandal! A ponoć podpisał około 200 takich "śmieci". Żenada...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!