sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Remont stadionu przy al. Piłsudskiego: Trwają prace na płycie

Dodano: 12 września 2016, 06:51
Autor: Dominik Smaga

Fot. Maciej Kaczanowski
Fot. Maciej Kaczanowski

Zaczęły się już zasadnicze prace na płycie stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Lada dzień ma się rozpocząć stawianie ścian nowego budynku, który będzie wkomponowany w trybunę. Gotowy może być jeszcze w tym roku.

Po pierwszych pracach ziemnych na płytę stadionu wkroczyła firma Tamex, odpowiedzialna za wykonanie sportowych nawierzchni przebudowywanego obiektu przy al. Piłsudskiego.

– Aktualnie trwają prace przy odwodnieniu płyty. Potem montowana będzie instalacja nawadniająca – informuje Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Na głównej płycie planowana jest kauczukowa, ośmiotorowa bieżnia okólna, urządzenia do rzutu młotem, dyskiem, oszczepem, do skoku wzwyż i o tyczce, skoku w dal i trójskoku.

Zakończyły się już zasadnicze przygotowania do wzniesienia nowego budynku, który znajdzie się pod trybuną. – Cały obszar pod budynek został już wzmocniony palami, założone zostało zbrojenie i zalane betonem – wylicza Szczepańska. – Teraz przygotowujemy się do rozpoczęcia prac związanych z układaniem części posadzkowej i stawiania ścian.

Nowy budynek będzie mieć dwie kondygnacje. Znajdą się w nim szatnie, toalety dla widzów, pomieszczenia dla lekarzy, sędziów i kontroli antydopingowej. Na wyższym poziomie przewidziano stanowiska komentatorskie. Nie jest wykluczone, że budynek będzie gotowy jeszcze w tym roku.

– Wszystko zależy od pogody – mówi Szczepańska. I przyznaje, że wykonawca (konsorcjum firm Budimex i Tamex) musi się spieszyć, bo termin zakończenia robót został skrócony, by miasto nie straciło dofinansowania od ministra sportu.

Trybuna nowego stadionu pomieścić ma blisko 1400 kibiców.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje stadion
bleeee
Ta
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bleeee
bleeee (22 września 2016 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
moze lepiej drogi robic zamiast kolejny stadion, problem w tym ze  w lublinie nie ma druzyn nawet ...
Jaki kolejny stadion, widzisz róznice między boiskiem piłakrskim a stadionem lekkoateltycznym? Wstyd tylko, żeby w takim mieście robić widownię na 1400 osób a z tymi drużynami na stadionie lekkoatletycznym, to już z litości się nie wypowiem, bo widze poziom naszej byłej pami minister od sportu, kto wylosował te drużyny? a inwestycji drogowych jest akurat teraz dużo prowadzonych...
Rozwiń
Ta
Ta (12 września 2016 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oni już to wzięli za prawie 100% kosztorysu inwestorskiego, to są i tak z 8 mln na plusie. Dziwnym trafem po 100 pytań i odpowiedzi, 2 skargach do KIO na zapisy o nawierzchni Tamexu, złożono tylko 1 ofertę:)
Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2016 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
moze lepiej drogi robic zamiast kolejny stadion, problem w tym ze w lublinie nie ma druzyn nawet ...
Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2016 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakie sa wasze typowania? Na dotychczasowych inwestycjac miejsckich realizowanych przez tego samego wykonawcę zawsze wystąpują prace dodatkowe mna kilkanaście procent wartości kosztorysu. Ile dopłacimy na "prace niezbędne" do tego obiektu? 2-3-4 mln zł?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!