sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Remont ul. Filaretów: Teraz finisz, później poprawki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2013, 16:13
Autor: Dominik Smaga

 (Dominik Smaga)
(Dominik Smaga)

W końcowy etap wchodzi przedłużający się remont wiaduktu na ul. Filaretów. Od niego zależy, jak prędko otwarta zostanie druga jezdnia dwupasmówki

Oba wiadukty miały być gotowe do końca października, ale w trakcie prac okazało się, że do zrobienia jest więcej niż przewidywała to dokumentacja. – Sama konstrukcja jest praktycznie skończona, wykonawca zaczął skręcać balustrady – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Równocześnie zaczną się prace przy nawierzchni na wiadukcie.

Teraz to od ekipy pracującej właśnie przy wiadukcie zależy to, jak szybko zacznie się układanie ostatnich warstw asfaltu na drugiej, wciąż nieczynnej jezdni. Miasto nadal twierdzi, że asfalt może być gotowy jeszcze w tym tygodniu. I wtedy zaczęłaby się procedura odbioru robót od wykonawcy. I wytykania mu usterek.

Bo uwag do budowy jest niemało. Piesi wytykają m.in. to, że na niewielkim odcinku zapadł się dopiero co ułożony chodnik na wysokości os. Ruta, niedaleko ronda. W innym miejscu na nowej ścieżce tworzy się kałuża, dalej asfalt ścieżki wygląda na nazbyt spękany, a w pobliżu kładki dla pieszych widać, że nawierzchnia ścieżki rowerowej była już zrywana i układana na nowo.

Ze wskazywaniem niedoróbek miasto czeka do zakończenia wszelkich prac. – Jeśli wykonawca zgłosi nam zakończenie robót, wtedy przystąpimy do ich odbioru – mówi Kieliszek. Zapewnia też, że wyśmiewane przez kierowców i pieszych przejście, po którego obu stronach są barierki, już niedługo będzie wyglądało inaczej. – Fragment bariery zostanie odkręcony.

Jak dotąd nie zakończyły się jeszcze procedury przejęcia przez miasto ulicy przebudowywanej na innym odcinku: od ul. Zana do Głębokiej. Na jaw wyszły tam niedociągnięcia, które wykonawca musiał usunąć. – W kilku miejscach nierówna była kostka, wyszczerbione były też niektóre krawężniki, brakowało numerów na nowych słupach – wylicza Kieliszek.

Po zakończeniu przebudowy odcinka od Zana do Głębokiej miasto zleciło też dodatkowe prace, nie ujęte w pierwotnej dokumentacji. To montaż barierek oddzielających jezdnię od ścieżki rowerowej koło kościoła, a także instalacja przed przejazdami rowerowymi przez skrzyżowania specjalnych uchwytów, których będą mogli przytrzymywać się rowerzyści czekający na zielone światło.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kemor
Iza
:)
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kemor
kemor (13 listopada 2013 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czytam te wypociny Kieliszka, ale dalej nie wiem dlaczego trolejbusy linii 152 nie wróciły na swoją właściwą trasę ??

Panie "flaszka" czy pan już ma kaca czy dopiero pan pije ? Otóż ja  cierpliwie czekam, że remont będzie trwał długo bo jak nie ma świateł to żadna strona nie stoi na  skrzyżowaniu a Pan Kieliszek uważam, że mówi prawdę  i robota jest wykonana na  "PIĄTKĘ " Ja jeżdżę codziennie i miło oko zatrzymać a maruderów nic nie wiedzących a udających "mondrych "nigdy nie jest brak

Rozwiń
Iza
Iza (12 listopada 2013 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znalazłam stronę gdzie można lokalizować osoby po numerze telefonu.
http://fw.pl/elokalizacja
Rozwiń
:)
:) (12 listopada 2013 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czytam te wypociny Kieliszka, ale dalej nie wiem dlaczego trolejbusy linii 152 nie wróciły na swoją właściwą trasę ??

Bo tylu urzędników nad tym pracowało , że zapomnieli uwzględnić wraz z przebudową ulicy , przebudowę sieci trakcyjnej dla trolejbusów , tak żeby mogły skręcić bezpiecznie z ulicy Głębokiej w ulicę Filaretów i zatrzymać się w zatoce przystankowej.

Rozwiń
sisi
sisi (12 listopada 2013 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czytam te wypociny Kieliszka, ale dalej nie wiem dlaczego trolejbusy linii 152 nie wróciły na swoją właściwą trasę ??

A ja cieszę się, że trolejbusy linii 152 jeżdżą przez ul. Wileńską. Mam nadzieję, ze tak już zostanie :)

Rozwiń
my
my (12 listopada 2013 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Smaga

Skieruj Pan swoje siły w innym kierunku, bo tu tylko kulą w płot.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!