czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Remont ul. Lwowskiej. Każdego dnia jeździmy w inną stronę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 sierpnia 2012, 22:50
Autor: Dominik Smaga

Ul. Lwowska. Wczoraj samochody mogły poruszać się tylko od strony śródmieścia w kierunku al. Andersa
Ul. Lwowska. Wczoraj samochody mogły poruszać się tylko od strony śródmieścia w kierunku al. Andersa

Za nami pierwszy dzień z jednokierunkową ul. Lwowską. O ile wczoraj jechaliśmy tylko w stronę al. Andersa, o tyle dziś droga będzie otwarta tylko w stronę Ruskiej.

Ruch na ulicy jest ograniczony, bo drogowcy pracują tu przy układaniu nowej nawierzchni. Roboty nie są jednak prowadzone na całej szerokości ulicy, ale raz na jednej, raz na drugiej połówce jezdni. Na pierwszy ogień poszły oba pasy prowadzące od ul. Okrzei do ronda na skrzyżowaniu z ul. Ruską i Podzamcze.

Wczoraj nie można było tędy przejechać, a samochody mogły poruszać się tylko od strony śródmieścia w kierunku al. Andersa. Choć to ważna arteria, to zamieszanie nie było tak duże, jak można by się obawiać.

Dziś pojedziemy inaczej. We wtorek i czwartek zamknięty będzie przejazd w kierunku od ronda Mohyły do al. Andersa. Zamknięty będzie też wjazd i wyjazd z ul. Kalinowszczyzna. Natomiast jutro znów ma być tak jak wczoraj: Lwowską pojedziemy tylko od śródmieścia. Niezmienna każdego dnia pozostaje trasa objazdu: przez ul. Podzamcze, Walecznych i al. Andersa.

– W piątek ruch na ul. Lwowskiej ma się już odbywać w obu kierunkach – zapowiada Mariusz Gorajek z lubelskiego oddziału firmy Strabag, która na zlecenie Zarządu Dróg i Mostów prowadzi roboty na Lwowskiej. Tego dnia zamknięty będzie za to wlot w ul. Kalinowszczyzna. Dopiero w sobotę będziemy mogli przejechać każdą ulicą w każdą stronę.

Każdego dnia obowiązywać mają te same objazdy dla linii autobusowych i to w obu kierunkach. – Nie chcieliśmy wprowadzać dodatkowego zamieszania zmieniając co dzień objazdy. Poza tym wykonawca robót podkreślał, że bez autobusów na Lwowskiej będzie mu się pracowało lepiej – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Linie 6, 10, 11, 32, 34, 39, 47, 57 i N3 omijają ul. Lwowską jadąc przez Podzamcze, Walecznych i Andersa, linie 1, 2 i 22 zamiast przez ul. Kalinowszczyzna kursują w obie strony przez al. Tysiąclecia, zaś linia 16 kończy bieg na al. Unii Lubelskiej.

Remont ul. Lwowskiej nie ograniczy się tylko do położenia nowej nawierzchni. Na przejściu koło ul. Kalinowszczyzna powstała wysepka na środku jezdni. Asfalt ma zastąpić betonowe płyty na chodniku nad przejściem podziemnym w ciągu ul. Krzemienieckiej. Pozostałe chodniki nie będą odnawiane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!