środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Remonty dróg w Lublinie: Duże utrudnienia aż do końca wakacji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2011, 19:21
Autor: Dominik Smaga

Za tydzień pożegnamy się z jazdą przez ul. 3 Maja. Do końca wakacji ruch będzie kierowany na objazdy wąskimi ulicami śródmieścia. Równocześnie na taki sam czas zamknięty będzie odcinek Drogi Męczenników Majdanka, co utrudni wyjazd z Felina.

23 czerwca zamknięta zostanie ul. 3 Maja na odcinku od Chmielnej do Cichej. – Ruch będzie skierowany przez ul. I Armii Wojska Polskiego, Ogrodową, Czechowską i Lubomelską do ronda – zapowiada Alina Zalewska z Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta.

– Możliwy będzie też przejazd przez ul. Wieniawską do Lubomelskiej – dodaje. Alternatywa to przejazd Wiaduktem Poniatowskiego. Tak ma być do końca wakacji.

Kursujące przez ul. 3 Maja linie autobusowe trafią na objazdy.

Linie 2, 10, 18, 31 i 32 pojadą Krakowskim Przedmieściem na wprost do ul. Kapucyńskiej, a dalej przez pl. Wolności, Bernardyńską, Wyszyńskiego, Królewską, Lubartowską i Tysiąclecia. W drugą stronę pojadą Wodopojną i Świętoduską. Linie 26 i 40 mają kursować przez al. Długosza, Leszczyńskiego, Czechowską, Lubomelską, rondo Kuklińskiego i Północną.

Linia 39 ominie Hempla jadąc z Narutowicza przez pl. Wolności, Bernardyńską, Królewską i Lubartowską, a wróci przez Wodopojną. Natomiast linia 57 trafi na objazd przez al. Długosza, ul. Leszczyńskiego, Czechowską, Lubomelską, rondo Kuklińskiego i al. Solidarności.

Na stronie internetowej mpk.lublin.pl są już rozkłady tych linii uwzględniające przystanki na trasach objazdowych.

24 czerwca zamknięty zostanie krótki odcinek Drogi Męczenników Majdanka koło planowanego skrzyżowania z nowym odcinkiem ul. Grygowej. Trzeba tu m.in. ułożyć nową kanalizację burzową i zbudować rondo. Potrwa to do końca sierpnia.

– Ruch w stronę Felina zostanie skierowany przez Drogę Męczenników Majdanka, Grabskiego, Wylotową, Witosa i Doświadczalną. Jadący od strony Świdnika przez Drogę Męczenników Majdanka dotrą tylko do ul. Dobrzańskiego. Chcąc jechać do śródmieścia, mogą skręcić wcześniej w ul. Doświadczalną, a stamtąd w lewo w Witosa. Ten manewr będzie jednak utrudniony, więc lepiej od razu wjechać w al. Witosa – radzi Zalewska.

– Trolejbusy będą kursować bez przeszkód. Autobusowa linia 47 zostanie skrócona do pętli na Majdanku – zapowiada Tomasz Siedlecki z Zarządu Transportu Miejskiego. Linie 21, 23 i 28 jadąc w stronę Felina będą skręcać z Drogi Męczenników Majdanka w lewo w ul. Grabskiego, a później al. Witosa, a w przeciwnym kierunku pojadą al. Witosa i ul. Krańcową.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
jacek
1,2,3
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 czerwca 2011 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='art' timestamp='1308091692' post='489656']
PROSZĘ O NAPRAWĘ JAK NAJWIĘKSZEj ILOŚCI NAWIERZCHNI ULIC - DZIĘKUJĘ !!!!!
[/quote]

Popieram, zwłaszcza ul. Męczenników Majdanka od ul. Krańcowej do granic miasta. 30 lat tylko łatana, same dziury.
Rozwiń
jacek
jacek (15 czerwca 2011 o 07:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy nowa nawierzchnia na torze przeszkód (czytaj Drodze Męczenników Majdanka)?
Rozwiń
1,2,3
1,2,3 (15 czerwca 2011 o 06:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli objazdy, dla niektórych linii, to warto aby zrobić dodatkowy przystanek przy ul. Wyszyńskiego ( przy seminarium)!!!
Rozwiń
art
art (15 czerwca 2011 o 00:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PROSZĘ O NAPRAWĘ JAK NAJWIĘKSZEj ILOŚCI NAWIERZCHNI ULIC - DZIĘKUJĘ !!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!