Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2010 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Remonty dróg w Lublinie. Gdzie będzie nowy asfalt

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 23 A A

Bardzo krótka jest lista ulic, które Ratusz ma solidnie odnowić po zimowych zniszczeniach, kładąc na nich nowy asfalt. Urzędnicy wyjaśniają, że nie wszędzie zdążyliby z większymi naprawami… przed kolejną zimą. Dlatego w większości przypadków czeka nas łatanie starych łat nowymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To że ostatnia zima była wyjątkowo bezlitosna dla lubelskich dróg w wielu miejscach widać do dzisiaj. Choć nie ma wielkich, głębokich wyrw, to po niektórych ulicach jeździ się fatalnie.

– Na przykład po Łęczyńskiej – mówi Tomasz Banach, mieszkaniec Kalinowszczyzny. – Tam trzeba bardzo mocno trzymać kierownicę, bo po prostu sama ucieka z rąk na tych wybojach.

Ratusz już wcześniej zapowiedział, że w tych miejscach, gdzie nawierzchnia ucierpiała najbardziej, będzie zastanawiać się nad nieco poważniejszą naprawą asfaltu. Urzędnicy sami przyznali, że kładzenie nowych łat na tych, które były położone już wcześniej, nie jest rozwiązaniem najlepszym. I to, że w niektórych miejscach największy sens ma tylko ułożenie nowej nawierzchni na całej szerokości jezdni.

Do takich robót od razu wytypowane zostało duże rondo koło Makro. Na ostatniej sesji, na wniosek prezydenta, radni zabezpieczyli na to fundusze w miejskiej kasie. Nowy asfalt ma się pojawić na całym skrzyżowaniu, a także na znajdującym się tuż obok fragmencie ul. Chemicznej oraz zjeździe ze skrzyżowania w stronę Hutniczej. Taki sam remont przejść ma odcinek Mełgiewskiej od skrzyżowania z ul. Andersa do Tysiąclecia. I jeśli chodzi o duże ulice, to by było na tyle.

Wyboista Łęczyńska nie ma szczęścia. – Przewidywaliśmy jej dużą naprawę, ale z tym może być problem – wyjaśnia Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. – Do tych robót potrzeba większej dokumentacji i możemy po prostu nie zdążyć ze wszystkim w tym roku – dodaje. Oznacza to, że jezdnia musi czekać do kolejnej wiosny.

– Boję się, że wtedy będzie można na niej tylko zasiać pietruszkę, bo rozpadnie się w pył – ironizuje Banach.
Pecha ma również ul. Krochmalna. Tu poważniejszego remontu również nie będzie. Ratusz zapowiada tylko, że postara się coś zrobić z tą jezdnią przy okazji remontu kanalizacji. Ale będzie to tylko częściowa naprawa.

Wśród mniejszych ulic asfalt ma być całkowicie wymieniony jedynie na ul. Obrońców Pokoju od Plazy do Uniwersyteckiej oraz na Uniwersyteckiej od Obrońców Pokoju do Skłodowskiej.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Myszka~ / 31 maja 2010 o 14:26
Witam cały czas śledze ze stolicy co się dzieje w Lublinie i okolicy nadal wierze i mam nadzieje że w końcu polacy dostrzegą co w naszym regionie jest naprawde super i że Lubelszczyzna nie jest biedna ludzie musimy sobie pomóc by z tego bagna wyjść nie moge słuchać cały czas że motor nie ma pieniedzy świdnik, ze wyrzucają ludzi z pracy cały czas coś sie zle dzieje mam tak w głowie juz pomieszane ze chodzac po sklepach wybieram tylko produkty z lubelskiego nic wiecej a przecierz mieszkalem na starówie i śródmieściu i wiem ze sa ludzie któzi chca pomoc a my pomóżmy im?
takie piekne plakaty sa w wawie o lubelszczyznie ratujmy nasze miasta i na dobicie jeszcze te pkp zawiodło?
Ratujmy się
Witam cały czas śledze ze stolicy co się dzieje w Lublinie i okolicy nadal wierze i mam nadzieje że w końcu polacy dostrzegą co w naszym regionie jest naprawde super i że Lubelszczyzna nie jest biedna ludzie musimy sobie pomóc by z tego bagna wyjść nie moge słuchać cały czas że motor nie ma pieniedzy świdnik, ze wyrzucają ludzi z pracy cały czas coś sie zle dzieje mam tak w głowie juz pomieszane ze chodzac po sklepach wybieram tylko produkty z lubelskiego nic wiecej a przecierz mieszkalem na starówie i śródmieściu i wiem ze sa ludzie któzi c... rozwiń
Avatar
Zamość górą / 31 maja 2010 o 14:00
Tymczasem w Zamościu ponad 500 mln zł wykorzystanych z UE a zadłużenie miasta tylko 6 mln zł .W tym roku większa ilość remontów ulic niż w Lublinie ,a porównajcie sobie liczbę ludności , i budżet .
Avatar
Cancer / 31 maja 2010 o 13:06
Planowanie remontów ulic w Lublinie przypomina do złudzenia chór chłopów z "Indyka" S. Mrożka: "może byśmy tak coś zaorali... iii"
Zastanawiam się czy to takie trudne ustanowić coroczną, stałą, minimalną kwotę w budżecie na remonty (przebudowę) ulic. Lublin stać na remont przynajmniej 2 km głównych ulic rocznie. Zamiast tego, ni z gruszki ni z pietruszki, wyskoczył wątpliwej potrzeby remont ul. Obrońców Pokoju. Na inne, poważniejsze nie ma nawet dokumentacji (Janicki:"Do tych robót potrzeba większej dokumentacji"). Jak tu mówić o remontach (nawet gdyby znalazły się fundusze) skoro nie są one przygotowane dokumentacyjnie. Tu tłumaczenia brakiem środków nie ma, to jest skandaliczna niekompetencja.
Planowanie remontów ulic w Lublinie przypomina do złudzenia chór chłopów z "Indyka" S. Mrożka: "może byśmy tak coś zaorali... iii"
Zastanawiam się czy to takie trudne ustanowić coroczną, stałą, minimalną kwotę w budżecie na remonty (przebudowę) ulic. Lublin stać na remont przynajmniej 2 km głównych ulic rocznie. Zamiast tego, ni z gruszki ni z pietruszki, wyskoczył wątpliwej potrzeby remont ul. Obrońców Pokoju. Na inne, poważniejsze nie ma nawet dokumentacji (Janicki:"Do tych robót potrzeba większej dokumentacj... rozwiń
Avatar
K.M. / 31 maja 2010 o 12:09
Lublin umiera. Niedługo będziemy mieli taki sam stan dróg jak na Ukrainie- na Białorusi jest znacznie lepiej niż w lubelskiem. Niestety nowe wybory i nowe władze nic nie zmienią. Będzie " po co zganiałeś te muchy - TE JUŻ BYŁY NAJEDZONE !!!!!!!!!!!!!!! "
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 11:47
o tak oni z nas tak się śmieją hahahahahahah może wysłac ich do normalnej pracy , wiekszosc z nich załatwi sobie posadki jak były - pruszkowski kasę ma za to że siedzi do 15 -ej NIC NIE ROBI bogaty ten Lublin
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 11:41
NIECH KTOS PODA LISTE NASZYCH RADNYCH MOZE COS O NICH WIEMY - CO ROBIĄ DLA MIASTA
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 11:26
Cyrk na kółkach i tyle. Głosowałam na jaśnie wielmożnego dr Wasilewskiego i mam wyrzuty sumienia jak cholera. Mogłabym chociaż mieszkać koło pana prezydenta, przynajmniej drogę dojazdową do domu miałabym prostą. A tak w samochodzie, który 2 lata temu był w stanie idealnym, teraz wszystko trzeszczy i pewnie zacznie niedługo odpadać. Niestety zaczynam wątpić w to, że w Lublinie są ludzie, którzy naprawdę chcą coś robić dla miasta.
Avatar
mm / 31 maja 2010 o 11:00
Po jaką cholerę wymieniać na wierzchnie na mełgiewskiej?
Avatar
Przypominający / 31 maja 2010 o 10:40
A co z ul. Głuską ? Było tyle szumu jeszcze pół roku temu i nagle znowu cisza, a wybory tuż, tuż
Avatar
k / 31 maja 2010 o 10:36
USZKODZILEŚ CZĘŚĆ ZAWIESZENIA ? ZANIES POD DRZWI DYR WYDZIALU DRÓG W URZEDZIE MIASTA PRZY UL WIENIAWSKIEJ
Avatar
~Myszka~ / 31 maja 2010 o 14:26
Witam cały czas śledze ze stolicy co się dzieje w Lublinie i okolicy nadal wierze i mam nadzieje że w końcu polacy dostrzegą co w naszym regionie jest naprawde super i że Lubelszczyzna nie jest biedna ludzie musimy sobie pomóc by z tego bagna wyjść nie moge słuchać cały czas że motor nie ma pieniedzy świdnik, ze wyrzucają ludzi z pracy cały czas coś sie zle dzieje mam tak w głowie juz pomieszane ze chodzac po sklepach wybieram tylko produkty z lubelskiego nic wiecej a przecierz mieszkalem na starówie i śródmieściu i wiem ze sa ludzie któzi chca pomoc a my pomóżmy im?
takie piekne plakaty sa w wawie o lubelszczyznie ratujmy nasze miasta i na dobicie jeszcze te pkp zawiodło?
Ratujmy się
Witam cały czas śledze ze stolicy co się dzieje w Lublinie i okolicy nadal wierze i mam nadzieje że w końcu polacy dostrzegą co w naszym regionie jest naprawde super i że Lubelszczyzna nie jest biedna ludzie musimy sobie pomóc by z tego bagna wyjść nie moge słuchać cały czas że motor nie ma pieniedzy świdnik, ze wyrzucają ludzi z pracy cały czas coś sie zle dzieje mam tak w głowie juz pomieszane ze chodzac po sklepach wybieram tylko produkty z lubelskiego nic wiecej a przecierz mieszkalem na starówie i śródmieściu i wiem ze sa ludzie któzi c... rozwiń
Avatar
Zamość górą / 31 maja 2010 o 14:00
Tymczasem w Zamościu ponad 500 mln zł wykorzystanych z UE a zadłużenie miasta tylko 6 mln zł .W tym roku większa ilość remontów ulic niż w Lublinie ,a porównajcie sobie liczbę ludności , i budżet .
Avatar
Cancer / 31 maja 2010 o 13:06
Planowanie remontów ulic w Lublinie przypomina do złudzenia chór chłopów z "Indyka" S. Mrożka: "może byśmy tak coś zaorali... iii"
Zastanawiam się czy to takie trudne ustanowić coroczną, stałą, minimalną kwotę w budżecie na remonty (przebudowę) ulic. Lublin stać na remont przynajmniej 2 km głównych ulic rocznie. Zamiast tego, ni z gruszki ni z pietruszki, wyskoczył wątpliwej potrzeby remont ul. Obrońców Pokoju. Na inne, poważniejsze nie ma nawet dokumentacji (Janicki:"Do tych robót potrzeba większej dokumentacji"). Jak tu mówić o remontach (nawet gdyby znalazły się fundusze) skoro nie są one przygotowane dokumentacyjnie. Tu tłumaczenia brakiem środków nie ma, to jest skandaliczna niekompetencja.
Planowanie remontów ulic w Lublinie przypomina do złudzenia chór chłopów z "Indyka" S. Mrożka: "może byśmy tak coś zaorali... iii"
Zastanawiam się czy to takie trudne ustanowić coroczną, stałą, minimalną kwotę w budżecie na remonty (przebudowę) ulic. Lublin stać na remont przynajmniej 2 km głównych ulic rocznie. Zamiast tego, ni z gruszki ni z pietruszki, wyskoczył wątpliwej potrzeby remont ul. Obrońców Pokoju. Na inne, poważniejsze nie ma nawet dokumentacji (Janicki:"Do tych robót potrzeba większej dokumentacj... rozwiń
Avatar
K.M. / 31 maja 2010 o 12:09
Lublin umiera. Niedługo będziemy mieli taki sam stan dróg jak na Ukrainie- na Białorusi jest znacznie lepiej niż w lubelskiem. Niestety nowe wybory i nowe władze nic nie zmienią. Będzie " po co zganiałeś te muchy - TE JUŻ BYŁY NAJEDZONE !!!!!!!!!!!!!!! "
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 11:47
o tak oni z nas tak się śmieją hahahahahahah może wysłac ich do normalnej pracy , wiekszosc z nich załatwi sobie posadki jak były - pruszkowski kasę ma za to że siedzi do 15 -ej NIC NIE ROBI bogaty ten Lublin
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 11:41
NIECH KTOS PODA LISTE NASZYCH RADNYCH MOZE COS O NICH WIEMY - CO ROBIĄ DLA MIASTA
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 11:26
Cyrk na kółkach i tyle. Głosowałam na jaśnie wielmożnego dr Wasilewskiego i mam wyrzuty sumienia jak cholera. Mogłabym chociaż mieszkać koło pana prezydenta, przynajmniej drogę dojazdową do domu miałabym prostą. A tak w samochodzie, który 2 lata temu był w stanie idealnym, teraz wszystko trzeszczy i pewnie zacznie niedługo odpadać. Niestety zaczynam wątpić w to, że w Lublinie są ludzie, którzy naprawdę chcą coś robić dla miasta.
Avatar
mm / 31 maja 2010 o 11:00
Po jaką cholerę wymieniać na wierzchnie na mełgiewskiej?
Avatar
Przypominający / 31 maja 2010 o 10:40
A co z ul. Głuską ? Było tyle szumu jeszcze pół roku temu i nagle znowu cisza, a wybory tuż, tuż
Avatar