poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Remonty dróg w Lublinie (lista, terminy)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2012, 20:48
Autor: Dominik Smaga

Uwaga kierowcy. Do końca sierpnia odnowiona ma być ul. Koncertowa na odcinku między ulicą Braci Wien
Uwaga kierowcy. Do końca sierpnia odnowiona ma być ul. Koncertowa na odcinku między ulicą Braci Wien

Kiedy i gdzie znikną wyboje na lubelskich ulicach?

Najwcześniej zacznie się remont ul. Lwowskiej. Drogowcy mają odnowić liczący ok. 500 m odcinek od ronda Mohyły (przy skrzyżowaniu z ul. Ruską) do wjazdu w ul. Okrzei. Prace nie ograniczą się do położenia nowego asfaltu. Na środku przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Kalinowszczyzna pojawi się wysepka. Chodniki nie będą remontowane, z wyjątkiem odcinka nad przejściem podziemnym w ciągu ul. Krzemienieckiej, gdzie betonowe płyty zastąpi asfalt.

• Do końca sierpnia odnowiona ma być ul. Koncertowa (między Braci Wieniawskich a al. Kompozytorów Polskich). Zarząd Dróg i Mostów właśnie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie tego remontu. – Obejmie on jezdnię i zatoki przystankowe – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta i zastrzega, że nie powstanie tu ścieżka rowerowa. – Musiałoby się to odbyć kosztem miejsc parkingowych.

Ścieżka może być wydzielona na dalszym odcinku jezdni (od al. Kompozytorów Polskich do ul. Zelwerowicza). Przetarg na ten remont ma być ogłoszony lada dzień. Nie wiadomo jeszcze, co będzie z samym skrzyżowaniem koło Lidla. Docelowo ma tu powstać rondo, a inwestor, który postawił tu sklep, ma się dołożyć do jego budowy. Termin rozpoczęcia przebudowy skrzyżowania, to coś co nie jest jeszcze pewne.

• Niebawem będą następne przetargi. To kolejno: remont ul. Paderewskiego, Harnasie i Symfonicznej, a także odnowienie chodników wzdłuż Lubartowskiej (na długim odcinku od al. Solidarności do Unickiej).

• Większych utrudnień w ruchu przysporzy zaplanowany na to lato remont nawierzchni al. Solidarności pomiędzy przebudowanym niedawno skrzyżowaniem z ul. Dolną 3 Maja i Prusa a rondem przy ul. Lubomelskiej i al. Kompozytorów Polskich.

• Do końca sierpnia (przy okazji rozbudowy trakcji trolejbusowej) przebudowane ma być skrzyżowanie Lubartowskiej, Unickiej, Obywatelskiej i al. Spółdzielczości Pracy.

• Dalej na liście jest remont ulic Urmowskiego i Mieszka I, a później chodniki w kwartale ulic: Czwartaków, Godebskiego, Langiewicza i Weteranów.

• W sierpniu wyremontowana ma być też staromiejska ul. Furmańska (koło piekarni Kuźmiuka) oraz chodniki wzdłuż ul. Radziszewskiego i Akademickiej.

• W toku jest też przetarg na remont Diamentowej od skrzyżowania z Medalionów do Olszewskiego, przy okazji którego powstać ma nowy chodnik między Romera a Samsonowicza.

– Natomiast na październik zakładamy remont wiaduktu nad al. Smorawińskiego między Lipińskiego i Kiepury – zapowiada Kieliszek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mario
Yoda
makataka
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mario
Mario (11 czerwca 2012 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brdzo dobrze, że są remontowane ulice. Przyglądając się tegorocznym planom remontów ulic to z całym szacunkiem dla "włodarzy" Miasta Lublina muszę stwierdzić, że ulce I. Paderewskiego, Harnasie, Mieszka I, Symfoniczna, L. Urmowskiego nie są jeszcze w złym stanie i co ważniejsze nie są to główne ulice Lublina!
Cały czas mam nadzieję, że zgodnie z wczśniejszymi planami zostanie wykonany remont ul. Łęczyńskiej i ul. Filaretów (odcinek między ul. T. Zana a ul. Głęboką).
Priorytetem remontów powinny być ( te w najgorszym stanie) ulice, po których poruszają się autobusy i trolejbusy czyli Al. Racławickie, ul. Droga Męczenników Majdanka, ul. Fabryczna, ul. Łęczyńska ul. Armii Krajowej, ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Filaretów, Al. Zygmuntowskie, ul. G. Narutowcza.
Rozwiń
Yoda
Yoda (11 czerwca 2012 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy remont Al. Racławiskich?? Aż w nowych autobusach i trolejbusach rozwali się zawieszenie?

Poza tym, remonty dróg powinny być przeporowadzane kompleksowo i porządnie. Jak przeprowadza się remont jakiejś ulicy to powinien on obejmować wymianę nawierzchni, lamp ulicznych, budowę nowych chodników i scieżek rowerowych i odnowę pasów zieleni i dotyczyć ulicy na całej długości. Tymczasem remonty w Lublinie przeprowadzane są doraźnie, byle jak i bez sensu - tu wyremontuje się 300 metrów ulicy, tam sam wiadukt, tu poprawimy krawężniki a w jeszcze innym miejscu poprawimy sam chodnik - tak wygląda postępowanie lubelskiego urzędu miasta ws. remontów i jak popatrzy się na efekt końcowy - co zostało zrobione - to okazuje się, ze w mieście jest jeden wielki bajzel.
Rozwiń
makataka
makataka (11 czerwca 2012 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy tego odcinka al. Solidarnosci to nie mozna bylo wyremontowac w zeszlym roku, przy okazji remontu skrzyzowania z 3-go maja...
Rozwiń
Bartosz
Bartosz (11 czerwca 2012 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cenzura wraca?
Przecież mój komentarz nie był ani obraźliwy ani nie na temat a merytoryczny.
Dlaczego został usunięty?
Rozwiń
hjg
hjg (11 czerwca 2012 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może by tak głuską! jst okropna
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!