sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Remonty dróg w Lublinie: Sprawdź, gdzię będą utrudnienia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2011, 18:07
Autor: Dominik smaga

W przyszłym tygodniu czekają nas spore utrudnienia w ruchu. Sprawdź, jak sobie radzić w mieście (Bar
W przyszłym tygodniu czekają nas spore utrudnienia w ruchu. Sprawdź, jak sobie radzić w mieście (Bar

Zaczynają się kolejne etapy remontów i przebudów lubelskich ulic. Będzie dużo zamieszania w rejonie Kalinowszczyzny, na ul. 3 Maja i koło Dworca Głównego PKP. A jeśli ociągający się z pracami wykonawca przebudowy skrzyżowania na al. Solidarności dotrzyma słowa, to również i tam.

>> Przetestuj nową wersję portalu - beta.dziennikwschodni.pl<<<

3 Maja, Radziwiłłowska

Już w sobotę ul. Radziwiłłowska zostanie zamknięta dla ruchu na całej długości: od ul. 3 Maja aż do ul. Staszica. W tym czasie drogowcy mają układać ostatnią, wierzchnią warstwę asfaltu. Potrwa to jeden dzień. Za to we wtorek czeka nas niespodzianka.

Jedyny dostępny dla kierowców odcinek ul. 3 Maja zostanie zamknięty dla ruchu. Szlabany staną już przy Krakowskim Przedmieściu. A ul. I Armii Wojska Polskiego będzie drogą ślepą z wjazdem i wyjazdem od strony Ewangelickiej.

Ale dostaniemy kiepską namiastkę bardzo popularnego wyjazdu z Radziwiłłowskiej w Krakowskie Przedmieście. Z ul. Radziwiłłowskiej będzie można skręcić w lewo w wąską uliczkę o nazwie plac Litewski (biegnącą wzdłuż budynków UMCS i hotelu Europa przy postoju taksówek). Z tej trasy będą mogły jednak korzystać tylko auta osobowe. Dojazd do ul. Cichej zapewniony będzie od ul. Radziwiłłowskiej.

15 sierpnia w centrum

W świąteczny poniedziałek, na dobry początek na blisko pół dnia (godz. 7–13.30) pożegnamy się z biegnącym wzdłuż pl. Litewskiego odcinkiem Krakowskiego Przedmieścia (między Kołłątaja a Sezamem). Tymczasem właśnie tędy wiedzie główna trasa objazdów linii autobusowych omijających zamkniętą ul. 3 Maja. Linie 2, 3, 4, 10, 13, 18, 31, 32 i 55 mają w obie strony kursować przez Hempla. Natomiast linia 7 do Hempla dojedzie po staremu, natomiast w powrotną drogę wyruszy przez Kołłątaja, Krakowskie Przedmieście, Lipową, Okopową i Narutowicza.

W tym czasie na placu będą uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego.

Skrzyżowanie Młyńska-Dworcowa

Robotnicy pracujący przy podziemnych sieciach na odcinku Młyńskiej koło skrzyżowania Gazowej z Krochmalną dotrą do skrzyżowania z Dworcową. Przejazd Młyńską od Dworcowej do Krochmalnej nadal będzie niemożliwy.

To nie jedyny problem, bo na samym skrzyżowaniu będzie bardzo wąsko. Ale, na szczęście, wykonawca robót zarzeka się, że nie ma mowy o całkowitym uniemożliwieniu skrętu. A nocami, gdy ruch jest mniejszy, jezdnia ma być jeszcze bardziej zwężana.

Takie utrudnienia mają trwać od wtorku, 16 sierpnia, do piątku, 19 sierpnia.

Także tu prace spowodują zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy jadące w kierunku Dworca Głównego PKP zostaną skierowane na objazd przez ul. Kunickiego i Pocztową. Te, które będą wracać spod dworca mają kursować zwykłą trasą, przeciskając się przez rozkopane skrzyżowanie. Trolejbusowa linia 150 ma być obsługiwana przez autobusy.

Skrzyżowanie al. Solidarności z ul. Dolną 3 Maja i Prusa

We wtorek lub środę zamknięta ma być północna jezdnia al. Solidarności służąca do jazdy od Zamku w stronę Czechowa. Ruch w obie strony przejmie druga jezdnia. Wjeżdżać na nią kierowcy mogą tuż za Wodopojną, a zjeżdżać z niej na właściwą już spory kawałek drogi za skrzyżowaniem z ul. Prusa.

Takie wieści wydobyliśmy dopiero z centrali warszawskiej firmy Mostostal, która przebudowuje skrzyżowanie. – Nie mam nic do powiedzenia – stwierdził Mariusz Zieliński, który na miejscu kieruje robotami i odesłał nas do działu odpowiadającego w centrali za wizerunek firmy.

Tego, kiedy Mostostal zamknie jezdnię, nie wiedzą nawet w Zarządzie Dróg i Mostów UM, a wykonawca miał stawiać szlabany już na początku lipca. Później podał kilka innych terminów, mamy połowę sierpnia, a drogowcy ponoć nadal twierdzą, że z największymi utrudnieniami wyrobią się przed rokiem szkolnym.

Lwowska, Podzamcze, Unicka

W czwartek, 18 sierpnia, otwarty zostanie dwukierunkowy ruch na ciągu ulic Unicka–Podzamcze. Teraz można jechać tylko w kierunku Zamku.

Jest też wiadomość zła. Od czwartku przez około osiem dni będziemy jechać tak, jakby rondo u wylotu ul. Ruskiej (rondo Mohyły) w ogóle nie istniało.

Jadąc od strony Unickiej przez Podzamcze będzie można tylko skręcić w prawo w Ruską lub jechać na wprost pod Zamek.

Wjazd i wyjazd z jednojezdniowego odcinka ul. Lwowskiej będzie całkowicie zamknięty, ulica będzie ślepa, a wjazd na nią będzie możliwy tylko od strony ronda Berbeckiego. Kierowcy będą musieli jechać od Zamku prosto w ul. Podzamcze, a następnie przez ul. Walecznych i Andersa.

Ci, którzy będą chcieli skręcać z Ruskiej w lewo w Lwowską, będą musieli skręcić w prawo, nawrócić pod Zamkiem i jechać takim samym objazdem.

Spore objazdy czekają pasażerów komunikacji miejskiej.

Objazdy na Kalinie:

Linie 6, 10, 11, 34, 39, 57 i N3 w obie strony pojadą przez Tysiąclecia, Podzamcze, Walecznych i Andersa, całkowicie omijając Lwowską. Przez Podzamcze kursować ma też linia 32 oraz linia 16, która będzie mieć końcowy na Andersa. Linie 1 i 2 pojadą przez Tysiąclecia, Podzamcze, Walecznych, Andersa, Lwowską i Kalinowszczyznę.

Powrót tą samą trasą. Linia 22 z Lubartowskiej do Turystycznej pojedzie przez al. Tysiąclecia, a 47 będzie kursować przez Chodźki, Obywatelską, Spółdzielczości Pracy i Andersa. Linie 4, 17, 18 i 31 nadal będą kursować objazdem przez Lubartowską z pominięciem przystanku Dworzec Główny PKS.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jaro
bambo75
xyz
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jaro
Jaro (12 sierpnia 2011 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję aby ktoś z redakcji zapytał wykonawców remontu ronda ulicy Diamentowa-Krochmalna komu i czemu ma służyć całe to zawęrzenie.Jadąc od ulicy Diamentowej jeszcze przed tunelem mamy dwa /jadąc na wprost/ praktycznie trzy pasy /i ten do skrętu w Krochmalną/ a zaraz za tunelem jest niespodzianka w postaci zawęrzenia do jednego pasa na wprost/czyli do ulicy Jana Pawła/ i w prawo do Krochmalnej.Analogiczna sytuacja czeka nas ze strony ulicy Krochmalnej. Czy aby wykonawcy tego odcinka nie zapomnieli o planowanym połączeni ulicy Krańcowej-wrotkowskiej z Jana Pawła i wiecznych korkach w tym rejonie.Zawęrzenia tym samym spowolnienie ruchu jest chyba teraz w modzie u naszych decydentów.
Rozwiń
bambo75
bambo75 (12 sierpnia 2011 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='xyz' timestamp='1313147013' post='513900']
PYTAM SIĘ KUTWA KIEDY Z TRAJTKÓW ZGINIE TEN ZJECHANY NA MAKSA GŁOS BABY ZAPOWIADAJĄCY KOLEJNE PRZYSTANKI !!! RZYGAĆ , SRAĆ I KLĄĆ SIĘ CHCE NA RAZ JAK SŁYSZY SIĘ CODZIENNIE TO DUKANIE !!! KTO MA TAK OBRZYDLIWY GŁOS I TAK BEZNADZIEJNĄ DYKCJĘ ?!!!
[/quote]
Stul dziub i głupio się nie odzywaj! Ten głos zapowiadający jest dla niewidomych oraz dla tych,którzy miasta/przystanków nie znają.
Rozwiń
xyz
xyz (12 sierpnia 2011 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PYTAM SIĘ KUTWA KIEDY Z TRAJTKÓW ZGINIE TEN ZJECHANY NA MAKSA GŁOS BABY ZAPOWIADAJĄCY KOLEJNE PRZYSTANKI !!! RZYGAĆ , SRAĆ I KLĄĆ SIĘ CHCE NA RAZ JAK SŁYSZY SIĘ CODZIENNIE TO DUKANIE !!! KTO MA TAK OBRZYDLIWY GŁOS I TAK BEZNADZIEJNĄ DYKCJĘ ?!!!
Rozwiń
PASAŻER ZE WSI
PASAŻER ZE WSI (12 sierpnia 2011 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PYTAM SIĘ KUTWA KIEDY Z TRAJTKÓW ZGINIE TEN ZJECHANY NA MAKSA GŁOS BABY ZAPOWIADAJĄCY KOLEJNE PRZYSTANKI !!! RZYGAĆ , SRAĆ I KLĄĆ SIĘ CHCE NA RAZ JAK SŁYSZY SIĘ CODZIENNIE TO DUKANIE !!! KTO MA TAK OBRZYDLIWY GŁOS I TAK BEZNADZIEJNĄ DYKCJĘ ?!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!