Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2015 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Remonty ulic na Czubach. Romantyczna i Gościnna poznają drogowców

Autor: Zdjęcie autora drs
1 10 A A

Gruntowna przebudowa czeka ul. Romantyczną i Gościnną w os. Skarpa. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił w piątek przetarg na wykonanie prac.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W pierwszej kolejności, do końca sierpnia gotowa ma być ul. Gościnna, przy której miasto zbuduje 50 miejsc parkingowych oraz poprawi nawierzchnię parkingu z ażurowych płyt betonowych.

Natomiast aż do końca maja przyszłego roku może potrwać przebudowa ul. Romantycznej od zatoki parkingowej przy schodach niedaleko Lidla aż do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II. Także wzdłuż tej ulicy zbudowane mają być miejsca parkingowe, ale projekt zakłada też ustawienie zakazu zatrzymywania się w miejscu, gdzie kierowcy zostawiają swoje auta na pasie prowadzącym pod górę, gdzie takiego zakazu teraz nie ma.
Dlaczego na prace na Romantycznej miasto daje drogowcom aż tyle czasu? Chodzi nie tyle o to, że do zrobienia jest tu znacznie więcej, niż na Gościnnej, ale o pieniądze. Miasto nie ma na ten rok pełnej kwoty koniecznej do opłacenia tych prac, większe przelewy odkłada sobie na przyszły rok.

Nie wyklucza to jednak innych scenariuszy korzystniejszych dla kierowców. Choćby takiego, w którym drogowcy odnawiają ulicę wcześniej i czekają na styczniowy przelew (albo dostają zapłatę jeszcze w tym roku), albo np. takiego, w którym wykonawca odnawia ulicę w tym roku, a na przyszły zostawia sobie tylko ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni.
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Taki taaaaaaam / 2 marca 2015 o 19:28
Przynajmniej mają drogi. A jest wiele miejsc gdzie nie ma. który radny tam mieszka i sobie chce zafundować z ogolnej kasy autostradę pod swoją klatkę?
Avatar
SYLWESTER / 2 marca 2015 o 17:57

*********  KIEDY   WRESZCIE   W   TYM   ANTYLUBELSKIM  RATUSZU   POPRA   MOJA   PROPOZYJE   I   UWOLNIA   LUBLIN   OD   ZABLOKOWANIA   AUTAMI ?. *************************   Juź  od  paru  lat  przekazuje   władzom   Lublina   zorganizowania   KONKURS  PROJEKT   WIE LOKONDYGNACZJNEGO   BUDYKU   GARAZU .   Wybralibyśmy  estetyczny  PROJEKT  który   mógłby  stanąć  nawet  w  kilku   miejscach   CENTRUM  Lublina ,  we   wszystkich  Osiedlach  mie szkaniowych , na  rogatkach  przy  wjazdach  do  Lublina  czy  nawet   Zalew  Zemborzycki  i  Dąb rowa .   Budynek  byłby  samofinansujący  a  opłaty  zachęcające  do  parkowania .   Zniźki   dla   niepełnosprawnych  na  parterze .   Organizacja  miesięcznych  abonamentów   a   Mieszkańcy  Lu blina  mogliby  wreszcie  bezpiecznie  spacerować  po  chodnikach  miejskich .                                 Oczekujemy  na  organizacje   KONKURS   PROJEKTU   WIELOKONDYGNACYJNEGO   BUDYN KU-GARAZU .     W   osiedlach   mieszkańcy  mogą  przespacerować  się  do  swoich  domów  od  BUDYNKU*-GARAZU   a   nie  jeździć  po  trawnikach  i  chodnikach   stwarzając  niebezpieczeńst wo  pieszym   i   DZIECIOM !.     WE   LOVE   AVER    CHILDREN .

*********  KIEDY   WRESZCIE   W   TYM   ANTYLUBELSKIM  RATUSZU   POPRA   MOJA   PROPOZYJE   I   UWOLNIA   LUBLIN   OD   ZABLOKOWANIA   AUTAMI ?. *************************   Juź  od  paru  lat  przekazuje   władzom   Lublina   zorganizowania   KONKURS  PROJEKT   WIE LOKONDYGNACZJNEGO   BUDYKU   GARA... rozwiń

Avatar
monika / 2 marca 2015 o 16:28

A co z Pogodną? Szczególnie odcinek od Grabskiego do Herc.

Avatar
amożetak / 2 marca 2015 o 16:24

Fajnie, że remontują dziurawe ulice. Ale czy nie rozsądniej byłoby najpierw wybudować ulice tam, gdzie ich po prostu nie ma (przynajmniej nie w wersji asfaltowej), a które były już wcześniej obiecane? Po dziurawych ulicach, chociaż niekomfortowo, to jednak da się przejechać. Na tych bez asfaltu w okresie np. jesiennej pluchy już takiej pewności nie ma i można ugrzęznąć w błocie.

Avatar
jacek / 2 marca 2015 o 14:51

A kiedy budowa Nadrzecznej?

Panie prezydencie obiecał Pan

Avatar
Gość / 2 marca 2015 o 14:43

Żeby jeszcze zlikwidowali ten skansen pijacki "U stacha" przy al. marzeń

Avatar
red / 2 marca 2015 o 14:14

wapienna dalej w ciemnej d..

Avatar
Mieszkaniec / 2 marca 2015 o 13:53

A kiedy remont dziurawej ul. Dragonów na Czubach?

Avatar
anna / 2 marca 2015 o 13:40

Ciekawe, czy w tym roku spełni się obiecany przez Pana Prezydenta remont ul. Kaskadowej?

Avatar
321 / 2 marca 2015 o 13:12

Przebudowa Romantycznej TAK !!! i to szybko ,,,ale następna Tymiankowa (zaczęta)...łącznie ze światłami na JPII....

PS. Bo tak się nie da... zatoki po jednej stronie ....a przejazdu i wyjazdu nie ma !!!.

Avatar
Taki taaaaaaam / 2 marca 2015 o 19:28
Przynajmniej mają drogi. A jest wiele miejsc gdzie nie ma. który radny tam mieszka i sobie chce zafundować z ogolnej kasy autostradę pod swoją klatkę?
Avatar
SYLWESTER / 2 marca 2015 o 17:57

*********  KIEDY   WRESZCIE   W   TYM   ANTYLUBELSKIM  RATUSZU   POPRA   MOJA   PROPOZYJE   I   UWOLNIA   LUBLIN   OD   ZABLOKOWANIA   AUTAMI ?. *************************   Juź  od  paru  lat  przekazuje   władzom   Lublina   zorganizowania   KONKURS  PROJEKT   WIE LOKONDYGNACZJNEGO   BUDYKU   GARAZU .   Wybralibyśmy  estetyczny  PROJEKT  który   mógłby  stanąć  nawet  w  kilku   miejscach   CENTRUM  Lublina ,  we   wszystkich  Osiedlach  mie szkaniowych , na  rogatkach  przy  wjazdach  do  Lublina  czy  nawet   Zalew  Zemborzycki  i  Dąb rowa .   Budynek  byłby  samofinansujący  a  opłaty  zachęcające  do  parkowania .   Zniźki   dla   niepełnosprawnych  na  parterze .   Organizacja  miesięcznych  abonamentów   a   Mieszkańcy  Lu blina  mogliby  wreszcie  bezpiecznie  spacerować  po  chodnikach  miejskich .                                 Oczekujemy  na  organizacje   KONKURS   PROJEKTU   WIELOKONDYGNACYJNEGO   BUDYN KU-GARAZU .     W   osiedlach   mieszkańcy  mogą  przespacerować  się  do  swoich  domów  od  BUDYNKU*-GARAZU   a   nie  jeździć  po  trawnikach  i  chodnikach   stwarzając  niebezpieczeńst wo  pieszym   i   DZIECIOM !.     WE   LOVE   AVER    CHILDREN .

*********  KIEDY   WRESZCIE   W   TYM   ANTYLUBELSKIM  RATUSZU   POPRA   MOJA   PROPOZYJE   I   UWOLNIA   LUBLIN   OD   ZABLOKOWANIA   AUTAMI ?. *************************   Juź  od  paru  lat  przekazuje   władzom   Lublina   zorganizowania   KONKURS  PROJEKT   WIE LOKONDYGNACZJNEGO   BUDYKU   GARA... rozwiń

Avatar
monika / 2 marca 2015 o 16:28

A co z Pogodną? Szczególnie odcinek od Grabskiego do Herc.

Avatar
amożetak / 2 marca 2015 o 16:24

Fajnie, że remontują dziurawe ulice. Ale czy nie rozsądniej byłoby najpierw wybudować ulice tam, gdzie ich po prostu nie ma (przynajmniej nie w wersji asfaltowej), a które były już wcześniej obiecane? Po dziurawych ulicach, chociaż niekomfortowo, to jednak da się przejechać. Na tych bez asfaltu w okresie np. jesiennej pluchy już takiej pewności nie ma i można ugrzęznąć w błocie.

Avatar
jacek / 2 marca 2015 o 14:51

A kiedy budowa Nadrzecznej?

Panie prezydencie obiecał Pan

Avatar
Gość / 2 marca 2015 o 14:43

Żeby jeszcze zlikwidowali ten skansen pijacki "U stacha" przy al. marzeń

Avatar
red / 2 marca 2015 o 14:14

wapienna dalej w ciemnej d..

Avatar
Mieszkaniec / 2 marca 2015 o 13:53

A kiedy remont dziurawej ul. Dragonów na Czubach?

Avatar
anna / 2 marca 2015 o 13:40

Ciekawe, czy w tym roku spełni się obiecany przez Pana Prezydenta remont ul. Kaskadowej?

Avatar
321 / 2 marca 2015 o 13:12

Przebudowa Romantycznej TAK !!! i to szybko ,,,ale następna Tymiankowa (zaczęta)...łącznie ze światłami na JPII....

PS. Bo tak się nie da... zatoki po jednej stronie ....a przejazdu i wyjazdu nie ma !!!.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 214 45

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!