sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Remonty w akademikach i na uczelniach. Co się zmieni po wakacjach?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lipca 2014, 16:00

Wakacje dla studentów nie oznaczają, że w uczelnianych obiektach nic się nie dzieje. Lubelskie szkoły wyższe w okresie letnim prowadzą wiele remontów. Sprawdziliśmy, co od nowego roku akademickiego zmieni się na terenach kampusów

Tradycyjnie, pod nieobecność mieszkańców trwają remonty w akademikach.

Gdzie malowanie, gdzie szorowanie

Oprócz prac odświeżających, polegających głównie na malowaniu pokoi, w kilku domach studenckich prowadzone są większe modernizacje. UMCS remontuje 80 dwuosobowych pokoi w Domu Studenckim Ikar. To kolejny etap prac rozpoczętych przed rokiem. Politechnika Lubelska latem chce przebudować po jednym piętrze w trzech akademikach. Dzięki temu powstanie po 12 segmentów, w których znajdą się po dwa dwuosobowe pokoje ze wspólnym węzłem sanitarnym.

Z kolei Uniwersytet Przyrodniczy wyda 4 miliony złotych na remonty we wszystkich akademikach, zarówno na miasteczku akademickim, jak i na Felinie. W sierpniu i wrześniu będą trwały prace w domach studenckich należących do KUL. Na Poczekajce planowane są malowanie i lakierowanie parkietów i wymiana instalacji elektrycznej. Nowe oświetlenie awaryjne pojawi się natomiast w akademiku przy Niecałej.

Rektor na XIII piętrze

Uczelnie remontują także budynki dydaktyczne. Przebudowę rektoratu mającą na celu jego dostosowanie do aktualnych przepisów przeciwpożarowych prowadzi UMCS. Najistotniejsza zmiana to budowa nowej klatki schodowej i windy zewnętrznej od strony ul. Radziszewskiego.

Te prace mają zakończyć się w przyszłym roku. Nowy wygląd zyska także hol na parterze budynku. Remont trwa też na XV piętrze. - Z tego powodu na czas wakacji zmienia się miejsce urzędowania władz uczelni. Gabinet rektora znajduje się obecnie na XIII piętrze - mówi Magda Kozak-Siemińska, rzeczniczka UMCS.

Dostosowywany do aktualnych przepisów przeciwpożarowych jest także budynek Chemii Organicznej.

Co po wakacjach, co za rok

Z kolei w Centrum Kultury Fizycznej trwa przebudowa zaplecza szatniowo-sanitarnego oraz roboty malarskie w salach gimnastycznych, a także prace przy montowaniu wentylacji i instalacji elektrycznych.

Uniwersytet Przyrodniczy w wakacje prowadzi remont sali A w budynku Agro. Dobiega też końca budowa nowego obiektu weterynarii przy ul. Głębokiej.

- Budynek ma być gotowy pod koniec września, ale zajęcia w nim rozpoczną się od semestru letniego roku akademickiego 2014/2015 - mówi kanclerz uczelni Henryk Bichta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: edukacja studia
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!