sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Remonty w szkołach w Lublinie. Będą kuli całe wakacje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2013, 21:48
Autor: Dominik Smaga

Zdecydowana większość robót ma się zakończyć jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Ale nie wszystkie. C
Zdecydowana większość robót ma się zakończyć jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Ale nie wszystkie. C

3,7 miliona złotych chce wydać samorząd na wakacyjne remonty szkół. Prace odbędą się w kilkudziesięciu placówkach na terenie całego miasta.

– To najpilniejsze prace, a wykaz szkół jest bardzo długi – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. 27 czerwca radni zdecydują, czy zatwierdzą kwotę 3,7 mln zł, która ma być przeznaczona na remonty. – W tym roku mamy do usunięcia szczególnie dużo uszkodzeń spowodowanych przez zimę.

Dotyczy to głównie schodów, które rozsypały się rozsadzone przez zamarzającą wodę. – A to już jest kwestia bezpiecznego dojścia dzieci do szkoły – mówi Dziuba. W niektórych, najbardziej ciężkich przypadkach konieczne było wręcz zamykanie głównego wejścia do szkoły. – Tak jest np. w Gimnazjum nr 14 przy ul. Pogodnej. Są też przedszkola, którym brakuje połowy stopni. Trzeba to naprawić.

Spora część prac będzie wynikać z zaleceń sanepidu. Konieczne jest m.in. usunięcie awarii w instalacjach kanalizacyjnych (podstawówki nr 6 i 29) wodociągach czy instalacjach elektrycznych lub grzewczych.

Odnowione zostaną m.in. łazienki w przedszkolach przy Zakopiańskiej, Przyjaźni, Maszynowej, Leonarda, Podzamczu, Niepodległości, Drodze Męczenników Majdanka, Samsonowicza i Uśmiechu. Sanitariaty będą remontowane w "kolejówce” przy Zemborzyckiej, podstawówce przy ul. Kalinowszczyzna, V LO przy Lipowej.
Zdecydowana większość robót ma się zakończyć jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Ale nie wszystkie. Część przeciągnie się na wrzesień, ale dyrektorzy szkół mają odpowiednio zorganizować sobie zajęcia.

Dłużej potrwa remont szatni w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Kresowej. Tu stare ścianki z siatki mają być wymienione na nowe, więcej będzie boksów, nowe oświetlenie i nowe podłogi. Podobnie będzie w przypadku dobudowy nowych wind do budynków podstawówki nr 28 przy ul. Radości. Trzy windy mają w pełni rozwiązać niepełnosprawnym uczniom ich problemy z poruszaniem się po kompleksie szkolnym.
Niezależnie od tego magistrat zamierza zlecić termomodernizację kolejnych budynków szkolnych, m.in. Gimnazjum nr 19, podstawówki nr 4 i 31, zespoły szkół przy Krochmalnej i Przyjaźni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!