piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Remonty zaczną się u wojewody

Dodano: 2 sierpnia 2016, 19:57
Autor: toma

Na przełomie sierpnia i września pracownicy Wydziału Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego opuszczą biura przy ul. Czechowskiej 15. Przeniosą się do pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku przy ul. Lubomelskiej 1/3, które do końca ubiegłego roku wynajmowane były przez Urząd Marszałkowski.

Zwolnione przez urzędników marszałka pokoje są obecnie remontowane. Prace mają zakończyć się do 25 sierpnia. Po wyprowadzce Wydziału Zdrowia robotnicy pojawią się w obiekcie przy Czechowskiej. Powstanie się tam m.in. pochylnia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, winda wewnętrzna oraz pokój matki z dzieckiem, dokończona zostanie budowa parkingów. Urząd właśnie ogłosił przetarg na wykonanie robót.

Według wcześniejszych planów, ogłoszonych w ubiegłym roku jeszcze przez poprzedniego wojewodę Wojciecha Wilka, do budynku miało przenieść biuro paszportowe, które obecnie mieści się na terenie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Północnej. Za wynajem pomieszczeń urząd miesięcznie płaci 5,5 tys. zł brutto. Nowy wojewoda na początku roku deklarował chęć podtrzymania tych planów, ale okazuje się, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

– Pod uwagę brane są różne opcje, m.in. przeniesienie tam Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Ale decyzja jeszcze w tej sprawie nie zapadła – mówi Marek Wieczerzak z biura wojewody.

Roboty wkrótce będą prowadzone także w głównym budynku urzędu przy ul. Spokojnej 4. Remontu doczekają się łazienki na wszystkich trzech kondygnacjach – te prace będą prowadzone etapami w ciągu dwóch lat. Na pierwszym i drugim piętrze pojawią się też po dwa pomieszczenia socjalne dla pracowników.

Czytaj więcej o: Lubelski Urząd Wojewódzki
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!