niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Renciści oszuści zwrócą pieniądze ZUS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2011, 16:26
Autor: (er)

Akt oskarżenia we wtorek wpłynął do Sądu Okręgowego w Lublinie (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Akt oskarżenia we wtorek wpłynął do Sądu Okręgowego w Lublinie (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Blisko 40 rencistów, którzy otrzymywali świadczenia dzięki sfałszowanej dokumentacji lekarskiej, zwróci wyłudzone pieniądze. Pozostali, których oskarżyła prokuratura, czeka sądowy proces.

Akt oskarżenia, który we wtorek wpłynął do Sądu Okręgowego w Lublinie, obejmuje łącznie 58 osób oskarżonych o wyłudzanie rent z ZUS i KRUS. 39 z nich dobrowolnie poddaje się karze. Chcą wyroków w zawieszeniu i zobowiązują się zwrócić wyłudzenie renty: od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Śledczy mieli w tej sprawie ułatwione zadanie, bo w mieszkaniu kobiety stojącej za załatwianiem rent znaleźli zeszyt z nazwiskami osób, którym dostarczyła lewe dokumenty lekarskie. Sprzedawała im spreparowane zaświadczenia lekarskie, które jej klienci przedkładali w ZUS ubiegając się o renty. Za taką przysługę płacili od 3 do 7 tys. zł.

Fałszywymi rencistami zostawali bezrobotni, którzy utracili pracę i chcieli mieć źródło dochodu, zatrudnieni za granicą potrzebujący ubezpieczenia społecznego oraz drobni przedsiębiorcy. Co ostatni chcieli uchronić się przed płaceniem składek na ZUS

Główne oskarżone to cztery kobiety, m.in. była pracownica ZUS i lekarka. Kobiety twierdziły, że mają znajomości, żeby załatwić renty. Dostarczały spreparowane historie chorób i dokumentacje medyczne.

To nie koniec śledztwa. Prokuratorzy będą się teraz zajmować lekarzami, którzy wypisywali nieprawdziwe zaświadczenia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
i
jan
A FE
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

i
i (25 marca 2011 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak przepracował lata np 15 czy 20 RZĄD powinien dawac emerytury i zakaz pracy najwyzej umowa o dzieło to wtedy by nie kombinowali było tak i jest tak ze kombinowali renty A w sądach to co nie kombinują tam w YUS jest caz Klan co jest yamiesyanz w takie sprawz kto wie co komu zabieraja rentz czy sie nie dziela jak umaremu wyplacaja rzne swiadczenia kto ich sprawdza co robia
Rozwiń
jan
jan (25 marca 2011 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To prawda że wielu emerytów nadal pracuje blokując etaty a młodzi ludzie mając rodziny na utrzymaniu nie mają pracy.To skandal Rząd już dawno powinien coś z tym zrobić.
Rozwiń
A FE
A FE (21 marca 2011 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='miro' timestamp='1300262896' post='450828']
A ile jest takich co pracują po urzędach - biorą emeryturę i pensję a dla młodych ludzi nie ma pracy stare dziady wstyd i demoralizacja
[/quote]
PRZECIEŻ KTOŚ TAK SPREPAROWAŁ USTAWĘ,ZEBY MŁODYM ZAŁATWIĆ PRACĘ W POCZEKALNI.WCZEŚNIEJSI EMERYCI PRACUJĄ I BIORĄ EMERYTURY,MŁODI W POCZEKALNI- W RAMACH PRZYGOTOWYWANIA DO ŻYCIA JAK OSĄGNĄ WIEK,ŻEBY WIEDZIELI JAK MAJĄ SŁUŻYĆ MŁODEMU POKOLENIU.PRACODAWCY DO TEJ PORY NIE WIEDZĄ KTO MA EMERYTURY W/G STAREJ USTAWY PRACODAWCA BYŁ INFORMOWANY KTO UZYSKAŁ ŚWIADCZENIE.
Rozwiń
jasiu
jasiu (18 marca 2011 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszyscy to oszuści a ZUS to co największa mafia w polsce niech rząd da polakom prawo wyboru tak jak przewiduje konstytucja to zobaczymy ile zus będzie w stanie się utrzymać, a jak karzą ludziom płacić to ludzie kombinują.Teraz płać składki a oni mi potem dadzą 600zł emerytury i jaszcze rudy palant w tv mówi że jego partia i rząd robi reformę emerytalną dla dobra polaków, łach jeden.
Rozwiń
iga
iga (16 marca 2011 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe czy to cała grupa czy część z tej szajki dalej działa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!