sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Resort Turystyki Osiedlowej na LSM jeszcze walczy o pieniądze. Zagłosuj

Dodano: 7 maja 2017, 19:59

(fot. Edward Hartwig/Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN)

W poniedziałek o godz. 14 kończy się głosowanie w konkursie gdzie stawką jest 100 tysięcy zł i realizacja planów na LSM. Chodzi o Resort Turystyki Osiedlowej, który byłby przestrzenią rekreacyjno-wypoczynkową w pawilonie dawnego Empik-u przy ul. Grażyny. W poniedziałek o godz. 16 spotkanie w „Resorcie”!

– To będzie szansa na realizację marzeń o podróżach i spotkaniach z nieznanym bez opuszczania osiedla. Chcemy połączyć aktywność pierwszych mieszkańców LSM, studentów, których tu jest dużo i naszego pokolenia 30+ - tłumaczyła na początku wyścigu po pieniądze Paulina Paga z Fundacji Teren Otwarty, która stoi za projektem Resort Turystyki Osiedlowej. Oprócz Pauliny Pagi zmienić dawny Empik w recepcję niezwykłego biura podróży chcą: Michał Fronk, Iwona Mariańska-Księżniak i Agata Will.

– „Resort” jest odpowiedzią na komercjalizację przestrzeni publicznych i brak miejsc spotkań w tej części miasta. To ma być alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na hygge z katalogów, ale są otwarte na odkrywanie najbliższej okolicy. Proponujemy spa dla duszy, dedykowane mieszkańcom osiedli LSM i nie tylko – tłumaczą zasadę działania „Resortu” zastrzegając, że to użytkownicy (mieszkańcy) będą uczestniczyć w pracach koncepcyjnych i wykonawczych.

Wniosek lubelskiej fundacji był jednym nadesłanych do organizatorów Lechstartera. Na pierwszym etapie jury z 300 projektów wyłoniło 45 najciekawszych, które trafiły do ogólnopolskiego głosowania internautów.

Resort Turystyki Osiedlowej tam jest. 10 pierwszych projektów dostaje pieniądze! Dzisiaj „nowe życie” przy ul. Grażyny 7 zajmowało w rankingu… 12 miejsce. Ale jeszcze wszystko się może zdarzyć. Każdy może oddać dwa głosy dziennie…

ZAGŁOSUJ - TUTAJ

Kawa i plotki

W poniedziałek między godz. 16 a 19 można przyjść do nieczynnego pawilonu przy Grażyny 7. – Spotkamy się przy grillu (jak pogoda dopisze), albo przy kawie (wewnątrz) i porozmawiamy o pomysłach na to miejsce – zachęcają orgazniatorzy i sugerują przyniesienie własnych wiktuałów.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 maja 2017 o 07:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt nie chce wynająć lokalu, to może miasto pieniądze da...
Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2017 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
... dojenia Ratusza ciąg dalszy. Czy pani dwojga nazwisk nie jest przypadkiem związana z dyrektorem innej instutucji kultury też finansowanej z budżetu miasta?
Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2017 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Napiszcie kto jest właścicielem lokalu :))) a bedzie wszystko jasne :)))
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!