poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Rewizor w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2007, 19:02
Autor: Rafał Panas

Teatr Muzyczny w Lublinie trzeba prześwietlić – zdecydował wczoraj Zarząd Województwa.

Do kontroli doprowadził ostry konflikt między dyrektorami placówki.
Szef TM Leszek Hadrian oskarża dyrektora artystycznego Jacka Bonieckiego o zatrudnianie i zwalnianie pracowników artystycznych bez jego zgody. Boniecki miał również dowolnie ustalać im honoraria. Według Hadriana, przekroczył fundusz honorariów na rok 2006 o prawie 300 tys. zł. Wczorajszy „Kurier Lubelski” napisał, że teraz szef Teatru Muzycznego chce, aby pracodawca, czyli Zarząd Województwa zwolnił dyscyplinarnie Bonieckiego.

– Kontrolerzy wejdą do placówki w przyszłym tygodniu. Sprawdzą wszelkie aspekty pracy teatru. Pośrednio ma to związek z wnioskiem dyrektora Hadriana. Zarząd chce mieć obiektywny ogląd sytuacji – mówi Tomasz Makowski z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.
– Kontrole to rzecz normalna. Ta może mieć związek z moim wnioskiem o odwołanie dyrektora artystycznego. Złożyłem go, bo wyczerpały się wszelkie możliwości współpracy z Jackiem Bonieckim – przyznaje Hadrian.
Co na zarzuty Boniecki? – Ja nie mam prawa nikogo zatrudnić ani ustalać wynagrodzeń. To robił tylko i wyłącznie dyrektor Hadrian, na wszystkich dokumentach są jego podpisy – twierdzi i przekonuje, że zrobił teatr profesjonalny i nie musi się niczego wstydzić.

– To Hadrian popełnił błędy i chce winę zrzucić na mnie. Ani on, ani jego księgowy nie mają doświadczenia w prowadzeniu takiej placówki, jak Teatr Muzyczny – oskarża Boniecki.
Boniecki kierował Teatrem Muzycznym w latach 2002-2005. Poprawił poziom artystyczny, ale za jego rządów placówka stanęła na skraju finansowej przepaści. Prokuratura oskarżyła go o niedopełnienie obowiązków – przedstawienia „Carmen”, „Strasznego dworu” i „Amadeusza” miały doprowadzić teatr do utraty płynności finansowej. Boniecki miał również m. in. brać pieniądze za dyrygowanie, choć był wtedy za granicą oraz kazał wypłacać sobie wyższe gaże za dyrygowanie niż wynikało to z wcześniejszych uzgodnień ze zwierzchnikami. Proces trwa.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!