Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2012 r.
17:35
Edytuj ten wpis

Rewolucja w meldunkach, będzie łatwiej w urzędach

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 5 A A

Od przyszłego roku będziemy mogli się wymeldować i zameldować podczas jednej wizyty w urzędzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystkie te czynności wykonamy w tym samym urzędzie, w którym będziemy się meldować. – Nie trzeba będzie też podawać informacji o wykształceniu i obowiązku wojskowym – informuje Małgorzata Woźniak, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Od nowego roku zniesione zostaną również sankcje karne m.in. dla obywateli polskich czy obywateli UE, za niedopełnienie obowiązku meldunkowego. – Obecnie grozi za to m.in. grzywna. Dłuższy będzie także termin na zgłoszenie meldunku. Z 4 dni zostanie wydłużony do 30 dni – dodaje rzecznik.

Ponadto od 1 stycznia 2013 roku zniknie obowiązek zameldowania obywateli polskich i obywateli UE na pobyt nie dłuższy niż trzy miesiące. – Nie będzie także obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów – mówi Małgorzata Woźniak.

Obowiązek meldunkowy ma zostać zniesiony z początkiem stycznia 2016 roku.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:47
To mega sciema. Nie wypaliło ZMOKU, więc próbują zamydlic ludziom oczy niby ulepszeniami.Nic się nie zmieniło tak naprawdę. Masakra Panie Ministrze, godne pożałowania. Nikt na niczym się nie zna, ale wszyscy udajam że jest lepiej. Polska to piękny kraj , szkoda że dziki. Co nowa władza , to nowe rządy. PORAŻKA.
Avatar
dziadek / 28 grudnia 2012 o 19:10
To może jakiś minister POliczy i POda ile udało si zaoszczędzić w skali kraju i gosPOdarki państwa.
Avatar
rr / 28 grudnia 2012 o 17:46
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
[/quote]
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- k... rozwiń
Avatar
gość / 28 grudnia 2012 o 17:14
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tłumaczyć ze swego kalectwa przed różnymi instytucjami i osobami, a ile jeszcze przy tym "nachodzić i najeździć"... Kiedy w tym kraju zapanuje NORMALNOŚĆ ???
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tł... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 16:48
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:47
To mega sciema. Nie wypaliło ZMOKU, więc próbują zamydlic ludziom oczy niby ulepszeniami.Nic się nie zmieniło tak naprawdę. Masakra Panie Ministrze, godne pożałowania. Nikt na niczym się nie zna, ale wszyscy udajam że jest lepiej. Polska to piękny kraj , szkoda że dziki. Co nowa władza , to nowe rządy. PORAŻKA.
Avatar
dziadek / 28 grudnia 2012 o 19:10
To może jakiś minister POliczy i POda ile udało si zaoszczędzić w skali kraju i gosPOdarki państwa.
Avatar
rr / 28 grudnia 2012 o 17:46
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
[/quote]
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- k... rozwiń
Avatar
gość / 28 grudnia 2012 o 17:14
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tłumaczyć ze swego kalectwa przed różnymi instytucjami i osobami, a ile jeszcze przy tym "nachodzić i najeździć"... Kiedy w tym kraju zapanuje NORMALNOŚĆ ???
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tł... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 16:48
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 1 2

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 0

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 7

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 62 3

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 12 26

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria