Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lipca 2009 r.
20:10
Edytuj ten wpis

RMF FM chce współpracować z Radiem Centrum

0 17 A A

Krakowskie RMF FM chce współpracować z należącym do lubelskiego UMCS Radiem Centrum. Krakowianie dadzą sprzęt i zawodowych dziennikarzy, uniwersytet – pomieszczenia w Chatce Żaka, częstotliwość i studentów
do kształcenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
UMCS zamierza przebudować całą Chatkę Żaka i urządzić w niej studencki inkubator medialny. Jak już pisaliśmy, w pomieszczeniach po dawnym 5 Elemencie uczelnia planuje uruchomić studio telewizyjne. Pomóc w tym ma jedna z ogólnopolskich telewizji.

– Jesteśmy w trakcie rozmów – mówi tajemniczo prof. Andrzej Dąbrowski, rektor UMCS. Nieoficjalnie wiadomo że chodzi o TVN. UMCS podpisał już w tym roku umowę z tą telewizją o współpracy przy kształceniu studentów dziennikarstwa.

Teraz okazuje się, że uczelnia rozmawia z rozgłośnią radiową, która mogłaby się wprowadzić po drugiej stronie Chatki Żaka. Dziś mieści się tam Akademickie Radio Centrum. – Najpierw nie dogadaliśmy się, bo nasze radio musiałoby zgubić swoją tożsamość na rzecz RMF – zdradza rektor Dąbrowski. – Ale myślę, że rozmowy dalej prowadzone pozwolą zachować akademickość naszego radia.

– RMF jest bardzo zainteresowane. Chodzi im m.in. o częstotliwości naszego radia – tłumaczy Dąbrowski. – Jeszcze za wcześnie na mówienie o szczegółach, jeszcze się z gąską nie witamy – mówi Maciej Brzozowski, szef public relations RMF FM. – Ale rzeczywiście jesteśmy zainteresowani i prowadzimy takie rozmowy.

– Ciekawe tylko, jakie będą zasady współpracy – zastanawia się jeden z dziennikarzy Radia Centrum. – Czy przypadkiem całej obecnej ekipy radia nie czeka wielka miotła i czy nasze miejsca nie przyjdą ludzie związani z RMF-em?

– Kształcenie studentów jest tu bardzo ważne. Radio Centrum to kuźnia kadr dziennikarskich. Jest wielu studentów chętnych do pracy tam i to jako hobbyści – podkreśla rektor Dąbrowski. – Nasze warunki są takie: musicie dalej kształcić studentów i nie może zniknąć nazwa Radia Centrum, która może zostać jedynie rozbudowana o jakiś fragment związany z RMF. Ale za to RMF mógłby korzystać z częstotliwości i z naszego budynku.

Zarówno telewizja, jak i radio, miałyby się wprowadzić do Chatki Żaka w przyszłym roku. UMCS planuje do tego czasu remont całego budynku.

Powrót giganta

Jeszcze kilka lat temu RFM miał inną możliwość zarabiania na lubelskim rynku reklamy radiowej. Radio miało lokalne wejścia programowe. I tak w tym samym czasie, gdy lublinianie słuchali wieści z Lublina, gdańszczanie słuchali o Gdańsku. Były to serwisy informacyjne, kulturalne i wiadomości o utrudnieniach drogowych. Towarzyszyły temu reklamy miejscowych firm.

Ogólnopolski program nadawany z Krakowa był przerywany, a na poszczególnych częstotliwościach pojawiał się lokalny program. Fachowcy nazywają to „rozszyciem programowym”. W 2001 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uniemożliwiła stacji takie rozszycia, przez co pracę w oddziałach straciło kilkadziesiąt osób.

(drs)

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RobertW / 16 kwietnia 2018 o 16:58
przecież rmf fm nie ma nic ciekawego do zaoferowania :/ ***s://malopolskie-media.info/playlista/ogolnopolskie/rmf-fm.html
Avatar
pracownik RC / 21 lipca 2009 o 12:12
Miło się czyta że mimo wszystko komuś zależy Przyznajmy - nie jesteśmy najlepsi i wpadek mamy całą masę ale to zawsze było żywe radio i mieliśmy nadzieję że tak pozostanie. Nikogo nie zmuszamy do słuchania naszych "żenujących wypowiedzi czy poziomu prowadzących różne audycje".

Natomiast myślę że niedługo staniemy się stacją której playlistę pozancie na pamięc w 24 h... najpierw będzie centrum maxxx albo inne coś potem tylko rmf.

Jak ktoś słusznie zauważył - RMF chce częstotliwość, bo od KRRiT jej nie dostanie (brak wolnych pasm), ma kupę kasy a UMCS kupę długów - od razu czuć odpowiedni zapaszek. Tak więc polegniemy w imię UMCSowskiego długu. I wątpię aby ktokolwiek został, rmf ma swoich ludzi wiec po co im jacys studenci? Będą odwalać zajęcia z nimi 2 razy w tygodniu. A rektor Dąbrowski będzie bohaterem który zmniejszył dziurę budżetową UMCS.

Prosta matematyka - każdy ma coś do sprzedania a tu chętni już się dogadali.
Miło się czyta że mimo wszystko komuś zależy Przyznajmy - nie jesteśmy najlepsi i wpadek mamy całą masę ale to zawsze było żywe radio i mieliśmy nadzieję że tak pozostanie. Nikogo nie zmuszamy do słuchania naszych "żenujących wypowiedzi czy poziomu prowadzących różne audycje".

Natomiast myślę że niedługo staniemy się stacją której playlistę pozancie na pamięc w 24 h... najpierw będzie centrum maxxx albo inne coś potem tylko rmf.

Jak ktoś słusznie zauważył - RMF chce częstotliwość, bo od KRRiT jej nie dos... rozwiń
Avatar
kurak / 20 lipca 2009 o 21:38
Cóż, miejmy nadzieję ze tak się nie stanie. "Centrum", co by nie mówić o jego poziomie i niedociągnięciach, to jednak najszczersza stacja w całym eterze, rzecz prawdziwa i nie dotknięta śmierdzącą kasą, układami i całym tym syfem. Wielki smutek będzie, jeśli rektor i szefostwo ubije na tym interes. W kształcenie studentów nie wierzę - może zostanie 2-3 prezenterów z obecnej kadry, kawałek zarządu, jacyś reporterzy. Reszta pójdzie w odstawkę, a to szkoda, bo mimo ich niedociagnięć są bardzo przyjemną ekipą, którą wielu darzy sympatią. LUDZIE, RATUJMY RADIO CENTRUM !!
Cóż, miejmy nadzieję ze tak się nie stanie. "Centrum", co by nie mówić o jego poziomie i niedociągnięciach, to jednak najszczersza stacja w całym eterze, rzecz prawdziwa i nie dotknięta śmierdzącą kasą, układami i całym tym syfem. Wielki smutek będzie, jeśli rektor i szefostwo ubije na tym interes. W kształcenie studentów nie wierzę - może zostanie 2-3 prezenterów z obecnej kadry, kawałek zarządu, jacyś reporterzy. Reszta pójdzie w odstawkę, a to szkoda, bo mimo ich niedociagnięć są bardzo przyjemną ekipą, którą wielu darzy sympati... rozwiń
Avatar
t / 20 lipca 2009 o 18:21
było sobie kiedyś takie radio ... Centrum sie nazywało ,bardzo fajna muzyka była w nim grana ... ehhh
Avatar
Gość / 20 lipca 2009 o 16:09
Cały ten artykuł to jakiś śmiech. Już sam tytuł rozbraja! Współpracować??? Panie Bednarczyk, chyba Pan nie uwierzył temu, kto Panu powiedział, ze to będzie współpraca. Dla UMCS-u to przede wszystkim sposób na podreperowanie dramatycznej sytuacji finansowej i pozbycie się uciążliwego wydatku. Po jednej stronie (wyremontowanej - hahaha) Chatki TVN, a po drugiej RMF? Umieram z ciekawości, co po środku. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że RMF ma ochotę bawić się w uczenie studentów i jeszcze za to płacić. Co do wypowiedzi dotyczących obecnego naczelnego Centrum to zgadzam się z opinią, że próbuje coś osiągnąć swoimi bynajmniej nie mądrymi posunięciami dotyczącymi np. pracowników... Pozbywa się dobrych, a zostawiach... wygodnych:]. Mimo wszystko jakoś nie wierzę, ze uda mu się w ten sposób coś osiągnąć. Przecież jeśli RMF przejmie radio centrum to nie będzie chciało się użerać z kimś takim...
Cały ten artykuł to jakiś śmiech. Już sam tytuł rozbraja! Współpracować??? Panie Bednarczyk, chyba Pan nie uwierzył temu, kto Panu powiedział, ze to będzie współpraca. Dla UMCS-u to przede wszystkim sposób na podreperowanie dramatycznej sytuacji finansowej i pozbycie się uciążliwego wydatku. Po jednej stronie (wyremontowanej - hahaha) Chatki TVN, a po drugiej RMF? Umieram z ciekawości, co po środku. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że RMF ma ochotę bawić się w uczenie studentów i jeszcze za to płacić. Co do wypowiedzi dotyczących obecnego ... rozwiń
Avatar
były słuchacz / 20 lipca 2009 o 14:47
[size=4]Ciekawe ile z tego będzie miał obecny redaktor naczelny Mateusz Żydek. Pozbył się wielu studentów - dziennikarzy, a z garstką znajomków zamierza się wkupić w RMF. Pod takim zarządem Radio Centrum już straciło dużo fanów, a straci jeszcze więcej.[/size]
Avatar
Ajdzik / 20 lipca 2009 o 13:24
Ale jak słucham czasami komentarzy tygodnia w niedzielę wieczorem,to mi się wydaje że pretensje mają do wszystkiego tylko nie do konkretnych przyczyn.To bywa żałosne i mdli człowieka na takie dziennikarstwo.
Avatar
Bizon / 20 lipca 2009 o 11:30
Słucham Centrum niemal od jego początków. Zawsze to była jakaś alternatywa dla jednolitego chłamu puszczanego w innych stacjach. Po przejęciu przez rmffm nie będzie to już to samo. Wszechobecna komercja i standaryzacja RULEZ !!! niestety :[
Avatar
ali / 20 lipca 2009 o 11:10
Oby do tego nie doszło.

Mieszkam obecnie w Krakowie ale często słucham przez internet Radia Centrum. Naprawdę dobrą muzę grają. Radio trochę podobne do Eski Rock, ale Eska za bardzo zalatuje komerchą.
Jak wejdzie RMF to będzie koniec, po jakimś czasie zlikwidują Centrum i według mnie zrobią w Lublinie RMF MAXXX. Chodzi im tylko o częstotliwość.
Avatar
shonsu / 20 lipca 2009 o 10:31
To będzie koniec ostatniego normalnego radia w mieście.
Zagości wszechwładna popowa playlista: uups, uups, uups ...
Avatar
RobertW / 16 kwietnia 2018 o 16:58
przecież rmf fm nie ma nic ciekawego do zaoferowania :/ ***s://malopolskie-media.info/playlista/ogolnopolskie/rmf-fm.html
Avatar
pracownik RC / 21 lipca 2009 o 12:12
Miło się czyta że mimo wszystko komuś zależy Przyznajmy - nie jesteśmy najlepsi i wpadek mamy całą masę ale to zawsze było żywe radio i mieliśmy nadzieję że tak pozostanie. Nikogo nie zmuszamy do słuchania naszych "żenujących wypowiedzi czy poziomu prowadzących różne audycje".

Natomiast myślę że niedługo staniemy się stacją której playlistę pozancie na pamięc w 24 h... najpierw będzie centrum maxxx albo inne coś potem tylko rmf.

Jak ktoś słusznie zauważył - RMF chce częstotliwość, bo od KRRiT jej nie dostanie (brak wolnych pasm), ma kupę kasy a UMCS kupę długów - od razu czuć odpowiedni zapaszek. Tak więc polegniemy w imię UMCSowskiego długu. I wątpię aby ktokolwiek został, rmf ma swoich ludzi wiec po co im jacys studenci? Będą odwalać zajęcia z nimi 2 razy w tygodniu. A rektor Dąbrowski będzie bohaterem który zmniejszył dziurę budżetową UMCS.

Prosta matematyka - każdy ma coś do sprzedania a tu chętni już się dogadali.
Miło się czyta że mimo wszystko komuś zależy Przyznajmy - nie jesteśmy najlepsi i wpadek mamy całą masę ale to zawsze było żywe radio i mieliśmy nadzieję że tak pozostanie. Nikogo nie zmuszamy do słuchania naszych "żenujących wypowiedzi czy poziomu prowadzących różne audycje".

Natomiast myślę że niedługo staniemy się stacją której playlistę pozancie na pamięc w 24 h... najpierw będzie centrum maxxx albo inne coś potem tylko rmf.

Jak ktoś słusznie zauważył - RMF chce częstotliwość, bo od KRRiT jej nie dos... rozwiń
Avatar
kurak / 20 lipca 2009 o 21:38
Cóż, miejmy nadzieję ze tak się nie stanie. "Centrum", co by nie mówić o jego poziomie i niedociągnięciach, to jednak najszczersza stacja w całym eterze, rzecz prawdziwa i nie dotknięta śmierdzącą kasą, układami i całym tym syfem. Wielki smutek będzie, jeśli rektor i szefostwo ubije na tym interes. W kształcenie studentów nie wierzę - może zostanie 2-3 prezenterów z obecnej kadry, kawałek zarządu, jacyś reporterzy. Reszta pójdzie w odstawkę, a to szkoda, bo mimo ich niedociagnięć są bardzo przyjemną ekipą, którą wielu darzy sympatią. LUDZIE, RATUJMY RADIO CENTRUM !!
Cóż, miejmy nadzieję ze tak się nie stanie. "Centrum", co by nie mówić o jego poziomie i niedociągnięciach, to jednak najszczersza stacja w całym eterze, rzecz prawdziwa i nie dotknięta śmierdzącą kasą, układami i całym tym syfem. Wielki smutek będzie, jeśli rektor i szefostwo ubije na tym interes. W kształcenie studentów nie wierzę - może zostanie 2-3 prezenterów z obecnej kadry, kawałek zarządu, jacyś reporterzy. Reszta pójdzie w odstawkę, a to szkoda, bo mimo ich niedociagnięć są bardzo przyjemną ekipą, którą wielu darzy sympati... rozwiń
Avatar
t / 20 lipca 2009 o 18:21
było sobie kiedyś takie radio ... Centrum sie nazywało ,bardzo fajna muzyka była w nim grana ... ehhh
Avatar
Gość / 20 lipca 2009 o 16:09
Cały ten artykuł to jakiś śmiech. Już sam tytuł rozbraja! Współpracować??? Panie Bednarczyk, chyba Pan nie uwierzył temu, kto Panu powiedział, ze to będzie współpraca. Dla UMCS-u to przede wszystkim sposób na podreperowanie dramatycznej sytuacji finansowej i pozbycie się uciążliwego wydatku. Po jednej stronie (wyremontowanej - hahaha) Chatki TVN, a po drugiej RMF? Umieram z ciekawości, co po środku. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że RMF ma ochotę bawić się w uczenie studentów i jeszcze za to płacić. Co do wypowiedzi dotyczących obecnego naczelnego Centrum to zgadzam się z opinią, że próbuje coś osiągnąć swoimi bynajmniej nie mądrymi posunięciami dotyczącymi np. pracowników... Pozbywa się dobrych, a zostawiach... wygodnych:]. Mimo wszystko jakoś nie wierzę, ze uda mu się w ten sposób coś osiągnąć. Przecież jeśli RMF przejmie radio centrum to nie będzie chciało się użerać z kimś takim...
Cały ten artykuł to jakiś śmiech. Już sam tytuł rozbraja! Współpracować??? Panie Bednarczyk, chyba Pan nie uwierzył temu, kto Panu powiedział, ze to będzie współpraca. Dla UMCS-u to przede wszystkim sposób na podreperowanie dramatycznej sytuacji finansowej i pozbycie się uciążliwego wydatku. Po jednej stronie (wyremontowanej - hahaha) Chatki TVN, a po drugiej RMF? Umieram z ciekawości, co po środku. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że RMF ma ochotę bawić się w uczenie studentów i jeszcze za to płacić. Co do wypowiedzi dotyczących obecnego ... rozwiń
Avatar
były słuchacz / 20 lipca 2009 o 14:47
[size=4]Ciekawe ile z tego będzie miał obecny redaktor naczelny Mateusz Żydek. Pozbył się wielu studentów - dziennikarzy, a z garstką znajomków zamierza się wkupić w RMF. Pod takim zarządem Radio Centrum już straciło dużo fanów, a straci jeszcze więcej.[/size]
Avatar
Ajdzik / 20 lipca 2009 o 13:24
Ale jak słucham czasami komentarzy tygodnia w niedzielę wieczorem,to mi się wydaje że pretensje mają do wszystkiego tylko nie do konkretnych przyczyn.To bywa żałosne i mdli człowieka na takie dziennikarstwo.
Avatar
Bizon / 20 lipca 2009 o 11:30
Słucham Centrum niemal od jego początków. Zawsze to była jakaś alternatywa dla jednolitego chłamu puszczanego w innych stacjach. Po przejęciu przez rmffm nie będzie to już to samo. Wszechobecna komercja i standaryzacja RULEZ !!! niestety :[
Avatar
ali / 20 lipca 2009 o 11:10
Oby do tego nie doszło.

Mieszkam obecnie w Krakowie ale często słucham przez internet Radia Centrum. Naprawdę dobrą muzę grają. Radio trochę podobne do Eski Rock, ale Eska za bardzo zalatuje komerchą.
Jak wejdzie RMF to będzie koniec, po jakimś czasie zlikwidują Centrum i według mnie zrobią w Lublinie RMF MAXXX. Chodzi im tylko o częstotliwość.
Avatar
shonsu / 20 lipca 2009 o 10:31
To będzie koniec ostatniego normalnego radia w mieście.
Zagości wszechwładna popowa playlista: uups, uups, uups ...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 5

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 17 16

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 76 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.