sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Robotnicy wchodzą na al. Tysiąclecia. Kiedy będą utrudnienia?

Dodano: 30 lipca 2016, 11:21
Autor: Dominik Smaga

Już od poniedziałku pojawią się utrudnienia w części al. Tysiąclecia od strony Zamku<br />
Już od poniedziałku pojawią się utrudnienia w części al. Tysiąclecia od strony Zamku

W poniedziałek zacznie się remont al. Tysiąclecia od ul. Wodopojnej do ronda. Jezdnia będzie zwężona o jeden pas, a od 19 sierpnia całkowicie zamknięta na cały weekend. Piesi też nie będą mieli tu lekko.

Roboty mają się zacząć od rozbiórki starych krawężników i to wystarczy, by kierowcy odczuli utrudnienia. Konieczne będzie zamknięcie pasa ruchu tuż obok miejsca, gdzie prowadzone będą prace rozbiórkowe. Najpierw robotnicy mają się pojawić po prawej stronie.

Już nie jeden, ale dwa pasy ruchu mogą być zamykane wtedy, gdy z jezdni zrywana będzie stara nawierzchnia. Takie prace mają być prowadzone w połowie sierpnia. W nocy z 19 na 20 sierpnia planowane jest układanie wierzchniej warstwy asfaltu na rondzie obok Zamku, gdzie do dyspozycji kierowców może być tylko jeden pas ruchu.

Kulminacja utrudnień dla kierowców nastąpić ma 20 i 21 sierpnia.

Pierwszego dnia (będzie to sobota) jezdnia zostanie całkowicie zamknięta na odcinku od Lubartowskiej do ronda. Ruch w obie strony ma wówczas przejąć jezdnia po stronie dworca, zaś ul. Wodopojna stanie się na jeden dzień drogą dwukierunkową, ale niedostępną dla kierowców jadących Lubartowską od strony Ruskiej, którzy będą musieli jechać dalej, aż do skrzyżowania z Dolną 3 Maja i Prusa.

Drugiego dnia maszyna rozkładająca asfalt pojawi się już na al. Solidarności na wysokości salonu samochodowego i dotrzeć ma do skrzyżowania z Lubartowską. Wtedy kierowcy zmierzający w stronę Zamku będą musieli zjechać na jezdnię „pod prąd” już na skrzyżowaniu z ul. Dolną 3 Maja i Prusa, a na „swoją”, odnowioną już jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Lubartowską.

Na utrudnienia muszą się też przygotować piesi, bo równocześnie wymieniana ma być nawierzchnia chodnika. Zostanie on zwężony między przejściem obok hali Nova a rondem przy Zamku, bo ma tędy biec nowa ścieżka rowerowa.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 sierpnia 2016 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co ścieżka rowerowa na kilkupasmowej jezdni? Podmuch od jadących aut, smród spalin i hałas to to co rowerzystom jest niezbędne? A co jak taki rowerzysta się raptem przewróci? Kto pokryje koszty zniszczonego samochodu? Jakie wiejskie zwyczaje z tą rowerową komunikacją. Rower to rekreacja, a nie środek transportu na wielopasmówkach!
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
budy nienajładniejsze ale nie stać mnie na galerie.
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Koniecznie zostawić miejsce dla handlarzy papierosami.Przecież płacą podatki do budżetu .Coś mi się pier....li.Pewnie przez upał.
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z 3 pasów zrobią 2. W normalnych krajach zwiększa się liczbę pasów w Polsce odwrotnie. Korki będą jeszcze większe i zanieczyszczenie powietrza również. Najlepszy przykład buspasy na Jana Pawła. Raz na pół godziny przejedzie autobus albo taxi w pozostałym czasie pas pusty a samochody gnieżdżą się na rondzie, na którym łatwo o kolizje.
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no bardzo dobrze. Znikną te koszmarne budy. Do roboty panowie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!