sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Roboty drogowe w Lublinie. Gdzie są utrudnienia w ruchu?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 marca 2015, 07:00
Autor: drs

Od poniedziałku utrudnioną podróż będą mieć ci, którzy zwykli jeździć przez ul. Armii Krajowej.

Zostanie połowa ulicy Armii Krajowej

Zaczyna się przebudowa tej ulicy na odcinku od ul. Orkana do wiaduktów przy wąwozie. Z ruchu wyłączona będzie od dziś jezdnia biegnąca przy os. Błonie, czyli ta, która na co dzień służy do jazdy w stronę ul. Orkana.

Cały ruch ma się odbywać drugą jezdnią, tą po stronie os. Ruta i tu kierowcy będą mieć do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Żeby dostać się na os. Błonie trzeba będzie wjeżdżać przez Ułanów i Herbową albo Orkana i Kawaleryjską. Przystanek dla autobusów i trolejbusów jadących w kierunku ul. Orkana i Jana Pawła II zostanie przeniesiony za kładkę dla pieszych, a pasażerowie będą czekać na pojazd na pasie zieleni między jezdniami.

Na ul. Armii Krajowej wyznaczone zostaną dwa tymczasowe przejścia dla pieszych: jedno w pobliżu kładki (która jeszcze dzisiaj może być zajęta przez robotników tak, że niemożliwe będzie przejście z os. Ruta na os. Błonie), a drugie bliżej skrzyżowania z ul. Dziewanny.

Jeszcze dzisiaj mieszkańcy Czubów mogą zobaczyć, jak zamknięta jezdnia dosłownie znika, ale to nic nadzwyczajnego, bo drogowcy muszą ją całkowicie rozebrać, a potem ułożą nową. Mają na to czas do połowy czerwca, wtedy znów wpuszczą tu kierowców, a zamkną jezdnię po stronie os. Ruta.

Do pracy? Teraz naokoło

Nie przez ul. Węglarza, ale przez Dożynkową będą musieli dziś rano jechać do pracy mieszkańcy części Rudnika. Tu też kłopotów przysporzą rozpoczynające się prace drogowe. W tym przypadku jest to budowa jezdni. Najłatwiej wytłumaczyć to patrząc od strony ul. Węglarza: jezdnia ul. Strzembosza będzie zamknięta zaraz za pierwszym zjazdem w prawo pod bloki. Ci, którzy mieszkają po drugiej stronie barierek, będą musieli jechać przez Dożynkową do al. Spółdzielczości Pracy. Budowa kilku odcinków dróg o łącznej długości 1,25 km ma się zakończyć we wrześniu, a wtedy możliwy ma się stać wygodny przejazd od ul. Dożynkowej przez Cynamonową do Węglarza.

A tutaj trzeba pod prąd

Z kolei na al. Kraśnickiej drogowcy rozstawili się już na dobre, choć nie jest to jeszcze wszystko, co przygotowali dla kierowców. Jadąc od ul. Jana Pawła II w kierunku centrum trzeba zjechać na drugą połowę jezdni, na której muszą się pomieścić zarówno ci jadący do śródmieścia, jak i ci, którzy zmierzają w stronę granicy miasta. Jeśli ktoś narzeka, że ma mało miejsca, może już szykować się na poświąteczny wtorek, bo wtedy odcinek, na którym takie zwężenie obowiązuje będzie znacznie dłuższy. Teraz połową jezdni trzeba dzielić się między ul. Jana Pawła II a pętlą trolejbusową. Od 7 kwietnia w taki sposób zwężony będzie fragment od ul. Jana Pawła II do ul. Roztocze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: drogi
Obserwator
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Obserwator
Obserwator (31 marca 2015 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dziwne są terminy realizacji inwestycji drogowych w Lublinie.
Rozpoczyna się inwestycję al. Kraśnickiej półtora roku przed uruchomieniem zachodniej obwodnicy, która odciążyłaby al. Kraśnicką, prowadzi się jednocześnie inne inwestycje w pobliżu (Armii Krajowej, Jana Pawła II, Konopnica).
Taka kumulacja inwestycji w jednym rejonie musi przynieść poważne utrudnienia.

Nie chodzi o ograniczanie inwestycji ale o kolejność realizacji, tak by przynosiły największe efekty a najmniejsze utrudnienia. Jest przecież wiele innych pilnych inwestycji

Podobnie było z al. Solidarności, po wybudowaniu północnej obwodnicy utrudnienia byłby znacznie mniejsze. Przed rozpoczęciem przedłużania al. Solidarności powinna być zbudowana ul. Poligonowa.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!