niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Rocznica katastrofy smoleńskiej: Uroczystości w Lublinie i regionie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2011, 19:56

 (Karol Zienkiewicz / Archiwum)
(Karol Zienkiewicz / Archiwum)

Żadna rocznica nie przyniosła tylu wydarzeń. Smoleńska katastrofa będzie wspominana w niedzielę w całym województwie. Uroczystości zaczną się już dzisiaj.

W katastrofie zginął m.in. poseł Edward Wojtas, szef lubelskiego PSL. Msza w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę o godz. 12.15 w kościele akademickim KUL.

– Po mszy złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy ul. Lipowej – informuje Tomasz Szołtek, dyrektor biura PSL w Lublinie. Udział zapowiedział wicepremier i szef ludowców Waldemar Pawlak.

W niedzielę o godz. 8.15 przy tablicy pamiątkowej Edwarda Wojtasa odbędzie się koncert organowy muzyki klasycznej, a potem trębacz odegra "Ciszę”.

O godz. 8.41 rozlegnie się w Lublinie dźwięk syren, a flagi na balkonie ratusza zostaną opuszczone do połowy.

Msza w kościele Matki Boskiej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej 7 rozpocznie się o godz. 10. Po jej zakończeniu zostaną zapalone znicze na placu przy świątyni. Uczestnicy przejadą (zostaną podstawione autokary) na plac Litewski, gdzie w południe rozpoczną się główne uroczystości.

Hymn odegrany przez wojskową orkiestrę, odczytanie odezwy, odśpiewanie utworu "Quo vadis Domine” przez chór Tibi Papa z Gimnazjum nr 15 w Lublinie – taki jest początek programu uroczystości na placu Litewskim. Nazwiska 96 ofiar katastrofy smoleńskiej odczyta dwoje uczniów, radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Uroczystości zakończy salwa honorowa, odegrania melodii "Śpij kolego…” oraz ułożenie krzyża z białych i czerwonych zniczy.

Tymczasem wojewoda Genowefa Tokarska prosi, żeby w każdym mieście i gminie o godz. 8.41 przez trzy minuty zawyły syreny alarmowe. O godz. 18 zacznie się msza w kościele przy ul. Jana Pawła II, a po niej zostanie odsłonięta tablica poświęcona ofiarom smoleńskiej tragedii. Koncert chóru KUL zacznie się o godz. 19.

Uroczystości w regionie

Lubartów – w sobotę o godz. 17 ulicami miasta przejdzie marsz, a w niedzielę w bazylice św. Anny odbędzie się msza w intencji ofiar.

Puławy – msza na pl. Chopina rozpocznie się o godz. 11.30, a potem mieszkańcy przejdą pod pomnik Katyński na cmentarzu przy ul. Piaskowej.

Biała Podlaska – Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych rozpocznie koncert o godz. 13 na placu Wolności. O godz. 15.30 w kościele przy ul. Narutowicza zacznie się msza. Po jej zakończeniu na dziedzińcu świątyni zostanie odsłonięta tablica poświęcona ofiarom katastrofy. Wreszcie o godz. 19 w kościele przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaplanowano koncert pasyjny.

Chełm – w południe zostaną zapalone znicze przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej. O godz. 12.30 odprawiona będzie msza w bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Kraśnik – msza w intencji ofiar zacznie się o godz. 12 w kościele Wniebowzięcia NMP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
UPRośćmyTO
Cabek
hakiqqq
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

UPRośćmyTO
UPRośćmyTO (9 kwietnia 2011 o 23:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!![/quote]

Wymień przynajmniej jedną, w której zginął prezydent z małżonką, były prezydent, generałowie i elita narodu. W dużej mierze przez ten naród wybrana.


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']PiSdzielce DOSTAŁY MEGA PREZENT DO PROWADZENIA NAGONKI NA RZĄDZĄCYCH, OPLUWANIA INACZEJ MYŚLĄCACYCH I TYCH KTÓRYM HISTERIA, WIECZNA ŻAŁOBA I SKŁÓCANIE NARODU W TAK PREFIDNY SPOSÓBY JAK TO ROBI JAREK KACZYŃSKI I JEGO PRZYDUPASY, PO PROSTU NIE PASUJE I DRAŻNI!![/quote]

Jesteś wzorem braku histerii (sam krzyk czyli wszystko pisane dużymi literami), oczywiście nie opluwasz (PiSdzielce, PRZYDUPASY).


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']BOŻE JAKBYM CHCIAŁ MIEĆ TAK MĄDRYCH, KONSEKWENTNYCH, ODPOWIEDZIALNYCH, UCZCIWYCH,DBAJĄCYCH O DOBROBYT OBYWATELI I TRAKTUJĄCACYCH ICH JAK WSPÓŁGOSPODARZY SWEGO KRAJU,POLITYKÓW,PRZEZ DUŻE P,JAK TO JEST W: SKANDYNAWI,AUSTRII, NIEMCZECH A NAWET ROSJI!!![/quote]

I Ty śmiesz Boga wzywać?! Wyzywając "inaczej myślących" (używając Twego textu)? Wyjedż do Rosji i za rok nam opowiedz.


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']POWIE KTOŚ CIESZ SIE,ŻE NIE MIESZKASZ NA UKRAINIE, W AFRYCE, ALE ODPOWIEM, JA MIESZKAM PONOC W KRAJU UNIJNYM,KRAJU KTÓRE MA ZAPISANE W KONSTYTUCJI:ŚWIECKOŚĆ PAŃSTWA,[/quote]

No zdecyduj się: wzywasz Boga by za chwilę się odciąć. Schizofrenia?


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']POSZANOWANIE PRAW INNYCH LUDZI NIEZALEŻNIE DO POGLĄDAÓW I ORIENTACJI, SZACUNEK DO PRAWA!!NIESTETY TO TYLKO PUSTE SLOGANY!!! JAKA SZKODA,ŻE MY POLACY RZECZYWIŚCIE NIE ZAJMUJEMY SIĘ TYM CZYM POWINNIŚMY,ŻE NIE POTRAFIMY ZE SOBĄ WSPÓŁPRACOWAĆ, SZANOWAĆ NA WZAJEM!!
[/quote]

Tu się z Tobą zgodzę. Tyle, że wcześniej sam(a) sobie przeczysz. Pozdrawiam.

"Naród, który traci pamięć traci życie" J.Piłsudski
Rozwiń
Cabek
Cabek (9 kwietnia 2011 o 23:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dalej siedźcie w domu i razem z Tuskiem dajcie sobie ruskim wejśc na głowe. Napewno będą z tego zadowoleni. Wielu z tych ludzi co zginęło w katastrofie było bohaterami już za życia, zrobili wiele dla Polski, i pamięć o nich wyrażająca się w takich obchodach powinna być naszym obowiązkiem i nie jest jakimś dużym wyrzeczeniem. Ale co tam propaganda, którą sieją w mediach jest dla was najważniejsza
Rozwiń
hakiqqq
hakiqqq (9 kwietnia 2011 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wróciłem ze Skandynawii. Tam ludzie żyją w spokoju /pomimo kryzysu/, chcą mniej pracować, dobrze zarabiać, nie żyją historią- chcą jedynie wykorzystać jak najwięcej czasu dla swoich rodzin.A w Polsce ani dnia spokoju społecznego i ta wieczna mendliwość.
Rozwiń
asnrtyy
asnrtyy (9 kwietnia 2011 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!!PiSdzielce DOSTAŁY MEGA PREZENT DO PROWADZENIA NAGONKI NA RZĄDZĄCYCH, OPLUWANIA INACZEJ MYŚLĄCACYCH I TYCH KTÓRYM HISTERIA, WIECZNA ŻAŁOBA I SKŁÓCANIE NARODU W TAK PREFIDNY SPOSÓBY JAK TO ROBI JAREK KACZYŃSKI I JEGO PRZYDUPASY, PO PROSTU NIE PASUJE I DRAŻNI!!BOŻE JAKBYM CHCIAŁ MIEĆ TAK MĄDRYCH, KONSEKWENTNYCH, ODPOWIEDZIALNYCH, UCZCIWYCH,DBAJĄCYCH O DOBROBYT OBYWATELI I TRAKTUJĄCACYCH ICH JAK WSPÓŁGOSPODARZY SWEGO KRAJU,POLITYKÓW,PRZEZ DUŻE P,JAK TO JEST W: SKANDYNAWI,AUSTRII, NIEMCZECH A NAWET ROSJI!!!POWIE KTOŚ CIESZ SIE,ŻE NIE MIESZKASZ NA UKRAINIE, W AFRYCE, ALE ODPOWIEM, JA MIESZKAM PONOC W KRAJU UNIJNYM,KRAJU KTÓRE MA ZAPISANE W KONSTYTUCJI:ŚWIECKOŚĆ PAŃSTWA, POSZANOWANIE PRAW INNYCH LUDZI NIEZALEŻNIE DO POGLĄDAÓW I ORIENTACJI, SZACUNEK DO PRAWA!!NIESTETY TO TYLKO PUSTE SLOGANY!!! JAKA SZKODA,ŻE MY POLACY RZECZYWIŚCIE NIE ZAJMUJEMY SIĘ TYM CZYM POWINNIŚMY,ŻE NIE POTRAFIMY ZE SOBĄ WSPÓŁPRACOWAĆ, SZANOWAĆ NA WZAJEM!!
Rozwiń
gosc
gosc (9 kwietnia 2011 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WYMIENIĆ NALEŻY RÓWNIEŻ MICHÓW W KTÓRYM ODBYWAJĄ SIĘ PODOBNE UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWE ZWIĄZANE Z KATASTROFĄ SMOLEŃSKĄ. MSZA ODPRAWIONA ZOSTANIE Z UDZIAŁEM WOJSKA W SOBOTĘ DNIA; 9 .04.2011 r.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!