niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Rodzice mają problem ze znalezieniem przedszkola dyżurującego w wakacje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2014, 00:01
Autor: Dominik Smaga

Rodzice, którzy chcą, by ich dzieci także w wakacje uczęszczały do miejskiego przedszkola nie muszą biegać od placówki do placówki. Miejsce ma zarezerwować dyrektor tego przedszkola, do którego na co dzień uczęszcza ich dziecko - informuje Ratusz.

Każde z miejskich przedszkoli pracuje przez 11 miesięcy, a przez miesiąc jest zamknięte. Reguła jest taka, że jeśli na danym osiedlu działają dwie placówki, to jedna z nich zamknięta jest w lipcu, a druga w sierpniu. Po to, by rodzice nie musieli daleko wozić swoich dzieci. Ale niektórzy mają problem z wakacyjnymi przeprowadzkami dziecka z przedszkola do przedszkola.

- Przedszkole, do którego uczęszcza moje dziecko dyżuruje w lipcu. Jeśli chcę korzystać z opieki w sierpniu na własną rękę muszę znaleźć przedszkole, które zechce przyjąć dziecko. Wykaz jest podany do publicznej wiadomości przez Urząd Miasta więc pozostaje udać się do dyrekcji wybranego przedszkola i podpisać umowę. Ale placówki odmawiają przyjęcia dzieci - skarży się nasza Czytelniczka. I opisuje swoje perypetie w jednym z przedszkoli, do którego poszła, by przenieść swoje dziecko. - Pani dyrektor powiedziała, że jestem już piętnastą osobą, której odmawia i że nie jest w stanie przyjąć dzieci z całego Lublina.

Ale rodzice wcale nie muszą biegać z wykazem od placówki do placówki.

- Mogą wskazać placówkę, do której chcą skierować dziecko i poinformować o tym dyrektora przedszkola, do którego uczęszcza ich dziecko - wyjaśnia Barbara Czołowska, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta. To zadaniem dyrektora, a nie rodziców jest skontaktować się ze wskazanym przedszkolem, sprawdzić, czy jest możliwe przyjęcie dziecka na dany miesiąc, a następnie zarezerwować dla niego miejsce. Rodzice muszą później tylko pojechać do przedszkola, w którym "ich” dyrektor zarezerwował miejsce i podpisać umowę.

Część placówek w ogóle nie będzie pracować w wakacje. Mowa o przedszkolach, w których prowadzone będą remonty, np. toalet i kuchni.

Wkrótce rekrutacja

1 lipca rozpocznie się uzupełniający nabór do miejskich przedszkoli. O miejsca dla swych pociech będą mogli starać się rodzice tych dzieci, które nie miały szczęścia przy wcześniejszej rekrutacji. Liczba wolnych miejsc powinna być znana w ostatnim tygodniu czerwca. Dodatkowa rekrutacja - w przeciwieństwie do tej pierwszej - jest otwarta również dla dzieci spoza Lublina.
  Edytuj ten wpis
Anna
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anna
Anna (13 czerwca 2014 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niepubliczne na ogół mają miejsca np. Kraina Marzeń

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!