czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Rodzice mają problem ze znalezieniem przedszkola dyżurującego w wakacje

Dodano: 13 czerwca 2014, 00:01
Autor: Dominik Smaga

Rodzice, którzy chcą, by ich dzieci także w wakacje uczęszczały do miejskiego przedszkola nie muszą biegać od placówki do placówki. Miejsce ma zarezerwować dyrektor tego przedszkola, do którego na co dzień uczęszcza ich dziecko - informuje Ratusz.

Każde z miejskich przedszkoli pracuje przez 11 miesięcy, a przez miesiąc jest zamknięte. Reguła jest taka, że jeśli na danym osiedlu działają dwie placówki, to jedna z nich zamknięta jest w lipcu, a druga w sierpniu. Po to, by rodzice nie musieli daleko wozić swoich dzieci. Ale niektórzy mają problem z wakacyjnymi przeprowadzkami dziecka z przedszkola do przedszkola.

- Przedszkole, do którego uczęszcza moje dziecko dyżuruje w lipcu. Jeśli chcę korzystać z opieki w sierpniu na własną rękę muszę znaleźć przedszkole, które zechce przyjąć dziecko. Wykaz jest podany do publicznej wiadomości przez Urząd Miasta więc pozostaje udać się do dyrekcji wybranego przedszkola i podpisać umowę. Ale placówki odmawiają przyjęcia dzieci - skarży się nasza Czytelniczka. I opisuje swoje perypetie w jednym z przedszkoli, do którego poszła, by przenieść swoje dziecko. - Pani dyrektor powiedziała, że jestem już piętnastą osobą, której odmawia i że nie jest w stanie przyjąć dzieci z całego Lublina.

Ale rodzice wcale nie muszą biegać z wykazem od placówki do placówki.

- Mogą wskazać placówkę, do której chcą skierować dziecko i poinformować o tym dyrektora przedszkola, do którego uczęszcza ich dziecko - wyjaśnia Barbara Czołowska, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta. To zadaniem dyrektora, a nie rodziców jest skontaktować się ze wskazanym przedszkolem, sprawdzić, czy jest możliwe przyjęcie dziecka na dany miesiąc, a następnie zarezerwować dla niego miejsce. Rodzice muszą później tylko pojechać do przedszkola, w którym "ich” dyrektor zarezerwował miejsce i podpisać umowę.

Część placówek w ogóle nie będzie pracować w wakacje. Mowa o przedszkolach, w których prowadzone będą remonty, np. toalet i kuchni.

Wkrótce rekrutacja

1 lipca rozpocznie się uzupełniający nabór do miejskich przedszkoli. O miejsca dla swych pociech będą mogli starać się rodzice tych dzieci, które nie miały szczęścia przy wcześniejszej rekrutacji. Liczba wolnych miejsc powinna być znana w ostatnim tygodniu czerwca. Dodatkowa rekrutacja - w przeciwieństwie do tej pierwszej - jest otwarta również dla dzieci spoza Lublina.
Anna
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anna
Anna (13 czerwca 2014 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niepubliczne na ogół mają miejsca np. Kraina Marzeń

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!