piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Rodzice: Szkoła sfałszowała dzienniki. Powiadomiliśmy prokuraturę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2012, 17:33

SP nr 39 przy ul. Krężnickiej prowadzi elektroniczne dzienniki z ocenami z przedmiotów i punktami sk
SP nr 39 przy ul. Krężnickiej prowadzi elektroniczne dzienniki z ocenami z przedmiotów i punktami sk

Wychowawcy z SP nr 39 w Lublinie usunęli uczniom punkty z zachowania. Dla wielu dzieci to koniec marzeń o dostaniu się do najlepszych gimnazjów. – A wszystko na polecenie dyrektorki – uważają rodzice.

Rodzice Ani z VI klasy (imię zmienione) złożyli do prokuratury i kuratorium zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ich zdaniem szkoła sfałszowała dzienniki.

SP nr 39 przy ul. Krężnickiej prowadzi elektroniczne dzienniki z ocenami z przedmiotów i punktami składającymi się na końcową ocenę z zachowania. Można je zdobyć m.in. za udział w konkursach czy zajęciach pozalekcyjnych. Wpisują je wychowawca i nauczyciele.

Rodzice mogą sprawdzić dziennik w Internecie. – 9 stycznia nasza córka miała 185 pkt., co dawało jej ocenę bardzo dobrą na koniec semestru – mówi mama Ani. – 19 stycznia miała… 176, co oznacza tylko ocenę dobrą. Znikło 9 punktów.

– To krzywdzące – podkreśla ojciec dziewczynki. – Z oceną bardzo dobrą córka mogłaby się starać o przyjęcie do najlepszych gimnazjów. Z dobrą będzie musiała zostać w gimnazjum w zespole szkół przy ul. Krężnickiej (razem z SP nr 39 – red.). Choć nigdy tego nie chcieliśmy.

To samo spotkało innych uczniów. – M.in. moją córkę – mówi ojciec innej 6-klasistki. – Mojemu synowi też odjęli punkty. Tuż przed końcem semestru – dodaje mama ucznia jednej z niższych klas. – Problem dotyczy całej szkoły. W środę na zebraniach z rodzicami wychowawcy zgodnie oświadczyli, że sami usunęli punkty i biorą za to odpowiedzialność.

Tak było m.in. w klasie Ani. – Okazało się, że tej uczennicy punkty za udział w jednym konkursie zostały wstawione trzy razy przez różnych nauczycieli (po jednym punkcie przez każdego – red.). A powinny być tylko raz. Dlatego wychowawczyni usunęła dwa pozostałe wpisy – wyjaśnia Grażyna Daniewska, dyrektor SP nr 39. – W tej klasie podobnie było w przypadku wielu uczniów. Chodziło o naprawienie błędów przed wystawieniem ocen na koniec semestru.

– Nie wierzę – mówi mama Ani. – Zamieszanie z konkursem może tłumaczyć odjęcie 2 punktów. A dlaczego zniknęły pozostałe 7? – pyta oburzona. – Dziwnym trafem po odjęciu punktów ponad połowa uczniów w klasie córki ma zachowanie dobre. To sposób szkoły na zatrzymanie dzieci.

– Zupełnie przypadkowo pomyliła się większość wychowawców – ironizuje inny z rodziców. – Wygląda na to, że dostali od dyrektorki przykaz, że mają usunąć punkty i wziąć na siebie odpowiedzialność.

– Dyrektorka chce rządzić szkołą twardą ręką – podkreśla inny z rodziców. – Ale tym razem chyba zapędziła się za daleko.

– Nie ma mowy o fałszowaniu – odpowiada Daniewska. – To naprawianie błędów, które wychowawcy zauważyli przed wystawianiem ocen.

W przyszłym tygodniu w szkole pojawią się wizytatorzy kuratorium. – Sprawa jest poważna. Chodzi o podejrzenie fałszowania dokumentacji szkolnej – podkreśla Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

Rodzice powiadomili też prokuraturę. – Prowadzimy czynności sprawdzające. Od ich wyniku zależy decyzja o wszczęciu postępowania – mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
on
(110) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 stycznia 2018 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę, że temat powraca. Ciekawostka: szkoła podstawowa nr 39 dołączyła do programu szkoły promującej zdrowie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele mają czuć się w niej dobrze, a tym czasem nikt się tak nie czuje, bo nikogo się tam nie szanuje... Prywatny folwark Daniewskiej. ..
Rozwiń
Gość
Gość (23 stycznia 2018 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie minęlo, obniżają uczniom oceny z zachowania za głupoty, ale nie biorą pod uwagę udziału w konkursach. Twierdzą, że za aktywny udział w życiu szkoły będzie się miało podwyższony stopień. Po czym za jedno niewielkie przewinienie obniża się ocenę. Na uwagę pozytywną trzeba pracować pół roku, a negatywną w ciągu kilku minut i to za jakąś bzdurę.
Rozwiń
on
on (29 grudnia 2015 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pani Dyrektor ??? autowpis??


Na 1000 procent!
Rozwiń
x
x (29 grudnia 2015 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Proszę nie być śmiesznym!
Chodziłam do tej szkoły cała podstawówkę i gimnazjum i wcale nie czuję się jakbym była jak to Pani uznała w "zakładzie psychiatrycznym"! Bez przesady! Jestem zadowolona z tej szkoły i teraz chodzę do jednej z najlepszych szkół w Lublinie. To prawda, Pani Daniewska prowadzi tą szkołę twardą ręką ale to daje swoje efekty. W innych gimnazjach dzieciaki w 1 klasie są w stanie się upić, i przyjść pijane na dyskotekę szkolną, tu tak nie ma, bo Pani Daniewska tego pilnuje. Wolałaby Pani żeby Pani dziecko chodziło po szkole na piwo? Tu nie ma takiej opcji! I Ja, przez całe 9 lat, jakie spędziłam w tej szkole, nigdy nie widziałam żeby nauczyciel płakał przez Panią Daniewską. Trochę rozumu.

Taaa, a Ty jesteś byłą uczennicą z klasy A zapewne...brak słów na Ciebie lizod...
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2014 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przez kilka miesięcy usiłowałam być w tej szkole sekretarką. Usiłowałam, bo właściwie nie było dnia, w którym nie usłyszałabym, jak jestem beznadziejna i niczego nie potrafię. ZZa drzwi gabinetu p. Daniewskiej wielokrotnie dobiegały mnie fragmenty rozmów, jakie przeprowadzała z rodzicami lub nauczycielami. Jeśli ktoś mówi, że nie widział nauczycieli wychodzących stamtąd z płaczem, to zwyczajnie kłamie. Ja widziałam i to nie raz. Komentarze na temat rodziców, na jakie p. dyrektor pozwalała sobie po ich wyjściu z jej gabinetu prezentowały poziom najniższy z możliwych. Ludzie są dla niej nikim, traktuje ich jak śmieci. Zasługi dla szkoły? Owszem, ale to nie dla dzieci, tylko dla własnych korzyści finansowych i rozgłosu. Kilku miesięcy spędzonych tam niegdy nie zapomnę. I cieszę się, że coś w tej sprawie zaczyna się dziać, bo tylko ja wiem, ile przez tę panią przepłakałam nocy i ile połykałam tabletek uspokajających przed wyjściem do pracy. Zawsze jednak wierzyłam, że nie ma winy bez kary. I oby ta wreszcie nadeszła! 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (110)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!